۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای روسیه | روادید روسیه

ویزای روسیه (Russian Visa) و ارائه درخواست ویزا برای کشور روسیه

روسیهروسیه یکی دیگر از کشورهای توریستی دنیا می‌باشد که شما برای ورود به آن نیاز به ویزای روسیه و یا روادید روسیه خواهید داشت. روسیه در دسته کشورهایی قرار دارد که در گستره بیش از یک قاره می‌باشند. روسیه در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و در واقع در قاره اوراسیا واقع شده‌است. هر چند که در اصطلاح رایج، کشور روسیه بیشتر یک کشور اروپایی نامیده می‌شود.

کشور روسیه سرزمینی پهناور که با کشورهای شرقی و کشورهای غربی مرز مشترک دارد. مسافران کشور اروپایی روسیه برای رفتن به سرزمین تزارها، قبل از هر اقدامی جهت سفر به روسیه می‌بایست ویزای روسیه دریافت کنند که می‌توانند از طریق مراکز اخذ ویزا و آژانس‌های هواپیمایی آن را دریافت کنند و به پهناورترین سرزمین جهان بروند و از دیدن بناهای تاریخی و باستانی بی‌نظیر آن لذت ببرند. در ادامه با ساحل شنی درخشان همراه باشید تا با مدارک روادید روسیه (ویزای روسیه) و مدارک مورد نیاز سفارت روسیه برای ویزا آشنا شوید. هم‌چنین شما می‌توانید با استفاده از خدمات تور خارجی شرکت ساحل شنی درخشان برای تور روسیه نیز اقدام کنید.

روسیهروسیه (Russia)

سرزمین وسیع روسیه به پایتختی مسکو می‌باشد. این سرزمین که در هر گوشه و کنار آن نشان از قدرت امپراطوری روسیه است، زیباترین بناهای جهان را در خود جای داده تا هر مسافری از هر کجای جهان را به‌سمت خود بکشاند. به‌خصوص ایرانیان که علاقه بسیار زیادی به سفر دارند و برای سفر به روسیه حتماً باید ویزای روسیه را دریافت کنند تا به سرزنده‌ترین کشور جهان سفر کنند. زبان مردم روسیه، روسی است و مردمی چند مذهبی دارد که البته بیشتر آن‌ها به مسیحیان ارتدکس معتقد هستند. این سرزمین پهناور با مساحتی بالغ بر۱۷,۰۷۵,۴۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۱۴۴,۵۲۶,۶۳۶ نفر با دریای‌خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد. متقاضیان روادید روسیه می‌توانند با تکمیل مدارک اخذ ویزا به تمامی شهرهای روسیه که معروف‌ترین آن‌ها مسکو و سن پترزبورگ است، سفر کنند.

انواع ویزای روسیه

ویزای روسیه هم همانند دیگر کشورها، انواع مختلفی ویزا دارد که بین همه آن‌ها ویزای توریستی و گردشگری آن بیشتر در بین ایرانیان معروف است. برای کار و کسب در‌آمد به ویزای کار و ویزای تجاری نیاز خواهید داشت. برای دیدار با اقوام و دوستان نیاز به ویزای خصوصی دارید اما اگر قصد دارید که برای ادامه تحصیل به روسیه مهاجرت کنید نیاز به ویزای تحصیلی می‌باشد که باید مدارک هر کدام از این ویزاها را به سفارت روسیه تحویل دهید.

 • ویزای توریستی یا گردشگری روسیه (Russian Tourist Visa)

 • ویزای تجاری روسیه (Russian Business Visa)

 • ویزای خصوصی روسیه [خانواده یا دوستان نزدیک – Russian Private Visa (Homestay Visa)]

 • ویزای ترانزیتی روسیه (Russian Transit Visa)

 • ویزای تحصیلی روسیه

 • ویزای کار روسیه

در ادامه به بررسی انواع روادید روسیه خواهیم پرداخت.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات ویزای روسیه در مجموعه ساحل شنی درخشان برای ویزای توریستی روسیه و ویزای تجاری روسیه اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره کارشناسان روادید روسیه با شماره ۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. متخصصین روادید روسیه در انتظار شما هستند.

ویزای روسیه | روادید روسیه

ویزای توریستی روسیه و انواع آن

ویزای توریستی روسیه به منظور تفریح و گردش در کشور روسیه صادر خواهد شد. ویزای توریستی روسیه دو نوع است:

ویزای ۱۴ روزه روسیه که رزرو هتل برای این ویزا اجباری است، و می‌بایست بلیت رفت‌وبرگشت و تاریخ رزرو هتل هماهنگ باشد و ویزای ۱ ماهه توریستی روسیه که حداکثر ۳۰ روز می‌باشد که برای آن تنها رزرو هتل اجباری می‌باشد؛ البته مدارک دیگری برای اخذ ویزای روسیه نیاز است که به شرح زیر است:

سفارت روسیه

 • فرم درخواست روادید روسیه: باید فُرم درخواست ویزا را با دقت و به زبان انگلیسی تکمیل و امضاء کنید. هر نفر باید فرم و مدارک خود را جداگانه به سفارت روسیه تحویل دهد.
 • یک قطعه عکس ۳ × ۴ با پس زمینه روشن وتمام‌رخ هم باید به همراه مدارک موجود باشد.
 • تأییدیه گردشگری: این مدرک را می توانید از آژانس‌های مسافرتی و یا مراکز اخذ ویزا که در وزارت امور خارجه روسیه ثبت شده‌اند، دریافت کنید. در این تأییدیه باید نام کامل شما، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ ورود و خروج، برنامه سفر، شماره ارجاع آژانس و یا مرکز، مُهر رسمی و امضای مسئول قانونی مربوط درج شده باشد.
 • پاسپورت معتبر: برای ویزای گردشگری باید پاسپورتتان دو صفحه سفید و حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • بیمه مسافرتی هم از الزامات روادید روسیه است که برای دریافت ویزا باید حتماً آن را داشته باشید.

