۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای تایلند | سفر به سرزمین هزار معبد

ویزای تایلند مجوز ورود شما به سرزمین لبخندهاست. کشوری با مناظر طبیعی بی‌نظیر و مردمی خونگرم که لبخند از لبشان محو نمی‌شود. روادید تایلند، برای سفرهایی با اهداف متفاوت صادر می‌شود. شما می‌توانید برای گردشگری، کار، تحصیل، پزشکی و ازدواج برای دریافت آن اقدام کنید. تایلند کشور سخت‌گیری در صدور روادید نیست، و حتی لازم نیست برای اخذ ویزای مسافرتی در سفارت حضور پیدا کنید.

برای پیدا کردن جواب سوال‌هایتان در مورد روادید تایلند با ساحل شنی همراه باشید. در این مطلب اطلاعاتی جامع در مورد گرفتن وقت سفارت، مدارک لازم برای اخذ ویزای تایلند و نکات لازم دیگر برای سفر را خواهیدخواند. در این مطلب، با انواع ویزاهای کاری، تحصیلی، توریستی و ازدواج و شرایط آن آشنا خواهید شد.

 

ویزای تایلند ، سفری ارزان به سرزمین محبوب آسیا

تایلند با امکانات گردشگری فراوان و طبیعتی دیدنی، همیشه یکی از مقاصد محبوب ایرانی‌ها بوده است. شهرهای بانکوک و پاتایا از شهرهای جذاب تایلند هستند، جنگل‌ها و سواحل زیبای این کشور را هم نباید از دست بدهید. ما هم در ساحل شنی ، تمامی خدمات ویزای تایلند و تور را ارائه می‌دهیم. اما پیش از اقدام به دریافت ویزای تایلند ، خوب‌ است انواع ویزای این کشور و شرایط آن را بدانید.

تایلند، ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و مهاجرتی صادر می‌کند. ویزاهای پزشکی، ترانزیت و نمایشگاهی نیز از انواع دیگر رواید این کشور هستند.

برای تابعین بسیاری از کشورها مانند انگلستان، استرالیا و فرانسه، اقامت در تایلند بدون ویزا برای ۳۰ روز آزاد است. داشتن پاسپورت برزیلی، پروئی و کره جنوبی این مدت را تا ۳ ماه افزایش می‌دهد. تابعین بعضی کشورها هم می‌توانند برای گرفتن ویزا در فرودگاه اقدام کنند. به هر حال هیچ‌کدام از این امکان‌ها برای ایرانیان فراهم نیست. اگر قصد دارید با پاسپورت ایران به این کشور سفر کنید، باید از قبل برای گرفتن ویزای تایلند اقدام کنید.

ویزای توریستی تایلند، با دو مدت اعتبار مختلف صادر می‌شود. یکی مجوز یک بار ورود به خاک تایلند و با اعتبار ۹۰ روز، و دیگری مجوز دو بار ورود به این کشور با اعتبار ۱۸۰ روز. هزینه‌ صدور این دو نوع ویزا متفاوت است.  برای اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با تماس با آژانس ساحل شنی، اطلاعات لازم را دریافت کنید.

ویزای تایلند – بانکوک در شب

چطور ویزای تایلند بگیریم؟

اگر از غول مرحله اول این فرآیند بگذرید، به طور کلی گرفتن مجوز ورود به تایلند اصلا سخت نیست. اما جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز سفارت کمی از شما وقت خواهد گرفت. مراحل گرفتن ویزای توریستی تایلند به جمع آوری مدارک و تحویل آن‌ها به سفارت ختم ‌می‌شود. گرفتن روادید این کشور نیازی به وقت مصاحبه و انگشت‌نگاری ندارد.

۶ مدارک لازم برای سفارت تایلند

-اصل پاسپورت (که باید ۷ ماه اعتبار داشته باشد.)

-کپی پاسپورت، کپی کارت ملی و کپی شناسنامه در یک ورقه A4

-تکمیل کردن فرم ویزای سفارت تایلند. (به یاد داشته باشید که باید فرمی متناسب با هدف سفر خود را انتخاب کنید.)

