۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

وقت فوری ویزای شینگن (شنگن)

وقت فوری ویزای شینگن برای کشورهای هم‌پیمان حوزه شینگن می‌باشد که برای دریافت ویزای شینگن هر کشور عضو این پیمان باید اخذ گردد. ساحل شنی درخشان، آژانس مسافرتی و گردشگری است که دارای چندین سال سابقه در اخذ وقت فوری سفارت کشورهای منطقۀ شینگن می‌باشد، قبل از این‌که به چگونگی اخذ وقت فوری ویزای شینگن بپردازیم، بهتر است که نگاهی به کشورهای منطقه شینگن و چگونگی تشکیل این عهد بین ۲۶ کشور اروپایی بپردازیم.

منطقه شنگنمنطقه شنگن (Schengen Area)

در چهاردهم ژوئن ۱۹۸۵، در شنگن لوکزامبورگ شاهد عقد پیمانی تحت عنوان پیمان شینگن بین کشورهای اروپایی از قبیل آلمان، بلژیک، فرانسه، هلند و لوکزامبورگ بود؛ اما در حال حاضر امروزه ۲۶ کشور از جمله اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین عضو معاهده شینگن هستند. در واقع به منطقه‌ای که کشورهای مذکور را در بر می‌گیرد، اصطلاحاً منطقۀ شینگن میگوییم. لازم به ذکر است که بدانید منطقۀ شینگن متفاوت از منطقۀ اتحادیه اروپا است؛ به عنوان مثال: نروژ جز کشورهای منطقۀ شینگن قرار دارد اما عضو اتحادیه اروپا نیست.

قوانین ویزای شنگن اروپا

طبق پیمان شینگن، شهروندان کشورهای عضو پیمان برای سفر در کل منطقۀ شینگن به ویزا نیاز ندارند؛ هم چنین شهروندان اکثر کشورهای آمریکایی، مالزی، کره، ژاپن و استرالیا نیز برای سفرهای نهایتاً ۹۰ روزه در این منطقه به ویزای شینگن احتیاج ندارند. اما اتباع کشورهای خارج از منطقۀ شینگن و استثناهای مذکور برای سفر به ۲۶ کشور نامبرده ملزم به گرفتن وقت فوری ویزای شینگن و در پی آن دریافت ویزایی تحت عنوان ویزای شینگن هستند. با اخذ ویزای شینگن می‌توانید در کل منطقۀ شینگن سفر کنید. ویزای شینگن در چهار نوع مختلف صادر می‌شود که هر کدام از آن‌ها نیاز به دریافت وقت سفارت کشورهای منطقۀ شینگن می‌باشند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: ویزای شینگن چیست؟

وقت فوری ویزای شینگنانواع ویزاهای شینگن

ویزاهای شینگن را در چهار نوع مختلف C، B، A و D می‌شناسیم. ویزای نوع A برای افرادی مناسب است که قرار نیست در منطقۀ شینگن اقامت داشته باشند و فقط می‌خواهند از طریق یکی از کشورهای عضو پیمان به کشوری خارج از منطقه پرواز کنند؛ در واقع با اخذ این ویزا فقط می‌توانید به یکی از کشورهای منطقه پرواز کنید اما حق خروج از فرودگاه آن را ندارید و فقط می‌توانید پرواز خود را تغییر داده و به کشوری خارج از منطقۀ شینگن بروید.

اگر باز هم قصد اقامت در منطقۀ شینگن را ندارید و می‌خواهید به یکی از کشورهای منطقه سفر کنید و سپس از آنجا از راه زمینی به کشوری خارج از منطقه بروید، باید ویزای نوع B شینگن را بگیرید.

اما اکثر ایرانی‌ها برای دریافت ویزای فوری شینگن از نوع ویزای C شینگن اقدام می‌کنند؛ زیرا ویزای نوع C، ویزای توریستی شینگن است. در مجموع به ویزاهای B، A و C ویزاهای عادی شینگن می‌گوییم که اعتبار آن‌ها ۹۰ روز است و در یک دوره شش ماهه، حداکثر یک مرتبه برای هر فرد صادر می‌شوند.

ویزای نوع D یا ویزای ملی، ویزایی بلند مدت است که معمولاً برای دانشجویان و تجار صادر می‌شود که دارندگان آن می‌توانند سالی چند مرتبه به منطقۀ شینگن سفر کنند و از آن خارج شوند که به اصطلاح به این ویزا، ویزای چندبار ورود هم می‌گویند.

