۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای شینگن اتریش | ویزای اتریش

ویزای شینگن اتریش

اتریش یکی دیگر از کشورهای قاره اروپا و منطقه شنگن (Schengen Area) می‌باشد. بنابراین شما با اخذ ویزای شینگن اتریش می‌توانید علاوه بر اتریش به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر کنید. قوانین ویزای اتریش (Austrian visa) از قوانین ویزای شینگن تبعیت می‌کنند. اتباع ایرانی برای ورود به اتریش و حوزه شینگن نیاز به ویزا (روادید) دارند.

ویزای شینگن اتریش

انواع ویزای اتریش

شما (اتباع ایران) برای رفتن به اتریش نیاز به ویزا دارید و با توجه به نوع و هدف سفر خود می‌بایست برای یکی از انواع مختلف ویزاهای اتریش اقدام کنید. برای ورود به اتریش، روادید مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی انواع ویزاهای اتریش می‌پردازیم.

ویزای شینگن اتریش نوع A یا ویزای کوتاه‌مدت اتریش نوع A (ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش)

این ویزای کوتاه‌مدت فقط برای استقرار در فرودگاه‌های اتریش کاربرد دارد و شما نمی‌توانید با آن از محدوده فرودگاه‌های کشور اتریش خارج شوید. در واقع این ویزا بیشتر برای مواقعی کارایی دارد که اتریش به عنوان یک کشور واسط در سفر شما قرار می‌گیرد و شما می‌بایست مدت زمانی را در این کشور بگذرانید.

ویزای شینگن اتریش نوع B یا ویزای کوتاه‌مدت اتریش نوع B

این ویزای کوتاه‌مدت نیز مخصوص افرادی می‌باشد که قصد دارند از طریق اتریش به کشور دیگری سفر کنند، اما تفاوت آن با ویزای نوع A در این می‌باشد که این سفر به‌صورت زمینی می‌باشد. شما با داشتن ویزای نوع B نمی‌توانید مدت زمانی زیادی در اتریش بمانید.

ویزای شینگن اتریش نوع C یا ویزای توریستی (گردشگری) اتریش

این ویزا که از نوع ویزای کوتاه‌مدت می‌باشد مخصوص گردشگران می‌باشد که قصد سفر و گشت‌و‌گذار را در کشور اتریش دارند. این ویزا محدودیت زمانی دارند و شما تا وقتی که ویزایتان اعتبار زمانی داشته‌باشد می‌توانید در خاک اتریش باشید.

ویزای شینگن اتریش نوع D (اقامت و یا ویزای ملی) – ویزای تجاری اتریش

این نوع از ویزای اتریش برای ورود چندباره به کشور اتریش می‌باشد و تنها برای تُجار صادر خواهدشد تا بتوانند تعداد دفعات زیادی وارد کشور اتریش شوند و به تجارت و داد‌ و ستد در حوزه کاری خود بپردازند.

ویزای کار اتریش

این ویزای مخصوص کسانی می‌باشد که قصد کار در اتریش را دارند و اجازه کار باید توسط کارفرمای متقاضی در اتریش و پیش از ورود متقاضی درخواست‌شود. باید توجه داشت که اجازه کار هنگام سفرهای گردشگری به متقاضی داده نخواهدشد. هم‌چنین اجازه کار در اتریش فقط بوسیله مرکز خدمات بازار کار اتریش (AMS) صادر می‌گردد. و این درخواست فقط از طرف کارفرمای اتریشی ارائه می‌گردد.

ویزای تحصیلی اتریش

این ویزا نیز مخصوص افرادی می‌باشد که قصد تحصیل در کشور اتریش را دارند. وجود دانشگاه‌های رایگان بسیار زیاد در اتریش باعث‌شده که افراد زیادی به فکر ادامه تحصیلات در اتریش باشند. هم‌چنین کشور اتریش دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر و با رتبه بالایی در سطح اروپا و حتی جهان می‌باشد.

