۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

اخذ وقت سفارت فرانسه

فرانسه از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی است که سالانه گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف از جمله ایران به این کشور سفر می‌کنند. علاوه‌بر زیبایی و جاذبه‌های گردشگری، کشور فرانسه یکی از ۴ کشور دارنده‌ی بیش‌ترین میزان میراث جهانی یونسکو در جهان است که این ویژگی دلیل بسیاری از افراد برای رفتن به این کشور است. اگر شما هم علاقه‌مند هستید که به این کشور زیبا سفر کنید، باید ویزای شینگن داشته باشید و برای اخذ این ویزا نیاز به تعیین وقت سفارت فرانسه دارید.

کشور فرانسه هم در عضویت پیمان شینگن است بنابراین برای رفتن به این کشور نیاز به دریافت ویزای شینگن فرانسه دارید و همانطور که می‌دانید درخواست اخذ ویزا برای کشورهای حوزه شینگن، ازجمله فرانسه بسیار زیاد است. همین موضوع سبب شده تا درمورد ارائه ویزا برای این کشور کمی سخت‌‍‌گیرانه‌تر عمل شود و برای دریافت ویزا نیاز به دانستن نکات و به‌اصطلاح چم‌وخم این مسیر وجود دارد. البته جای نگرانی وجود ندارد چراکه خیلی ساده می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان در این راستا استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم درباره‌ی روند اخذ وقت سفارت فرانسه اطلاعاتی را خدمت شما ارائه دهیم. ضمناً شما می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ جهت دریافت مشاوره و یا اخذ وقت سفارت فرانسه با متخصصین ما در مرکز ساحل شنی درخشان تماس حاصل کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه

اولین مرحله‌ای که برای دریافت روادید یا ویزا هر کشوری باید انجام شود، پر کردن فرم تقاضای روادید یا ویزای آن کشور است. شما می‌توانید این فرم را از طریق وب‌سایت سفارت تهیه کنید. اگر سفر شما خانوادگی است، برای هرکدام از اعضا خانواده خود باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. پس از تکمیل این فرم زمان تعیین وقت سفارت فرانسه برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه می‌رسد.

بعد از تعیین وقت سفارت فرانسه برای شما، در تاریخ مقرر به سفارت فرانسه مراجعه می‌کنید تا انگشت‌نگاری‌های لازم را انجام دهند و مدارک خود را تحویل دهید و مصاحبه با شما انجام شود. در تاریخ مشخص‌شده باید نسخه‌ی چاپ‌شده فرم پر شده‌ی درخواست ویزا را هم به همراه سایر مدارک مورد نیاز، همراه خود داشته باشید.

آدرس سفارت فرانسه در ایران: تهران – خیابان نوفل لوشاتو – پلاک ۶۴-۶۶

لیست مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت فرانسه

به‌صورت کلی می‌توان گفت برای اخذ ویزای توریستی هر کشوری، فرد متقاضی باید بتواند سفارت کشور مقصد را متقاعد سازد که سفرش کوتاه‌مدت بوده و بعد از ورود به این کشور، قصد مراجعت به کشور خود را دارد. این امر برای جلوگیری از ورود افرادی است که بعد از اخذ ویزای توریستی کشور مقصد و ورود به کشور مورد نظر، قصد اخذ اقامت آن کشور را دارند. بیشتر مدارکی که برای تعیین وقت سفارت فرانسه و دریافت ویزا این کشور خواسته می‌شود، به‌ همین منظور است. مدارکی که باید با خود به‌همراه داشته باشید:

 • مدارک شناسایی مانند پاسپورت و شناسنامه و ترجمه‌ی آن‌
 • مدارک بانکی و مالی شامل گردش ۶ ماه اخیر حساب بانکی شما
 • اسناد مالکیت زمین یا منزل
 • اسناد کاری شما که نشان‌دهنده‌ی شاغل بودن شما باشند (در صورت دانشجو بودن هم نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل شما وجو دارد)

بعد از مشخص‌شدن یک زمان و تاریخ مشخص برای مراجعه‌ی حضوری به سفارت فرانسه، باید مدارک زیر را با خود همراه داشته‌باشید. اگر سفر شما شرکتی و کاری باشد با ارائه‌دادن مدارک کاری خود، یک ویزای کاری با مدت‌زمان مشخص دریافت می‌کنید اما اگر سفر شما  به‌صورت گردشگری است این مدارک را در روز مقرر با خود داشته‌باشید:

 • در صورت درخواست دریافت ویزای توریستی، دو قطعه عکس رنگی با زمینه‌ی روشن که چهره‌ی شما کاملا واضح در آن مشخص باشد، نیاز است.
 • شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
 • اسناد مربوط به وضعیت مالی و میزان حقوق شما
 • اسناد مالکیت ملکی
 • مدرکی که نشان‌دهنده‌ی رزرو بلیت رفت و برگشت هوایی شما باشد
 • هزینه تشکیل پرونده برای دریافت ویزای فرانسه

هزینه‌ای که برای صدور ویزا دریافت می‌شود بر اساس گروه‌های سنی متغیر است:

برای کودکان تا ۶ سال هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال نیاز به پرداخت ۳۵ یورو و افراد بالای ۱۲ سال،۶۰ یورو باید پرداخت شود. درضمن برای بررسی مدارک شما مبلغ ثابت ۲۵ یورو هم به ازای هر نفر دریافت می‌شود.

