۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

آمریکا و ایران روابط کنسولی ندارند. علاوه برنداشتن روابط کنسولی با این کشور نداشتن روابط دیپلماتیک با آمریکا و درگیری‌های سیاسی نیز سبب شده است که متقاضیان سفر به این کشور برای دریافت وقت فوری از سفارت آمریکا و ویزای این کشور مجبور به سفر به یکی از کشورهای دیگر که از سوی کشور آمریکا اعلام می‌شود، شوند. تقاضاکنندگانی که قصد اخذ ویزای آمریکا را دارند می‎توانند برای دریافت وقت سفارت آمریکا به کشور ارمنستان سفر نمایند.

برای دریافت ویزا می‌توان به‌تمامی سفارت‌خانه آمریکا در سراسر دنیا مراجعه کرد اما این نکته حائز اهمیت است که درصورتی‌که به کنسولگری‌های متفرقه مراجعه کنید ممکن است که از شما درخواست شود که مدارک موردنیاز و خواسته‌شده را مجدداً به یک کنسولگری که مختص ایرانیان است تحویل نمایید. به این دلیل که کنسولگری‌های مختص ایرانیان با مدارک متقاضیان ایرانی و زبان فارسی آشنایی کامل دارند به همین دلیل بهتر است متقاضیان دریافت ویزای این کشور به کنسولگری‌هایی که مخصوص ایرانیان می‌باشند مراجعه نمایند تا با مشکلاتی احتمالی روبرو نشوند. اگر نیاز به وقت فوری سفارت امریکا دارید با شماره‎گیری ۵۷۹۳۸-۰۲۱ می‎توانید کلیه امور خود را به ما بسپارید یا از مشاوره کارشناسان باتجربه آژانس مسافرتی ساحل شنی استفاده کنید، همچنین با مطالعه این مقاله می‎توانید اطلاعات زیادی از وقت فوری کنسولگری ایالات‎متحده بدست آورید.

وقت سفارت آمریکا با ساحل شنی

پیکاپ پاسپورت چیست؟

برای ایجاد ویزا به حضور فرد نیازی نیست، این امکان وجود دارد که نماینده پاسپورت را به سفارت تحویل دهد. پروسه ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شخص پیکاپ ویزا گفته می شود. از مزایای پیکاپ هزینه پایین آن نسبت به هزینه ی اقامت در کشور مقصد می‎باشد .

دریافت وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

برای درخواست کنندگان ایرانی دریافت وقت سفارت آمریکا از ایروان ارمنستان در نظر گرفته شده است که این کنسولگری نزدیک رودخانه هرازدان در بلوار امریکن شهر ایروان واقع شده است. متقاضیان می‎توانند برای گرفتن وقت سفارت آمریکا به کنسولگری این شهر در ارمنستان مراجعه کنند.

مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

 • امکان اخذ پاسپورت و ویزا برای متقاضیان ایرانی توسط نمایندگان قانونی ایرانی فراهم است. به همین دلیل بعد از انجام مصاحبه دیگر نیازی نیست که خود متقاضی به کشور ارمنستان مراجعه کند و فرایند اخذ پاسپورت توسط نماینده در نظر گرفته‌شده صورت می‌پذیرد.
 • کارکنانی که در سفارت آمریکا در ارمنستان مشغول به‌کار هستند بسیار خوش‌برخورد بوده و کاملاً به زبان فارسی تسلط دارند.
 • از موارد دیگر که جز مزایا محسوب می‌گردد این است که می‌توانید با پرداخت ۸ دلار ویزای ارمنستان را به‌صورت مرزی دریافت کنید به همین دلیل دیگر نیازی نیست که در ایران برای دریافت ویزای ارمنستان اقدام نمایید.
 • مزیت دیگر گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان این است که می‌توان به‌صورت سفر هوایی و زمینی به این کشور عزیمت نمود.

