۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای انگلیس | سفر به بزرگترین کشور قاره اروپا

 

ویزای انگلیس کلید ورود شما به بزرگترین کشور قاره اروپا با بیش از ۱۰۰۰کیلومتر خط ساحلی است. لندن، پایتخت این کشور، ۹ میلیون نفر جمعیت دارد و سرشار از مراکز توریستی و تجاری و سیاسی است. اقلیت مهاجری که در لندن زندگی می‌کنند، متعلق به ۳۰۰ زبان و فرهنگ مختلف هستند. لندن یکی از گران‌ترین پایتخت‌های جهان نیز هست.

اگر قصد سفر به این کشور را دارید، ساحل شنی اطلاعات جامعی را در مورد ویزای انگلیس ، و سفر به این کشور را در اختیار شما خواهد داشت.

بریتانیا، شامل کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است. برای دریافت ویزای این کشورها نیز می‌توانید از طریق سفارت انگلستان اقدام کنید.

اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا، باید پیش از سفر به انگستان، برای دریافت رواید انگلیس اقدام کنند. سفارت انگلستان ، خدمات انواع ویزاهای توریستی، تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ازدواج را ارائه می‌کند. علاوه بر ویزای انگلیس از طریق این سفارت می‌توان برای گرفتن شهروندی این کشور نیز اقدام کرد.

 

مراحل دریافت و مدارک لازم جهت ویزای انگلیس

چنان که گفته شد، برای هر هدف برای سفر به این کشور، یک ویزای خاص تعریف شده است. ارائه خدمات ویزا و کنسولگری بریتانیا برای عموم در حال حاضر تعطیل است. به همین خاطر مراحل فنی صدور ویزای انگلیس از طریق کارگزار ویزای سفارت در تهران انجام می‌شود. به هر حال تصمیم‌گیری نهایی در مورد نتیجه درخواست به عهده سفارت انگلیس است.

اگر قصد دارید به به انگلستان سفر کنید، می‌توانید با تماس با آژانس ساحل شنی، تمام اطلاعات لازم را دریافت کنید. همین‌طور در صورت تمایل، از تورهای ما به انگلستان و بریتانیا انتخاب کنید. به طور کلی، مراحل دریافت ویزای انگلیس به شکل زیر است:

 • مراجعه به وب‌سایت UK Visas and Immigration برای اطلاع از انواع ویزاها و انتخاب ویزای درخواستی بر اساس هدف از سفر؛
 • ثبت درخواست آنلاین روادید در سایت Gov.uk؛ به یاد داشته باشید که زمان درخواست باید همه مدارک خواسته شده را به صورت ترجمه شده تحویل دهید
 • رزرو قرار ملاقات از طریق کارگزار سفارت برای ثبت اطلاعات بیومتریک؛ در صورت درخواست ویزای دانشجویی (سطح ۴)، مصاحبه حضوری نیز لازم خواهد بود.
 • پرداخت هزینه ویزا؛
 • دریافت شماره پیگیری؛
 • مراجعه حضوری به دفتر کارگزار؛
 • پیگیری درخواست؛
 • بازگرداندن مدارک.
ویزای انگلیس ، ساحل شنی
ویزای انگلیس ، ساحل شنی

اطلاعات بیومتریک چیست؟

برای دریافت ویزای انگلیس ، شما لازم است اطلاعات بیومتریک خود را در دفتر این سفارت ثبت کنید. ثبت اثر هر ده انگشت، مشخصات صورت و الگوی عنبیه از جمله این اطلاعات است. از این اطلاعات در تعیین هویت شما در انگلستان استفاده خواهد شد. از اطلاعات بیومتریک برای تسهیل در امور صدور ویزا و جلوگیری از جعل هویت و تشخیص جرائم استفاده می‌شود.

 

صدور ویزای انگلیس و مدت اعتبار آن

معمولا فرآیند بررسی مدارک برای صدور ویزای انگلیس در سفارت ۲۰ روز کاری زمان می‌برد. ویزای انگلیس در سه نوع شش ماهه، یک ساله، و پنج ساله صادر می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت روادید بریتانیا

 • شناسنامه و کارت ملی
 • اصل گذرنامه دارای اعتبار یک‌ ساله به همراه گذرنامه قدیمی
 • اصل و کپی اسناد و اموال غیر‌منقول متقاضی و همسر وی
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته (برای مدیران و سهامداران اصل ارائه اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی شش ماه گذشته الزامی است.)
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید
 • گواهی سپرده یا اوراق بهادار (سهام)
 • اصل اجاره‌نامه املاکی که سند آن‌ها ارائه شده است.
 • اصل یا کپی دعوتنامه (در صورت وجود؛ در این حالت باید کلیه مدارک میزبان شامل برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته، کپی پاسپورت یا اقامت دائم، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی، سند محل اقامت، قبوض پرداختی نیز ارائه شوند.)
 • واچر هتل
 • اصل سند ازدواج
 • اصل مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…

به یاد داشته باشید برای دریافت ویزای انگلیس ، باید همه این مدارک را به صورت ترجمه شده و تایید شده به سفارت تحویل دهید.