ویزای دیدار با خانواده و دوستان در اتریش

این ویزا مخصوص افرادی می‌باشد که قصد دیدوبازدید با خانواده و یا دوستان خود را در اتریش دارند.

ویزای اتریش

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن اتریش

 • کلیه مدارک ارائه‌شده توسط متقاضیان ویزای اتریش می‌بایست به زبان آلمانی باشد.
 • فرم درخواست که می‌بایست به زبان آلمانی (و حروف لاتین) توسط متقاضی تکمیل گردد.
 • یک قطعه عکس رنگی با اندازه ۴٫۵ در ۳٫۵ سانتی‌متر که قدیمی‌تر از ۶ ماه نباشد.
 • پاسپورت و یا گذرنامه معتبر با حداقل ۳ ماه اعتبار که می‌بایست بیشتر از مدت اعتبار ویزای درخواستی متقاضی باشد.  هم‌چنین دارای حداقل ۲ صفحه آزاد باشد و از تاریخ صدور گذرنامه شما بیش از ۱۰ سال نگذشته باشد.
 • ویزاهای شنگن اخذشده توسط متقاضی در گذشته در صورت وجود
 • کپی صفحه اطلاعات گذرنامه متقاضی
 • اصل کپی مدارک کاری و اشتغال و ترجمه آن به زبان آلمانی
 • اصل بیمه‌نامه مسافرتی متقاضی با حداقل پوشش‌دهی خدمات تا میزان ۳۰ هزار یورو که بازپرداخت برای کل مدت زمان اقامت را نیز پوشش دهد.
 • اصل نامه صادرشده توسط یک شرکت یا کارفرما در ایران در خصوص وضعیت شغلی و مدت زمان همکاری متقاضی و هم‌چنین هدف متقاضی از سفر به اتریش به همراه ترجمه آلمانی آن
 • رزرو بلیت هواپیما بصورت رفت و برگشت که البته ارائه آن الزامی نمی‌باشد.
 • مدارک مرتبط با رزرو هتل توسط متقاضی
 • ارائه مداراکی که نشان می‌دهد متقاضی دارای منابع مالی کافی می‌باشد مانند صورت‌حساب بانکی در ۶ ماه گذشته

سایر نکات در خصوص اخذ ویزای شینگن اتریش

 • این ویزا برای بازدید از سایر کشورهای عضو منطقه شنگن و کشورهای دیگر که از قوانین ویزای شنگن پیروی می‌کنند نیز معتبر می‌باشد.
 • متقاضیان اخذ ویزای اتریش می‌بایست در هنگام تحویل مدارک شخصاً حضور یابند.
 • درخواست‌های نامفهموم، دارای ابهام، ناخوانا، ناقص و امضاء‌نشده پذیرفته نخواهدشد.
 • هزینه های ویزا غیرقابل برگشت می‌باشد در نتیجه در صورت رد شدن ویزا، مبلغی به متقاضی برگردانده نخواهدشد. هم‌چنین متقاضی می‌بایست در هنگام درخواست ویزا، مبلغ آن را به‌صورت نقدی پرداخت کند.
 • فُرم درخواست ویزای اتریش می‌بایست به‌صورت تایپ‌شده باشد. درخواست‌هایی که فُرم درخواست ویزای آن‌ها به‌صورت دست‌نویس باشند مورد قبول قرار نمی‌گیرند.
 • درخواست‌های روادید نوع D و نوع A بطور مستقیم نزد سفارت اتریش و فقط با تعیین وقت قبلی امکان‌پذیر می‌باشد.
 • درخواست روادید شینگن و ویزای شینگن اتریش در مرکز وی‌اف‌اس گلوبال (VFS Global) قابل ارائه و پذیرش می‌باشد.

چگونه ویزای شینگن اتریش بگیریم؟

جهت اخذ ویزای شینگن اتریش و هم‌چنین وقت سفارت کشورهای شینگن و مشاوره در خصوص موارد آن می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان به شماره تلفن ۵۷۹۳۸ تماس حاصل کنید.

تصاویر

ارسال پاسخ

دو × یک =