باید دو نکته به متقاضیان روادید روسیه یادآوری شود: اول از همه این‌که از بلیت‌های رفت‌وبرگشت و رزرو هتل در روسیه حتماً کپی تهیه کنید تا در بازرسی در خاک روسیه به مشکل برنخورید، در ثانی حتماً تا قبل از سفر به روسیه به مدت ۵ روز کاری مدارک مورد نیاز خود را تکمیل و ارسال کنید.

ویزای روسیه | روادید روسیه

ویزای تجاری روسیه

روادید تجاری روسیه برای افرادی که با هدف تجارت به روسیه سفر می‌کنند داده می‌شود. این ویزا بسته به تجارت افراد متقاضی مدت زمان مختلفی دارد و به صورت یک‌بار تا دوبار ورود به مدت ۳ ماه و یا چند بار ورود برای مدت ۱ سال صادر می‌گردد.

متفاضی روادید روسیه چندبار ورود به‌خاطر داشته باشند که نمی‌توانند بیشتر از ۱۸۰ روز به‌صورت مداوم در روسیه اقامت کنند.

برای درخواست ویزای تجاری، فرد متقاضی باید مدارک خواسته‌شده زیر را به بخش امور کنسولی سفارت ارسال کند:

دعوت‌نامه اصلی که از سوی سازمان خدمات مهاجرت فدرال محلی فدراسیون روسیه صادر شده باشد. توجه کنید که هیچ‌گونه نسخه کپی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. این دعوت‌نامه می‌تواند از سوی تمام شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی یا خصوصی مسکو و یا دیگر شهرهای روسیه باشد که دعوت‌نامه خود را در وزارت امور خارجه روسیه، یا نمایندگی محلی دفاتر و وزارت امور داخلی روسیه و یا دفاتر ویزای محلی به ثبت رسانده باشند.

ویزای روسیه | روادید روسیه

ویزای خصوصی روسیه (دیدار با اقوام و آشنایان)

روادید خصوصی روسیه برای متقاضیانی است که دعوتنامه‌ای از دوستان و بستگان روسی و یا افراد مقیم روسیه دارند. باید بدانید که این دعوت‌نامه در واقع سندی رسمی است که باید از سوی دوستان و آشنایان فرد مورد نظر، از دفتر محلی ویزا در وزارت امور داخلی روسیه دریافت شود و برای شما ارسال گردد. مدت اعتبار این روادید روسیه ۳ ماه است که برای درخواست روادید خصوصی روسیه باید مدارک خواسته‌شده زیر را به بخش امور کنسولی سفارت روسیه ارسال کنید:

 • دعوت‌نامه اصلی و نه نسخه کپی آن، چون در آن صورت مورد قبول سفارت نخواهد بود و باید اطلاعاتی چون نام کامل فرد متقاضی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، مدت اقامت در روسیه و شهرهایی که قرار است متقاضی از آن‌ها بازدید کند، درج شده باشد.
 • داشتن پاسپورت تا حداقل ۶ ماه اعتبار، یک عکس ۳*۴ و تکمیل فُرم درخواست روادید روسیه به زبان انگلیسی هم جزء واجبات ویزا است.

ویزای روسیه | روادید روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه برای تحصیل در دانشکده‌ها و کالج‌های این کشور داده می‌شود. باید بدانید روادید تحصیلی روسیه تنها با دعوت‌نامه اصلی داده می شود و در ابتدا نیز برای ۳ ماه و به‌صورت یک‌بار ورود صادر می‌شود. پس از آن که متقاضی وارد کشور روسیه شد و توانست کارهای مورد نظرش را انجام دهد، دفتر خدمات ویزای محلی وزارت امور داخلی روسیه، مدت اعتبار ویزا را افزایش داده و ویزای چند بار ورود مطابق با طول مدت تحصیل فرد متقاضی به او داده خواهد شد که این ویزا نهایتاً تا یک‌سال اعتبار دارد.

برای درخواست روادید تحصیلی، فرد متقاضی باید مدارک خواسته‌شده زیر را به بخش امور کنسولی سفارت روسیه ارسال کند:

 • دعوت‌نامه اصلی ارسالی از سوی سازمان خدمات مهاجرت فدرال محلی فدراسیون روسیه، داشتن پاسپورت تا حداقل ۶ ماه اعتبار، یک عکس ۳*۴ و تکمیل فُرم درخواست روادید روسیه به زبان انگلیسی.

اخذ روادید روسیه (چگونه ویزای روسیه بگیریم؟)

مرکز ساحل شنی درخشان نماینده رسمی اسکای‌لاین در ایران با داشتن کارکنان مجرب در اخذ انواع روادید روسیه تمام تلاش خود را می‌کند تا به‌سادگی بتوانید ویزای خود را دریافت کنید، شما با یک تماس به خط ۵۷۹۳۸ می‌توانید هرچه سریع‌تر اقدام به اخذ ویزای روسیه کنید.

مطالب مرتبط

تصاویر

ارسال پاسخ

6 + هشت =