ویزای انگلیس ، لیورپول
ویزای انگلیس ، لیورپول

شرایط دریافت ویزای دانشجویی انگلستان

۴ دانشگاه  از ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در انگلستان قرار دارد. دانشگاه‌های این کشور محل تربیت ۱۰۷ برنده جایزه نوبل بوده است. همه این حقایق، باعث می‌شود که انگلستان تبدیل به یک مقصد مهم برای تحصیل باشد.

ویزای انگلیس برای تحصیل، یک سیستم امتیاز بندی Objective دارد. یعنی امتیاز شما برای تحصیل در این کشور، بر نظر آفیسر ویزا مرجح است. برای گرفتن این ویزا به ۴۰ امتیاز نیاز دارید. ۳۰ امتیاز آن متعلق به نامه پذیرش از دانشگاه و یا کالج مقصد است. ویزای تحصیلی انگلستان سه دسته کوتاه مدت، عمومی و بلند مدت است که با هدف‌های متفاوتی صادر می‌شوند.

ویزای کوتاه مدت ، برای افراد غیر تبعه اتحادیه اروپا و سوییس و بالای ۱۸ سال صادر می‌شود. اگر دوره تحصیل کوتاه مدتی را در انگلستان مدنظر دارید، یا فرصتی تحقیقاتی را می‌خواهید در این کشور بگذرانید، این نوع ویزای انگلیس برای شما مناسب است.

ویزای دانشجویی انگلستان نیز دو دسته دارد. ویزای Tier4 جنرال: مختص افراد۱۶ و بالای ۱۶ سال است. برای این ویزا باید توانایی مکالمه و خواندن و نوشتن انگلیسی را در رشته مورد نظر داشته باشید. به علاوه لازم است اثبات کنید از پس هزینه زندگی در انگلستان بدون کمک دولتی برمی‌آیید.

ویزای Tier4 Child: این ویزا برای افراد بین ۴ تا ۱۷ سال است. این ویزا نیاز به نامه پذیرش مدرسه، نامه رضایت والدین یا سرپرست فرد  است. ارائه تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل نیز لازم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای انگلیس و شرایط و مدارک لازم می‌توانید با ساحل شنی تماس بگیرید.

ویزای انگلیس ، دانشگاه هاروارد
ویزای انگلیس ، دانشگاه هاروارد

ویزای توریستی یا دیدار با اقوام

مدت زمان اعتبار این ویزا ۶ ماه است. برای گرفتن این ویزا باید یا واچر هتل را داشته باشید یا اسناد اقامت اقوامتان را ارائه دهید. اگر می‌خواهید مدت بیشتری در انگلستان بمانید، ۳۰ روز قبل از اتمام اعتبار ویزا باید درخواست تمدید را ارسال کنید.

حضور تجاری در نمایشگاه‌ها با ویزای انگلیس

ویزای نمایشگاهی انگلستان، تنها با هدف حضور تجاری در نمایشگاه‌ها، دیدار با نمایندگان شرکت‌ها صادر می‌شود. با این نوع ویزای انگلیس ، شما اجازه فعالیت مستقیم در بازار بریتانیا را ندارید. اما برای آموزش، بازدید از کارخانه‌ها و … می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.

برای اطلاع از شرایط سایر انواع ویزای انگلیس ، مانند ویزای ازدواج و یا ویزای کاری می‌توانید با ساحل شنی تماس بگیرید.

 

نکاتی که نباید فراموش کنید.

طبق مقررات جدید سفارت، فرد متقاضی حق درخواست تجدید نظر نسبت به عدم صدور ویزا را ندارد. مراقب باشید که اطلاعات اشتباهی را به سفارت تحویل ندهید. در صورتی که ظن به فریب سفارت از طرف شما به وجود بیاید، ممکن است تا ۱۰ سال از درخواست ویزا محروم شوید. به علاوه بد نیست بدانید برای گرفتن ویزای انگلیس ، نیاز نیست که ویزای شینگن داشته باشید.

برای این که از اعتبار انواع ویزا، و همچنین شرایط تمدید آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در ساحل شنی تماس بگیرید. شماره تماس ما ۰۲۱-۵۷۹۳۸ است. ساحل شنی خدمات وقت سفارت انگلستان در تهران را هم برای گرفتن ویزای انگلیس ارائه می‌دهد. برای خواندن اطلاعات تکمیلی برای دریافت ویزای انگلیس، و وقت سفارت انگلستان این لینک را هم بخوانید.

 

 

 

2 پاسخ
 1. ویزای انگلیس

  اسناد آسیا نیاز وقت سفارت کانادا
  تمامی افرادی که می خواهد وقت سفارت کانادا
  را دریافت کنند باید مدارکی را برای مراجعه حضوری ملتبس کنند.

 2. ویزای انگلیس

  اگر قصد سفر توریستی به انگلیس را دارید بهترین
  راه مراجعه به همان آژانس مسافرتی
  میباشدکه نسبت به برگزاری تور و سفر اقدام کرده است.

ارسال پاسخ

دوازده + هفده =