بعد از حضور شما و تشکیل پرونده، مدارک شما مورد بررسی قرار می‌گیرند و درصورتی‌که نقصی در مدارک شما نباشد، ویزای شما صادر می‌شود. توجه کنید که تمام مدارکی که ارائه می‌دهید باید به‌همراه ترجمه‌ی رسمی باشند.

چند نکته در ارتباط با اخذ وقت سفارت فرانسه

 • ترجمه مدارک خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه به همراه داشته‌باشید.
 • در تهیه مدارک نهایت دقت را داشته‌باشید تا مدرکی ناقص نباشد یا تناقض و اشتباهی در این مدارک نباشد که موجب دردسر و اتلاف وقت شما خواهدشد.
 • اندازه عکس شما باید ۳/۵ در ۴/۵ باشد و حتما تا حداقل ۸۰ درصد چهره شما باید کاملا واضح باشد.
 • قبل از تکمیل فرم دریافت ویزا و تعیین وقت فرانسه با مشاوری متخصص صحبت کنید تا اشکالی پیش نیاید. کادر مجرب ساحل شنی درخشان در این حوزه آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به شما است.
 • در وارد کردن شماره پاسپورت خود دقت داشته باشید چراکه وقت سفارت فرانسه با شماره پاسپورت ثبت می‌شود و قابل انتقال به شماره‌ی دیگری نیست.

بررسی اولیه‌ی مدارک ارائه‌شده شما برای درخواست صدور ویزا، ۲ هفته طول خواهد کشید. البته ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک توسط شما، نیاز به زمان بیشتر هم باشد ولی معمولاً تا نهایتاً ۶ هفته بعد از تحویل و تکمیل مدارک به سفارت فرانسه، وضعیت درخواست شما مشخص شده و به شما اطلاع داده‌می‌شود.

درصورتی‌که نیاز به دریافت وقت سفارت فرانسه فوری دارید، می‌توانید با مرکز ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام‌دهند.

هنگامی که قصد مراجعه به سفارت فرانسه را دارید توجه کنید که درصورت همراه داشتن هریک از موارد زیر توسط حراست از ورود شما به داخل سفارت فرانسه ممانعت خواهد شد:

 • هر نوع سلاح گرم حتی درصورت داشتن مجوز حمل آن
 • انواع شوکرها
 • وسایل تیز مانند قیچی، کاتر، چاقو و…
 • دوربین‌های عکاسی، فیلم‌برداری، لپ‌تاپ و تلفن همراه
 • انواع اسپری شامل اسپری فلفل، اشک‌آور و…
 • انواع مختلف فندک برقی، اتمی و…

درصورت لزوم به همراه‌داشتن هرکدام از این موارد پیش از ورود به سفارت وسایل خود را به فردی که همراه شماست بسپارید و تنها با مدارک لازم جهت تشکیل پرونده وارد سفارت شوید. البته نگران نباشید، تمامی این کارها را ساحل شنی درخشان انجام خواهد داد اگر کار اخذ وقت سفارت فرانسه را به ما بسپارید.

گرفتن وقت سفارت فرانسه چقدر طول‌می‌کشد؟

نمی‌توان به‌صورت قطعی زمان مشخصی برای پروسه‌ی اخذ وقت سفارت فرانسه درنظر گرفت، چراکه این مدت عوامل مختلفی از جمله میزان درخواست‌های اخذ ویزای فرانسه بستگی دارد. برای مثال در فصل‌هایی که فصل گردشگری فرانسه محسوب می‌شوند و یا فصل‌هایی که تعطیلات بیشتری دارند، تعداد درخواست بیشتری برای سفر وجود دارد و از آن‌جایی‌که تمام این افراد نیاز به دریافت وقت فرانسه برای دریافت ویزا دارند و نیاز به بررسی اطلاعات و درخواست هرکدام است، دریافت وقت سفارت فرانسه مدت بیشتری به طول می‌انجامد. اما بعد از تعیین وقت و حضور شما و تشکیل پرونده، درصورت کامل بودن مدارک ارائه شده، بین ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا درخواست اخذ ویزای شما بررسی شده و جواب نهایی به شما اعلام شود.

طبق تجربه‌ی کاری به شما توصیه می‌کنیم که حتما ۴ تا ۶ ماه قبل از سفر خود برای دریافت وقت سفارت فرانسه اقدام کنید. چنانچه سفر شما فوری است و این زمان را در اختیار ندارید می‌توانید با مشاوران ما در مرکز ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کرده و این پروسه را زودتر طی کنید.

وقت سفارت فرانسه

اخذ وقت سفارت فرانسه | فوری و تضمینی

آژانس مسافرتی، گردشگری ساحل شنی درخشان، که نماینده رسمی اسکای‌لاین در ایران است، برای اخذ ویزا کشورهای حوزه شینگن، کارشناسان اجرایی باتجربه‌ و با دانش بروز در زمینه‌ی قوانین ویزای حوزه شینگن، را در خدمت دارد. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات تخصصی برای اخذ وقت سفارت فرانسه به شما عزیزان هستند. خدمات مجموعه ساحل شنی به این قرار است:

 • اخذ وقت سفارت فرانسه
 • ایجاد حساب کاربری با استفاده از کانال‌های تعیین وقت سفارت فرانسه
 • تکمیل اطلاعات متناسب با برنامه سفر شما
 • مشاوره برای تکمیل فُرم‌های مربوطه در پروسه دریافت وقت سفارت فرانسه و ویزای این کشور
 • ارائه خدمات VIP

چنانچه درمورد تعیین وقت سفارت فرانسه و درخواست ویزای فرانسه سوالی داشتید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

1 + هجده =