۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

وقت شینگن | وقت سفارت برای شنگن

شینگن یا شنگن نام منطقه‌ای است در قاره اروپا که متشکل از ۲۶ کشور گوناگون با تعیین قانون عدم چک کردن گذرنامه برای اهالی ساکن در این منطقه پهناور است و ساکنان این منطقه می‌توانند تنها با اخذ ویزای کوتاه مدت و یا بلند مدت به‌طور کاملاً آزادانه در بین کشورهای متعلق به این منطقه به گشت و گذار بپردازند. همچنین ناگفته نماند که برای اهالی منطقه مشهور شینگن اجازه تجارت و مبادله، جابه جایی ارز و اطلاعات و همچنین صادرات و یا واردات کردن کالا و غیره نیز به شرط قانونی بودن، کاملاً آزاد و بدون هیچگونه ممیز گمرکی صورت می‌پذیرد. لازم به ذکر است که سایر افراد غیر تابع جهت سفر به این کشورها بایستی به سراغ اخد وقت شینگن برای خود و سایر همراهانشان بروند.

رزرو وقت شینگن با آژانس ساحل شنی

ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است که ما تنهامی‌خواهیم در خصوص نوع عادی آن؛ یعنی ویزای شینگنعادی کمی برایتان صحبت کنیم. این نوع ویزا که از بیشترین میزان تقاضا و درخواست نیز برخوردار است، می‌تواند از سوی تمامی کشورهای عضو منطقه شینگن که از سال ۱۹۸۵ گردهم آمده‌اند؛ صادر شود. نوع ویزای عادی شینگن دارای چهار نوع A ، B ، C و D می‌باشد و دارنده این نوع ویزا می‌تواند ظرف مدت زمان محدودی که حداکثر ۹۰ روز می‌باشد، به‌طور کاملاً قانونی در تمامی سرزمین‌های منطقه شنگن به سیر و سیاحت بپردازد و برای تمدید آن نیز منتظر شود تا ۶ ماه از آخرین سفر خود به یک کدام از کشورهای این منطقه زمان سپری شده باشد.

انواع ویزای شنگن

ویزای نوع A: این نوع از ویزای شینگن برای آن دسته از افرادی است که یا در محدوده ترانزیت‌های هوایی فعالیتمی‌کنند و یا چاره جز سفر به یک کدام از فرودگاه‌هایکشورهای عضو شینگن جهت رفتن به مقصد مورد نظر خود را ندارند! لازم به ذکر است دارندگان این نوع از ویزا تنها مجاز به حضور در محدوده فرودگاه‌ها هستند و نمی‌توانند وارد هیچکدام از شهرهای منطقه شینگن شوند.

ویزای نوع B: این نوع ویزا نیز تنها برای کسانی مناسب است که قصد دارند با عبور از منطقه شینگن خود را به یک کدام از کشورهای خارج از این منطقه برسانند. از قلم نیافتد که این افراد تنها ظرف مدت زمان ۵ روز بایستی از منطقه شینگن رد شوند!

ویزای نوع C: به این نوع از ویزای شینگن، ویزای توریستی میگویند که با اختلاف بیشتری تقاضا را در بین گردشگران وتوریست‌های ایرانی در کل دنیا دارد و با داشتن آن می‌تواندر مدت زمان مشخصی به گردش و بازدید از کشورهای عضو منطقه شینگن پرداخت.

ویزای نوع D: ویزایی است بلند مدت و مناسب برای آن دسته از افراد تاجر و بازرگان که قصد دارند سالی چند بار بدونکوچکترین مشکلی به کشورهای شینگن سفر نمایند.

روش تعیین وقت شینگن و هزینه های مربوط به آن

رزرو وقت شینگن با آژانس ساحل شنیبرای تعیین وقت شنگن (گرفتن وقت مصاحبه از سفارت کشور مورد نظرتان جهت دریافت ویزای منطقه شینگن) تمام اتباع دیگر کشورهای دنیا به جز کشورهای عضو پیمان شنگن، باید از طریق سفارت کشورهای این منطقه در سرزمین خود اقدام نمایند و این تنها متقاضیان ایرانی هستند که بایستی در وهله نخست به سایت VFS Global مراجعه کرده، کشور عضو شنگن مورد توجه خود را انتخاب نموده و از طریق بخش مربوط به تعیین وقت شینگن (SCHEDULE AN APPOINTMENT) به ایمیل مستقیم این سایت به نشانی netherlands@vfshelpline.com دست پیدا نمایند.

