۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای توریستی کانادا

برای مسافرت و گردشگری به کشورهای گوناگون اخذ ویزای توریستی یکی از روش های متداول است. در سال های اخیر به دلیل وجود شرایط مناسب اجتماعی و اقتصادی بسیاری از گردشگران و مهاجران تمایل دارند که به کانادا سفر کنند، بنابراین بازدید از کانادا به یکی از اولویت های گردشگران تبدیل شده است. به همین دلیل نیز درخواست های ویزای توریستی کانادا، زیاده شده است و دولت کانادا درپی این امر قوانین بسیار جدی در این خصوص برای متقاضیان خارجی وضع کرده است. البته جای هیچ گونه نگرانی نیست اگر با این قوانین و روند تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا آشنا باشید مشکلی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت.
در ایران به دلیل تعطیلی سفارت کانادا، متقاضیان بایستی مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را از طریق نمایندگان قانونی خود در سفارت کانادای دیگر کشورها مانند ترکیه پیگیری کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به عنوان گروه ساحل شنی شما را با پروسه اخذ ویزای کانادا آشنا کنیم و به سوالات متدول شما در زمینه ویزای توریستی کانادا پاسخ دهیم.

ویزای توریستی کانادا چند نوع است؟

یکی از زیر مجموعه های ویزای توریستی کانادا ویزای ویزیتور است که خود شامل سه گروه دیگر می‌شود. هر سه شکل عنوان شده در زمره‌‎ی ویزاهای توریستی قرار می‌گیرند اما از نظر ماهیت تفاوت‌های اساسی با هم دارند. در ادامه به بررسی و معرفی هریک ازاین ویزاها خواهیم پرداخت.

ویزای کانادا با آژانس ساحل شنی - ویزای توریستی کانادا

ویزای یک بار ورود یا سینگل کانادا

همانگونه که از نام ویزای یک بار ورود یا سینگل کانادا می‌توان استنباط کرد، این تنوع از ویزا یک بار ورود است و در زمان مشخص و برای مدت معینی صادر می‌شود. به بیان روشن تر فرد دارنده ویزای یک بار ورود یا سینگل کانادا یک بار می تواند به کانادا وارد شود و قبل از اتمام زمان قید شده در ویزا باید از کانادا خارج شود. اگر فرد متقاضی پیش از اتمام زمان قیده شده در ویزا از کانادا خارج شود به این معنی نیست که فرد متقاضی می‌تواند یک بار دیگر وارد کانادا شود. در کل این ویزای یک بار ورود یا سینگل کانادا تنها جواز یک بار ورود به این کشور را می‌دهد و پس از خارج شدن از کانادا ، فاقد ارزش خواهد بود.

ویزای مولتی‎پل کانادا

ویزای کانادا با آژانس ساحل شنیدر بین ایرانیان ویزای مولتی‎پل کانادا به ویزای مولتی کانادا و یا ویزای ۵ ساله کانادا نیز مشهور است. این ویزا یکی از جالب ترین و پر طرفدارترین انواع ویزای کانادا است. این روادید نوعی ویزای اقامت موقت است اما بر طبق آنچه در ذیل قوانین مهاجرتی کانادا و اطلاعیه‌های صادر شده، ذکر شده است اعتبار این ویزا منوط به زمان انقضای اعتبار پاسپورت فرد متقاضی است. در زیر به برخی از ویژگی‌های ویزای مولتی کانادا اشاره می کنیم:

  • تعداد دفعات ورود به کانادا نامحدود است
  • ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت اعتبار دارد
  • در هر بار ورود به کانادا امکان اقامت تا ۶ ماه وجود دارد
  • در صورت قانع کننده بودن دلایل فرد متقاضی امکان تمدید ویزا به مدت ۶ ماه وجود دارد.
  • اگر ۶ ماه از زمان ورود فرد متقاضی گذشته باشد کافی است فرد متقاضی برای چند ساعت از خاک کانادا خارج شود تا با وارد شده مجدد به کانادا ۶ ماه دیگر را بتواند در کانادا اقامت داشته باشد.
  • حتی پس از گذشت ۱۰ سال از گذشته انگشت نگاری برای اخذ ویزای کانادا ، نیاز مجدد برای به انگشت نگاری نخواهید داشت، حتی اگر تقاضای دریافت ویزای شما قبلاً شما ریجکت شده باشد.

همانگونه که می‌دانید اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ سال است اما باستی فرد متقاضی به خاطر بسپارد که اگر از اعتبار پاسپورت وی ۳ سال مانده است، ویزای چند منظوره یا مولتیپل کانادا وی نیز ۳ سال اعتبار خواهد داشت. این ویزا به دو گروه ویزای عادی کانادا و ویزای تضمینی کانادا طبقه بندی می‌شود که تنها در دو مورد با هم تفاوت دارند.

ویزای عادی کانادا زیر مجموعه ویزای مولتیپل

داشتن دعوتنامه رسمی یکی از مدارکی است که برای درخواست ویزای ویزیتور کانادا، ویزای مولتی‎پل لازم است. در پروسه ویزای عادی کانادا تهیه کردن و ارائه دعوتنامه بر عهده فرد متقاضی است و وی بایستی دعوتنامه را نیز حین ارائه مدارک برای ترجمه به سفارت ارائه ، ‌دهد. به بیان دیگر در ویزای عادی کانادا، برای ثبت نام ویزای کانادا فرد متقاضی مسئولیت تدارک و ارائه تمامی مدارک لازم (چه به صورت آنلاین و چه به صورت مراجعه حضوری) را خواهد داشت. البته کارشناسان خبره آژانس ساحل شنی به عنوان مشاور در گرفتن وقت سفارت کانادا و ارائه چک لیست به فرد متقاضی کمک خواهند کرد.