-یک قطعه عکس ۳*۴ رنگی

-بلیط تور یا هواپیما و نامه پذیرش هتل

-نامه تمکن مالی به میزان حداقل هفت میلیون تومان نشان دهنده امکان مالی سفر شماست. این نامه باید به زبان انگلیسی بوده و توسط بانک شما صادر شود.

صدور ویزای تایلند بین ۳ تا ۴ روز زمان می‌برد. هزینه صدور ویزا به صورت یورو دریافت می‌شود. این مبلغ را باید به همراه مدارک به سفارت تحویل دهید. به خاطر داشته باشید که به هر دلیلی که سفر شما لغو شود، این پول به شما بازگردانده نمی‌شود.

اگر با هدف دیگری غیر از گردشگری به قصد سفر به تایلند دارید، باید برای انواع دیگر ویزا اقدام کنید. برای هر کدام از انواع ویزاها، مانند تحصیلی و  پزشکی، باید مدارک مربوط به آن را به سفارت تحویل دهید. برای سفر پزشکی به تایلند می‌توانید از ویزای شینگن هم استفاده کنید. برای اطلاع از  فرآیند و هزینه صدور انواع ویزا می‌توانید با ساحل شنی تماس بگیرید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری تایلند

برای اقامت با هدف کار در تایلند، باید برای گرفتن ویزای کاری این کشور اقدام کنید. مدارکی که برای این نوع ویزا لازم دارید کمی متفاوت است.

-نامه دعوت‌نامه شرکت مقصد برای کار

-کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

-سه قطعه عکس رنگی تمام‌رخ ۶*۴ جدید

-پر کردن فرم ویزای کاری به همراه یک کپی

-بلیط رفت به شهر مقصد محل کار

ویزای تحصیلی تایلند

برای اخذ روادید تحصیلی تایلند، باید نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور را گرفته باشید. برای گرفتن این نامه از دانشگاه مقصد، می‌توانید از ویزای توریستی سه ماهه استفاده کنید. نامه پذیرش دانشگاه را باید به همراه مدارک دیگر، به سفارت تایلند در ایران تحویل دهید. به خاطر داشته باشید که برای گرفتن هر نوع از ویزاهای تایلند، باید در زمان دریافت ویزا در ایران حضور داشته باشید.

ویزای تایلند - ساحل شنی
ویزای تایلند – ساحل شنی

ویزای ازدواج در تایلند

اگر می‌خواهید با یک تایلندی ازدواج کنید، می‌توانید به اخذ این ویزا اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که ازدواج با تبعه این کشور مشکلات خاص خودش را دارد. اگر از او جدا شوید، باید خیلی سریع کشور را ترک کنید. حتی اگر همسر شما جرمی مرتکب شود، طبق قوانین تایلند، شما شریک جرم او خواهید بود. با در نظر گرفتن همه این نکات برای گرفتن این نوع ویزا اقدام کنید. یکی از شرایط این ویزا، داشتن رابطه طولانی مدت با فردی است که با او قرار ازدواج گذاشته اید.

ویزای تایلند - شهر پاتایا
ویزای تایلند – شهر پاتایا

 

شرایط تمدید ویزا در تایلند

با توجه به مدت سفر و یا هدف سفر خود، شما می‌توانید از ویزاهای کوتاه مدت یا بلند مدت استفاده کنید. اگر قصد دارید در مدت ۶ ماه چند بار به این کشور سفر کنید، باید برای گرفتن ویزاهایی با اعتبار بلند مدت اقدام کنید. هرچند هزینه این نوع ویزا کمی گران‌تر است. اگر بعد از پایان مدت اقامت خود در تایلند، تصمیم به ماندن داشتید باید از طریق کنسولگری اقدام کنید. البته هزینه‌ آن را هم باید جداگانه پرداخت کنید. ویزاهای ترانزیت و یک بار ورود، اغلب ۳۰ روز اعتبار دارند.

برای این که از اعتبار انواع ویزا، و همچنین شرایط تمدید آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در ساحل شنی با شماره‌گیری ۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. رفتن به سفارت تایلند نیز، می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر مفید باشد.

 

 

 

 

 

 

2 پاسخ
  1. خرید اینترنتی

    مرسی از تجربه ها و نکات مفیدی که در خصوص ویزای تایلند معرفی نموده اید .. و امیدوارم همیشه عالی و پر انرژی بدرخشید

ارسال پاسخ

1 × 4 =