پس با توجه به هدف سفر خود می‌توانید برای گرفتن وقت فوری ویزای شینگن اقدام کنید و در وقت مقرر برای مصاحبه و تحویل مدارکی که در ادامه نام میبریم به سفارت مربوطه مراجعه کنید. برای گرفتن وقت فوری ویزای شینگن هر کشور باید از طریق سفارت همان کشور اقدام کنید، البته با اخذ ویزای فوری شینگن می‌توانید به تمام کشورهای هم‌پیمان شینگن سفر کنید. برای گرفتن وقت فوری سفارت کشورهای منطقۀ شینگن می‌توانید با آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان تماس بگیرید و از مشاورۀ کادر مجرب در زمینه ویزای شینگن استفاده کنید.

سفر به اروپا

مدارک لازم برای دریافت وقت فوری ویزای شینگن و ویزای شینگن

 • مدارک شناسایی متقاضی وقت فوری ویزای شینگن (پاسپورت و شناسنامه)
 • فرم درخواست ویزا (دقت داشته باشید که فرم مربوطه کشورهای مختلف با هم متفاوت است پس فرم را حتماً از سفارت همان کشور مورد نظر تهیه کنید.)
 • پاسپورت متقاضی وقت فوری ویزای شینگن که باید حداقل تا شش ماه پس از انقضای ویزای درخواستی اعتبار داشته باشد.
 • دو قطعه عکس ۳/۵ در ۴/۵ با پس‌زمینۀ سفید
 • اسناد تمکن مالی فرد که نشان‌دهنده توان مالی فرد برای اقامت در کشور مورد نظر است.
 • گردش مالی حساب بانکی متقاضی وقت فوری ویزای شینگن
 • گواهی شغلی متقاضی وقت فوری ویزای شینگن
 • رسید رزرو بلیط هواپیما
 • واچر رسمی هتل برای سفارت
 • بیمه‌نامۀ مسافرتی
 • دعوت‌نامه در صورت وجود

جهت اخذ وقت فوری ویزای شینگن و کسب اطلاعات لازم با مشاورین ما در مرکز ساحل شنی درخشان با شماره تلفن ۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا مراحل اخذ ویزای شینگن را آغاز کنید. متخصصین ویزای شنگن در انتظار شما هستند.

چگونگی اخذ وقت فوری ویزای شینگن و ویزای شینگن

برای گرفتن اخذ وقت فوری ویزای شینگن نه تنها باید مدارک کاملی داشته باشید، باید شرایطی هم داشته باشید که برای سفارت کشورهای منطقۀ شینگن متقاعدکننده باشد که شما برای سفر، تحصیل و … می‌روید و قصد ماندن در کشورهای منطقۀ شینگن را ندارید. بهترین گزینه برای گرفتن وقت فوری ویزای شینگن جهت درخواست ویزای شینگن این است که با آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا تیم مجرب این آژانس شما را برای گرفتن وقت فوری ویزای شینگن راهنمایی کنند. چرا که شرایط هر یک از شما متقاضیان وقت فوری ویزای شینگن با یکدیگر متفاوت است و هر یک از شما تصمیم دارید که به کشورهای مختلف سفر کنید و نیاز دارید که به صورت جداگانه مشاوره دریافت کنید.

باید توجه داشته باشید که شرایط درخواست وقت فوری سفارت کشورهای منطقۀ شینگن با یکدیگر متفاوت است و در بازه‌های زمانی مختلف از هم وقت فوری سفارت جهت اخذ ویزا ثبت می‌گردد.

مراجعه حضوری و انجام مصاحبه برای اخذ وقت فوری ویزای شینگن

پس از انتخاب کشور صادرکننده ویزا باید وقت سفارت فوری بگیرید؛ سپس در وقت رزرو شده برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه به سفارت مراجعه کنید. مصاحبه به زبان فارسی برگزار می‌شود که در این جلسه باید به سؤالاتی در مورد خودتان و دلایل سفرتان به منطقۀ شینگن پاسخ دهید و پس‌ از مصاحبه باید مراحل انگشت‌نگاری را سپری کنید.

ساحل شنی درخشان، نماینده رسمی اسکای‌لاین است که با چندین سال سابقه در دریافت وقت فوری ویزای شینگن برای تمامی کشورهای منطقه شینگن می‌باشد. برای درخواست وقت فوری سفارت کشورهای منطقۀ شینگن با شماره تماس ۵۷۹۳۸-۰۲۱ تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

تصاویر

1 پاسخ

ارسال پاسخ

5 × پنج =