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

وقت سفارت آمریکا با ساحل شنیبرای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان در ابتدای کار باید فرم اینترنتی و انگلیسی DS-160 توسط درخواست‌کننده تکمیل شود که این فرم شامل اطلاعاتی شخصی از قبیل شغل، میزان تحصیلات، پیشینه متقاضی به همراه توضیحاتی در رابطه با سفر فرد متقاضی از قبیل تاریخ سفر و…. می‌باشد. در کنسولگری ارمنستان صلاحیت افراد را برای دریافت و اخذ پاسپورت و ویزا از طریق ارائه فرم DS-160 صورت می‌پذیرد. متقاضی در هنگام پر کردن این فرم باید دقت نماید زیرا هرگونه خطا و اشتباه از سمت کنسولگری ارمنستان تخلف محسوب شده و درخواست شمارا رد کرده و دیگر به شما وقت سفارت آمریکا داده نخواهد شد.

پس‌ازاینکه فرم را تکمیل کردید یک بارکد به شما اختصاص داده می‌شود که برای گرفتن وقت مصاحبه لازم است. شما باید صفحه تأییدیه را پرینت بگیرید و در روز مصاحبه به همراه داشته باشید و آن را ارائه دهید. یه نکته مهم وجود دارد و آن اینکه تمامی متقاضیان با هر شرایط و در هر سنی باید برای انجام مصاحبه در سفارت حضورداشته باشند و نمی‌تواند از نماینده استفاده نمایند.

پس از تکمیل این فرم و سایر فرم‌های اداری موردنیاز برای گرفتن وقت مصاحبه می‌توانید وقت‌های سفارت ارمنستان را ببینید. وقت‌های رزرو نشده در این لیست به رنگ سبز نمایش داده می‌شوند. پس از تعیین وقت و پرداخت هزینه ۱۶۰ دلار، زمان مصاحبه شما تعیین و تأیید می‌شود. همچنین وزارت امور خارجه توصیه می‌کند که با توجه به مشکلات احتمالی که ممکن است پیش به یاد برای دریافت و اخذ ویزا حداقل دو ماه قبل از سفر خود اقدام نمایید اما با توجه به محدود بودن تعداد ویزاها در هرماه و اینکه امکان دارد درخواست برای گرفتن وقت سفارت به زمانی مانند یک ماه و یا بیشتر نیاز داشته باشد، و با در نظر گرفتن اینکه اکثر مراجعه‌کنندگان بعد از مصاحبه سفارت آمریکا نیاز به سپری کردن مراحل اداری اضافی از طرف وزارت امور خارجه خواهند داشت، توصیه ما این است حداقل ۶ ماه قبل از تاریخ سفر برای درخواست وقت سفارت اقدام نمایید.

مرحله مراجعه به سفارت ، مصاحبه و تحویل مدارک

پس از تعیین وقت سریع سفارت آمریکا، درخواست‌کنندگان ویزای آمریکا در تاریخ و زمان از قبل تعیین‌شده باید به آدرس سفارتخانه برای انجام فرایند مصاحبه و تسلیم نمودن مدارک خواسته‌شده به افسر مربوطه مراجعه کنند. باید توجه داشته باشید که مصاحبه‌ی شما با افسر مربوطه و ارائه‌ی مدارک موردنیاز بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است. افسر با توجه به روند مصاحبه و مدارک ارائه‌شده توسط متقاضی تعیین می‌کند که متقاضی صلاحیت لازم برای اخذ ویزا را دارا می‌باشد یا خیر.
برای اخذ وقت سفارت آمریکا مدت‌زمان زیادی وقت سپری کردید و حالا خود را برای سفر به این کشور و مصاحبه حاضر می‌کنید.

اگر برای بار اول هست که برای مصاحبه به سفارت مراجعه می‌کنید حتماً استرس زیادی دارید، نگران نباشید این مسئله کاملاً طبیعی است و تقریباً تمامی افرادی که می‌خواهند به سفارتها برای مصاحبه مراجعه کنند (حتی برای دفعات دوم یا سوم) این استرس و نگرانی را دارند. بنابراین با رعایت برخی اصول و نکات می‌توانید شانس دریافت ویزای خود را بالا ببرید و با اعتمادبه‌نفس بیشتر به سفارت بروید.