حال جهت تکمیل فرآیند تعیین وقت سفارت کشورهای منطقه شینگن بایستی به ایمیل گفته شده یک پیام کاملا بی اهمیت بدهند تا از سوی آن با پیغامی مواجه شوند که در آن یک فایل جهت ارائه مشخصات و مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت شینگن شما برایتان ارسال گردیده است. حال شما بایستی این فرم را پر کرده و مجددا آن را به همان نشانی مذکور ارسال کنید و دیگر به انتظار رسیدن جواب درخواستتان بنشینید.

اما هزینه تعیین وقت سفارت کشورهای منطقه شینگن بسته به آژانس و همچنین نوع آن در کنار اخذ انفرادی و یا گروهی آن دارد که برای این منظور ما توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر کل دنیا حتماً از آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های معتبری همچون شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی استفاده کنید که قادر است با توجه به اعتبار بالای خود در زمینه فعالیت توریستی و گرشگری و همچنین رزومه‌ای درخشان در خصوص اخذ ویزای از سفارت کشورهای منطقه شینگن در تعیین وقت شنگن و هزینه‌های مربوط به آن شما را به درستی یاری نماید.

رزرو وقت شینگن با آژانس ساحل شنی

نکاتی در خصوص تعیین وقت شینگن

  • برای گردشگران و علاقه مندان ایرانی اصولاً تعیین وقت سفارت کشورهای منطقه شینگن چیزی بین ۴ تا ۶ هفته به طول می‌انجامد که البته این بازه زمانی برای آن دسته از متقاضیانی است که مدارک خود راکاملاً تکمیل نموده و زبان اسناد و مدارکشان را نیز مطابق کشور مد نظرشان تغییر داده‌اند.
  • هزینه کلی دریافت شینگنِ شما به‌طور کلی به دو بخش هزینه‌های مربوط به تعیین وقت سفارت و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت ویزای شنگناست که با توجه به کشور مقصدتان چیزی بین ۶۰ تا ۸۵ یورو برایتان هزینه به همراه خواهد داشت. البته پیشنهاد می‌کنیم چنانچه تمایل جدی برای رفتن به کشورهای عضو۰ پیمان شینگن دارید، حتماً باشرکت‌ها و آژانس‌های معتبر بین المللی همچون شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخواست خود را در میان بگذارید تا هم از مراحل درست اخذ وقت شنگن و ویزای آن برخوردار شوید و هم خود را از پرداخت هزینه‌های گزاف و جانبی معاف کرده باشید
  • راحت‌ترین کشورها جهت اخذ ویزا و قبل از آن تعیین وقت شینگن به ترتیب کشورهایی همچون: ایسلند، فنلاند، لیتوانی، استونی و لتونی هستند و سختگیرترین کشورهای این منطقه نیز عبارتند از: مالت، بلژیک، پرتغال، فرانسه و هلند می‌باشند
  • لازم به ذکر است منطقه شنگن اروپا متشکل از کشورهایی همچون: لیختن اشتاین، سوئد، سوئیس، اسپانیا، اسلوونی، اسلواکی، پرتغال، هلند، نروژ، لهستان، لیتوانی، مالت، لوکزامبورگ، لتونی ،ایسلند ، ایتالیا، آلمان، یونان، مجارستان، فنلاند، استونی، فرانسه، جمهوری چک، اتریش، بلژیک و دانمارک می‌باشد.

به ما بسپارید

دوستان و علاقه مندان سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن توجه داشته باشند که برای تعیین وقت شنگن و یا مشخص نمودن وقت سفارت کشورهای منطقه شینگن می‌توانید تمام و کمال بر روی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی حساب ویژه‌ای باز نمایید. تنها کافیست ۰۲۱۵۷۹۳۸ را شماره‎گیری فرمایید یا به آدرس ما وقع در تهران، سعادت‌آباد، نبش خیابان ۳۱ شرقی، پلاک ۲، طبقه ۲ مراجعه فرمایید.

ارسال پاسخ

شش − چهار =