۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

وقت سفارت جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشورهای اروپای مرکزی، عضو اتحادیه‌ی اروپا و از اعضای پیمان شینگن است. کشور چک یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی ست و از نظر شاخص توسعه‌ی انسانی در رتبه‌ی اول کشورهای اروپا مرکزی و شرقی قرار دارد. ضمناً چک یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپای مرکزی و شرقی در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی است و شمار زیادی از شرکت‌های تجاری این کشور به‌واسطه‌ی سرمایه‌گذاری‌های خارجی تداوم فعالیت دارند. جمهوری چک دارای دانشگاه‌های معتبر متعددی مانند دانشگاه چارلز، دانشگاه ماساریک و … است که بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان متقاضی ورود به آن‌ها در سطوح بالای تحصیلی هستند. موارد ذکرشده همراه با وضعیت مناسب زندگی و البته جاذبه‌های گردشگری متنوعِ کشور چک باعث شده‌اند تا افراد زیادی قصد دریافت ویزای جمهوری چک برای ورود به این کشور را، برای مسافرت یا مهاجرت، داشته باشند. در این نوشته به همین موضوع و پیش‌نیاز آن یعنی وقت سفارت جمهوری چک می‌پردازیم.

پرچم چک

وقت سفارت جمهوری چک چیست؟

همان‌طور که گفتیم کشور جمهوری چک یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است و برای ورود به آن باید ویزای شینگن داشت. عموم شهروندان ایرانی برای ورود به کشور چک باید ویزای این کشور را در اختیار داشته باشند و برای این کار بایستی نسبت به ارائه‌ی مدارک مورد نیاز و درخواست صدور ویزای شنگن جمهوری چک به مسئولان صدور این ویزا اقدام نمایند. اما ارائه‌ی مدارک و درخواست صدور ویزا برای ورود به کشور چک مستلزم ملاقات با مسئولان صدور ویزای جمهوری چک، که مورد تأیید این کشور هستند، است و البته متقاضی دریافت ویزا برای این ملاقات نیاز به رزرو یک نوبت دارد که به اصطلاح به آن وقت سفارت جمهوری چک گفته می‌شود.

مهم نیست که هدف از سفر به کشور چک و نوع ویزای درخواستی، مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و …، چیست، در هر صورت متقاضی باید در درجه‌ی اول نسبت به دریافت وقت سفارت چک اقدام کند و سپس با حضور در روز و ساعت تعیین‌شده در مکانی که برای ملاقات درنظر گرفته شده، نسبت به ارائه‌ی مدارک و درخواست صدور ویزا اقدام نماید. تمامی افرادی که قصد دریافت ویزا برای ورود به کشور چک را دارند باید به‌طور جداگانه وقت سفارت این کشور را رزرو کنند و تمامی بزرگ‌سالان باید خود شخصاً در زمان تعیین‌شده در مکان ملاقات حضور پیدا کنند.

چنان‌چه قصد دریافت ویزای کشور چک و وقت سفارت این کشور را دارید می‌توانید انجام کلیه‌ی مراحل این کار را به کارشناسان ما در ساحل شنی بسپارید. همکاران ما با تجربه‌ی خود در زمینه‌ی دریافت وقت سفارت کشورهای شنگن، و بسیاری کشورهای دیگر، می‌توانند مراحل دریافت وقت سفارت این کشور را در زمانی کوتاه انجام دهند و هرچه سریع‌تر وقت ملاقاتی برای ارائه‌ی مدارک و درخواست صدور ویزا برای شما رزرو کنند. برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

دریافت وقت سفارت جمهوری چک

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت جمهوری چک

نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و دیگر مشخصات فردی به همراه شماره شناسنامه، شماره گذرنامه، تاریخ سفر، نوع ویزای درخواستی، شماره تماس و … مواردی هستند که بایستی هنگام رزرو وقت سفارت کشور چک ارائه شوند. دقت داشته باشید که این اطلاعات باید دقیقاً مطابق با آن‌چیزی باشند که در مدارک شناسایی قید شده‌اند. برای دریافت نوبت سفارت کشور چک باید فرم‌های مربوط به درخواست رزرو نوبت ملاقات از سفارت کشور چک کامل شده و به مقامات مسئول صدور ویزا برای این کشور تحویل داده شوند. در نهایت پس از بررسی تقاضای رزرو نوبت یک زمان مشخص برای حضور متقاضی به او ارائه خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

پس از ارائه‌ی اطلاعات فوق و دریافت وقت از سفارت کشور چک برای ملاقات دریافت ویزا، باید در روز تعیین‌شده در محل ملاقات حضور پیدا کنید و تمامی مدارکی که برای دریافت ویزای شنگن جمهوری چک مورد نیاز هستند را به مسئولان صدور ویزای شنگن برای این کشور ارائه دهید. برخی از این مدارک شامل موارد زیر هستند:

  • ترجمه شناسنامه
  • ترجمه کارت ملی
  • ترجمه سند مالکیت
  • گواهی حساب بانکی
  • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
  • ترجمه مدارک شغلی
  • حساب جاری با حداقل مانده‌ی تعیین‌شده
  • عکس با مشخصات استاندارد
  • بیمه‌ی مورد تأیید
  • و …