مورد اول: طبیعی باشید و صادقانه صحبت کنید و پاسخ بدهید و سعی کنید به هیچ وجه در هنگام پاسخ دادن به سوالات حاشیه نروید

مورد دوم: سعی حتما با ظاهری آراسته و مرتب و منظم در مصاحبه شرکت نمایید و سعی کنید تا جایی که میتوانید استرس و اضطراب را از خود دور کنید

مورد سوم: حتما تمامی ترجمه مدارک مورد نیاز و خواسته شده را به همراه داشته باشید و در صف سفارت و داخل سالن اصلا با کسی صحبت نکنید

مورد چهارم: توجه داشته باشید که موارد زیر را در روز مصاحبه سفارت امریکا در ارمنستان نمیتوانید به همراه داشته باشید :

 1. هر نوع لوازم الکترونیکی شامل تلفن همراه، DVD، CD، فلش درایو، ساعت حاوی دستگاه ضبط کننده و …
 2. اجسام نوک تیز (ناخن گیر، قیچی، سوزن های مهره دوزی یا بافندگی)
 3. سیگارو فندک
 4. کارت اعتباری
 5. مواد خوراکی و نوشیدنی

نوع ویزای افراد درخواست کننده ی ویزا نیز در مدت زمان دریافت وقت تاثیرگذار است. در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:

گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی

گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی

گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری

گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن های امریکا

معمولا وقت مصاحبه برای درخواست‎کنندگان گروه دوم و چهارم سریع‎تر از سایر گروه‎ها میباشد برخی از کنسولگری‎ها به طور دوره‎ای تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می‎دهند، حتما قبل از اقدام به برنامه‎ریزی قطعی برای سفر، از اولویت وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط حاکم در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.

دریافت وقت سفارت آمریکا در دبی

متقاضیان ایرانی می‎توانند برای دریافت ویزا و وقت سفارت به کنسولگری آمریکا که متقاضیان زیادتری نسبت به سایر کنسولگری های آمریکا در این کشور به خود جذب کرده است و در شهر دبی قرار دارد مراجعه کنند. به همین دلیل معمولا امکان تعیین وقت سریع از این کنسولگری همیشه فراهم است. در کل بهتر است متقاضیان در زمان تعطیلات تابستان و تعطیلات ماه ژانویه از حدود ۶ ماه قبل برای تعیین وقت سفارت آمریکا اقدام کنند.

مدارکی که برای تعیین سفارت آمریکا در دبی باید به کنسولگری این کشور ارائه دهید و همین‌طور مدارکی که باید به کارمندان کنسولگری تحویل دهید با دیگر کشورها تفاوتی ندارند. زمانی که می‌خواهید در شهر دبی برای دریافت ویزا اقدام نمایید باید در نظر داشته باشید که برای رفتن به کشور امارات باید ویزا بگیرید به همین دلیل باید از چند هفته قبل از سفر به دبی برای دریافت ویزای امارات اقدام کنید.

اخذ ویزای آمریکا در آژانس گردشگری ساحل شنی

این موضوع برای رزرو وقت‌های لغو شده فوری محدودیت ایجاد می‌کند. چون ممکن است یک فرد به دلیل اینکه ویزای امارات ندارد و یک هفته طول می‌کشد که ویزای امارت ایجاد شود و فرد آن را دریافت کند، فرد نتواند مصاحبه لغو شده را رزرو کند. برای دریافت ویزای امارت باید حدود ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنید و این نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید البته درصورتی‌که شما به ترکیه سفر کنید دیگر لازم نیست این هزینه را پرداخت کنید. کنسولگری امارات در ناحیه بر دبی bur Dubai که چندین هتل نیز در نزدیکی آن وجود دارد واقع‌شده است.

تمامی کسانی که می‌خواهند ویزای آمریکا را دریافت کنند باید در یک مصاحبه شرکت کنند و شرکت در این مصاحبه هیچ ربطی به سن متقاضی و موضوعات دیگر ندارد. افسرانی که به زبان‌های عربی و انگلیسی و فارسی مسلط هستند برای صدور ویزا در این کنسولگری فعالیت می‌کنند. کنسولگری دبی تسهیلاتی را در نظر گرفته برای اینکه درصورتی‌که نتوانستید برای رزرو تاریخ وقت مصاحبه به کنسولگری مراجعه کنید. پیکاپ پاسپورت یکی از تسهیلاتی است که کنسولگری دبی در نظر گرفته است. پیکاپ پاسپورت به این معنا است که فرد متقاضی پس از انجام مصاحبه دیگر لازم نیست به کنسولگری مراجعه کند و آن فرد می‌تواند فردی مورد اعتماد را انتخاب کند و به‌جای خود به کنسولگری بفرستد تا آن فرد گذرنامه را دریافت کند.