ویزای تضمینی کانادا زیر مجموعه ویزای مولتی‎پل

در کل واقعیت امر این است که فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند تضمینی برای قبول اعطای ویزا بدهد و این امر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. متاسفانه برخی افراد فرصت طلب، از شرایط هم وطنان خود و اعتماد آن ها سوء استفاده کرده و به آن ها قول هایی را می دهند که جز تحمیل هزینه‌های گزاف و تلف کردن وقت و انرژی هیچ سودی در بر نخواهد داشت. خدماتی که در خصوص ویزای تضمینی کانادا توسط آژانس مسافرتی ساحل شنی ارائه می شود، دو ویژگی اصلی را پوشش خواهد داد:

  • اعطای دعوتنامه معتبر و رسمی از کانادا
  • در صورت رد شدن درخواست ویزای کانادا عودت دادن تمامی پرداخت های صورت گرفته توسط فردمتقاضی

به بیان دیگر می‌توان گفت یکی از خدمات توریستی گروه ساحل شنی ارائه ویزای تضمینی کانادا است، که نه تنها در مسیری درست و منضبط پروسه‌ درخواست ویزای کانادا در راستای آخرین قوانین مهاجرتی کانادا پیش خواهد برد، بلکه در صورت رد این درخواست و عدم ارائه ویزا، متقاضی متحمل هزینه نخواهد شد. کما اینکه کارشناسان خبره آژانس مسافرتی ساحل شنی در همه مراحل اعم از جمع آوری، ترجمه مدارک و تکمیل فرم‌های ثبت نام ویزای توریستی کانادا و در نهایت، پیکاپ ویزای کانادا با شما خواهند بود، تا شانس دریافت ویزا و پذیرش درخواست شما را به حداکثر برسانند.

ویزای کانادا با آژانس ساحل شنی

ویزای فوق العاده و یا سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا که به ویزای والدین نیز شهرت دارد در زیر مجموعه ویزای توریستی کانادا قرار می‌گیرد. این ویزا متعلق به پدر، مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ شخصی است که بالای ۱۸ سال و اقامت دائم کانادا را دارد. برای درخواست سوپر ویزای کانادا داشتن دعوت نامه از داخل کانادا الزامی است.

در این نوع از دعوت نامه فرزند و یا نوه متقاضی می‌بایست به عنوان دعوت کننده عمل کند. از دیگر شرایط دعوت کننده نداشتن حداقل حقوق پایه کمتر از ۲۴۰۰۰ دلار در سال است؛ پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا نیازمند مدارک اقامت و برگه‌هایی دال بر توانایی مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده دارد. علاوه بر این مدارک فرد دعوت کننده باید برای یک سال بیمه خدمات درمانی فرد متقاضی را داخل کانادا پرداخت کند و در صورت لزوم پزشکان مورد اعتماد سفارت فرد دعوت شونده را معاینه کنند.

در صورت نیاز از پزشک معتمد سفارت تاییدیه‎ای برای آگاهی یافتن از سلامت متقاضی قبل از ورود به کانادا دریافت می‌شود تا از تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا در خلال دریافت ویزای فوق‎العاده کانادا جلوگیری شود.

چه مدت زمانی برای صدور ویزای توریستی کانادا لازم است؟

همانگونه که اشاره شد، براساس اعلام رسمی سفارت کانادا حداکثر ۱۲۱ روز کاری برای صدور ویزای توریستی کانادا زمان لازم است. شایان ذکر است که این عدد تقریبی بوده و حتی در مواردی برخی از کارشناسان خبره ارائه دهنده خدمات ویزای توریستی کانادا در گروه ساحل شنی موفق به اخذ ویزای متقاضی ظرف ۲ هفته شده‌اند ولی در موارد دیگر گاه مراجعینی بوده اند که پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا برای آنها بیش از ۱ سال طول کشیده است.

سخن آخر

ویزای مولتی کانادا با آژانس مسافرتی ساحل شنی

در پایان بایستی به اهمیت وجود دعوتنامه ویزای کانادا و متنی که در دعوتنامه کانادا درج می‌شود اشاره کنیم. چراکه این متن در کوتاه کردن مدت زمان پروسه اختصاص ویزای کانادا و بالا بردن شانس اخذ ویزا موثر است. تجربه آژانس ساحل شنی نشان می‌دهد که اگر فردی در شرایط خاصی است و درخواست دیدار فرزند و یا یکی از اقوامش ا دارد، قید کردن این شرایط می تواند به تسهیل و کاهش پروسه ویزای کانادا کمک کند.

شما کافیست با شماره‌گیری ۵۷۹۳۸-۰۲۱ و یا مراجعه به آدرس تهران، سعادت‌آباد، نبش خیابان ۳۱ شرقی، پلاک ۲، طبقه ۲ امور ویزای توریستی کانادا خود را به کارشناسان حرفه‎ای و باتجربه ما در آژانس گردشگری ساحل شنی بسپارید.

ارسال پاسخ

یازده + 2 =