مواردی که نام بردیم شامل تمامی مدارک ضروری برای دریافت ویزای شنگن کشور چک نیستند و ممکن است مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشند. از آن‌جا که مسئولان صدور ویزای شنگن کشور جمهوری چک به مدارک ناقص رسیدگی نمی‌کنند و این احتمال وجود دارد که درصورت ناقص‌بودن مدارک درخواست ویزای شما رد شود، پیشنهاد می‌کنیم پیش از حضور در مکان ملاقات و ارائه‌ی مدارک، با افراد باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

کارشناسان ساحل شنی علاوه بر انجام تمامی امور مربوط به دریافت وقت سفارت از کشور چک به شما کمک خواهند کرد که با مدارک کامل در محل ملاقات حضور پیدا کنید تا هرچه سریع‌تر موفق به دریافت ویزای این کشور شوید.

هزینه اخذ وقت سفارت جمهوری چک

انجام امور مربوط به اخذ وقت سفارت از کشور جمهوری چک نیاز به انجام پاره‌ای کارهای اداری دارد و معمولاً برای افرادی که قصد سفر به کشوری خارجی را دارند زمان‌بر به‌شمار می‌آید. از سویی انجام اقدامات لازم برای دریافت وقت سفارت برای برخی از افراد پیچیده است و این امکان وجود دارد که این دسته افراد موفق به دریافت وقت سفارت در زمان مناسبی نشوند و درنتیجه دریافت ویزای آن‌ها به تعویق افتد و این مسلماً خود مشکلات متعاقبی را برای این متقاضیان در پی خواهد داشت. هزینه دریافت وقت سفارت کشور جمهوری چک نسبت به این صرفه‌جویی انجام‌شده در زمان و قطعیت دریافت وقت سفارت تقریباً ناچیز است؛ شما می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار اندک، انجام کلیه‌ی امور مربوط به دریافت وقت سفارت را به ما بسپارید و خود به دیگر کارهای مربوط به سفرتان به این کشور بپردازید.

برای آگاهی از جزئیات هزینه اخذ وقت سفارت چک با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

چند نکته در ارتباط با تعیین نوبت وقت ملاقات سفارت جمهوری چک

۱- دریافت وقت سفارت برای ملاقات با مسئولان صدور ویزای کشور چک به معنای صدور ویزا برای ورود به این کشور نیست.

۲- تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای شنگن برای ورود به کشور چک را دارند بایستی به‌طور جداگانه نسبت به دریافت وقت ملاقات اقدام کنند و این شامل حال افرادی که با خانواده و گروه به این کشور سفر می‌کنند هم می‌شود.

۳- برای هر مورد ویزا باید وقت ملاقات جداگانه‌ای دریافت شود.

۴- در برخی شرایط، مانند عدم حضور در روز تعیین‌شده برای ملاقات، این امکان وجود دارد که متقاضیان نیاز به دریافت مجدد وقت ملاقات باشند. برای جلوگیری از بروز مشکلات این‌چنینی تمامی محدودیت‌های زمانی و مکانی خود برای حضور در محل ملاقات را در اختیار همکاران ما قرار دهید تا روال دریافت وقت ملاقات برای شما بدون هیچ مشکلی انجام شود.

۵- تمامی مدارکی که نیاز به ترجمه دارند باید توسط دارالترجمه‌های رسمی و تأیید‌شده ترجمه شوند.

دریافت وقت سفارت جمهوری چک

مختصری در مورد کشور چک

کشور چک با چهار کشور اسلواکی، اتریش، آلمان و لهستان هم‌مرز است. این کشور در ابتدا جزئی از اتریش بوده، پس از جنگ جهانی اول با عنوان چکسلواکی از اتریش منفک و سرانجام در اواخر قرن بیستم به‌طور رسمی از اسلواکی نیز جدا شده و شکل کنونی را پیدا کرده است. شهر پراگ بزرگ‌ترین شهر و پایتخت این کشور و مقصد بسیاری از مسافرانی است که به قصد گردشگری به چک سفر می‌کنند. در حال حاضر جمعیت این کشور نزدیک به ۱۰ میلیون نفر و رشد جمعیت در آن منفی است. کشور چک یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی است، فرصت‌های تحصیلی مناسبی را در اختیار دانشجویان، به‌خصوص دانشجویان رشته‌های پزشکی، قرار می‌دهد و موقعیت‌های ایده‌آلی برای جذب سرمایه‌‎های خارجی دارد. تمامی این عوامل در کنار هم جمهوری چک را به یکی از کشورهای پرطرف‌دار برای ایرانیان جهت سفرهای تفریحی و همچنین مهاجرت تبدیل کرده‌اند.

دریافت وقت سفارت جمهوری چک

برای دریافت وقت سفارت جمهوری چک می‌توانید تلفن را بردارید و با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما ضمن ارائه‌ی راهنمایی‌های لازم، نسبت به دریافت نوبت سفارت اقدام خواهند کرد.

ارسال پاسخ

3 × 2 =