تقویم وقت سفارت آمریکا

یکی از موثر ترین نکاتی که باید برای برنامه ریزی برای سفر به آمریکا در نظر بگیرید آگاه بودن از اولین فرصت موجود برای کنسولگری است. با توجه به تعداد کسانی که می خواهند ویزا دریافت کنند و محدودیت های پذیرش که کنسولگری تعیین می کند فاصله زمانی تا اولین وقت موجود در حال تغییر است. معمولا در برخی موارد وقت سفارت آمریکا از آنکارا زودتر از دیگر کشورها وقت ارائه می نماید. نوع ویزایی که فرد متقاضی قسط دریافت آن را دارد نیز در فرایند دریافت وقت دخالت دارد، در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:

گروه اول: ویزاهای کاری، توریستی، دیدار اقوام، شرکت در کنگره، درمان پزشکی

گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی

گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری

گروه چهارم: درخواست کنندگان دریافت گرین کارت و شهروند های آمریکا

معمولا کسانی که متقاضی دریافت ویزاهای گروه های دوم و چهارم هستند بیشتر از سایر گروه وقت برای آنها وجود دارد. برخی از کنسولگری ها تمرکز خود را به طور دوره ای بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش میدهند، حتما قبل از اینکه به طور قطعی برای سفر خود برنامه ریزی کنید‌، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.

وقت سفارت آمریکا در ایروان

نکاتی در مورد تعیین وقت سفارت آمریکا در دبی

 • کسانی که در ساعت ۶ صبح در نوبت مصاحبه خود قرار بگیرند برای دریافت ویزا اولویت بیشتری دارند. سفارت از ساعات ۷: ۰۰ الی ۷: ۳۰ صبح در محل آماده پاسخگویی به درخواست متقاضیان است. درصورتی‌که درخواست‌کننده در وقتی‌که تعیین‌شده برای مصاحبه در سفارت حاضر نشود وقت باطل خواهد شد و باید
 • فرد متقاضی فرایند را مجدداً طی کرده و در یک زمان دیگر برای درخواست وقت مصاحبه اقدام نماید.
 • درخواست‌کنندگان باید یک قطعه عکس در ابعاد ۵*۵ طوری که هر دو گوش مسافر مشخص باشد و با زمینه سفید همراه خود داشته باشند.
 • درخواست‌کننده باید برای دریافت تأییدیه وقت سفارت در دبی مبلغ ۵۸۰ درهم اماراتی پرداخت نماید و همچنین باید رسید فیش پرداختی خود را نیز به همراه داشته باشد و برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده و از آنجایی امکان تغییر در اطلاعات میسر است بهتر پرداخت هزینه و سایر اقدامات را از طریق خود سفارت انجام دهید.
 • در ابتدای امر برای تعیین وقت مصاحبه در سفارت باید فرم ۱۶۰ را از سایت دانلود کرده و پر نمایید. همچنین حتماً باید پرینت فرم ۱۶۰ در روز مصاحبه تحویل داده شود. فرم ۱۶۰ به همراه سایر مدارک از قبیل دعوت‌نامه، دارایی‌های فرد درخواست‌کننده در ایران و…. در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شود.
 • سفارت آمریکا در روزهای جمعه و شنبه و همچنین تعطیلات رسمی کشور آمریکا مانند عید کریسمس تعطیل می‌باشد.
 • افرادی که ویزای نامزدی و یا گرین کارت دارند و جزء گروه سوم و چهارم می‌باشند باید به سفارت این کشور در ابوظبی مراجعه کنند. و فرایند را از طریق سفارت ابوظبی به‌صورت حضوری پیگیری نمایند. لازم به ذکر است هزینه هر مسافر در ابوظبی ثابت نبوده و به درخواست آن بستگی دارد و هر مسافر باید بنا به درخواستش مبلغی را پرداخت کند. فقط افرادی که ویزای نامزدی و یا گرین کارت دارند ملزم به انجام آزمایش هستند و در بقیه موارد سفارت مشخص می‌کند که آیا فرد متقاضی نیاز به دادن آزمایش دارد یا خیر. هزینه آزمایشگاه نیز با توجه به نوع آزمایشگاه و آزمایش برای هر فرد متقاضی متغیر است.

ارسال پاسخ

10 − هشت =