۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای هند | ویزای هندوستان

ویزای هند (Indian Visa) و ارائه درخواست ویزا برای کشور هندوستان

کشور هند یکی از چند کشور محبوب در میان ایرانی‌ها می‌باشد که برای سفر به هند، این کشور رنگارنگ، باید اقدام به دریافت ویزای هند کنید. هندوستان با بناهای تاریخی و قدیمی، مساجد و مناظر طبیعی بکری که دارد منتظر است تا شما ایرانی‌های عزیز به دیدن آن‌ها بروید. اما برای سفر به هند نیاز دارید که روادید هندوستان را دریافت کنید. متقاضیان روادید هند نگران دریافت ویزای هندوستان نباشید، چون ساحل شنی درخشان همراه شما خواهد بود تا بتوانید ویزای هند خود را دریافت کنید. شما تنها کافی است که اقدام به تکمیل مدارک لازم برای اخذ روادید هند کنید و بقیه مراحل را به ساحل شنی درخشان بسپارید.

هندهند (India)

کشور هند هفتمین کشور پهناور جهان است که در میان رشته کو‌ه‌های هیمالیا واقع شده است و تا مناطق گرمسیری کرالا تا نزدیک خط استوا و سواحل اقیانوسی سکنی گزیده است. هندوستان کشوری با جمعیت بیش از یک میلیارد تن است که هر کدام با حدود ۲۰۰ زبان مختلف ثبت‌شده، سخن می‌گویند و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. این جمعیت بیش از یک میلیاردی در مساحتی بالغ بر ۳۴۰۲۸۷۳ کیلومتر مربع در میان طبیعت بی‌نظیر و بکر هند زندگی می‌کنند. هند با کشورهای نپال، تبت، میانمار، پاکستان، بنگلادش، چین و بوتان مرز مشترک دارد و دهلی نو را به عنوان پایتخت هند به کشورهای دیگر معرفی کرده‌است. اما شهرهای دیگری چون جیپور، بمبئی، حیدرآباد، گوا، پونه، کانپور، سورات و کلکته از مهمترین و توریستی‌ترین شهرهای این سرزمین پهناور است.

هند این سرزمین حیرت انگیز در میان تمام جهانیان، یکی از چند مقصد محبوب و معروف توریستی است که دوست دارند به این کشور سفر کنند و از دیدن شگفتی‌های این سرزمین لذت ببرند. هم‌وطنان عزیزی که علاقمند هستند به دیدار تاج محل و دیگر زیبایی‌های این کشور بروند ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید هندوستان را تکمیل کنند. پس با ساحل شنی درخشان همراه باشید تا بتوانید مدارک اخذ ویزای خود را به صورت کامل تکمیل کنید.

ویزای هند یا ویزای هندوستان

تمامی ویزاهای صادر شده برای سفر به هند به دو روش حضوری و آنلاین قابل دریافت است. اگر قصد دارید که ویزای هندوستان را به صورت آنلاین درخواست دهید باید به سایت سفارت هند مراجعه کنید و مراحل ثبت‌نام و درخواست روادید هندوستان را تکمیل کنید. در غیر این‌صورت باید به کارگزاری سفارت هند مراجعه کنید و مراحل ثبت‌نام روادید هند را حضوری به سرانجام برسانید.

هندوستان

فراموش نکنید که در دو روش درخواست روادید هند باید فُرم درخواست ویزا به صورت چاپی به سفارت داده شود. هم‌چنین نکته قابل توجه دیگر این است که متقاضیان ویزاهای تحصیلی و تحقیقاتی هند، حتماً باید مصاحبه شوند. افراد متقاضی ویزای تحصیلی و تحقیقاتی، یک روز بعد از تحویل مدارک ویزای هندوستان خود باید در سفارت این کشور حاضر ‌گردند تا مصاحبه صورت گیرد. اما این‌که دیگر ویزاهای هند نیاز به مصاحبه دارند یا نه به نظر مقامات سفارت هند بستگی دارد.

انواع ویزای هند

سفر به هندمسافران ایرانی عازم سفر به هندوستان، باید با توجه به هدف سفر به هند برای دریافت یکی از ویزاهای هند که در ادامه برایتان لیست می‌کنیم اقدام فرمایند تا بتوانند قدم در سرزمین رنگارنگ هند بگذارند.

 • ویزای توریستی یا گردشگری هند

 • ویزای تجاری هند

 • ویزای تحصیلی هند که ویژه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد صادر می‌گردد.

 • ویزای تحقیقاتی هند که برای دانشجویان مقطع دکتری است.

 • ویزای کار هند

 • ویزای شرکت در کنفرانس، سمینار و …

 • ویزای پزشکی و همراه بیمار

متقاضیان روادید هند توجه داشته باشند که مدت زمان صادر شدن هر کدام از انواع ویزاهای هند متفاوت است که این مدت زمان از حداقل ۳ روز کاری تا حداکثر ۷ روز کاری ممکن است زمان ببرد که البته این مدت زمان به کامل بدون مدارک مورد نیاز اخذ روادید هند هم بستگی دارد.

ویزای هندمدارک مورد نیاز ویزای هند

در تمامی انواع ویزاهای هند مدارکی موجود است که باید حتماً وجود داشته باشند این مدارک به شرح زیر می‌باشد:

 • کپی تقاضای روادید هند، در صورتی‌که درخواست ویزای هندوستان را به‌صورت آنلاین تکمیل کرده‌اید.
 • اصل و کُپی گذرنامه متقاضی ویزا که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار است. (ارائه کُپی از تمام صفحه‌‌هایی که دارای ویزا یا مُهر ورود هستند، الزامی است.)
 • قطعه عکس گذرنامه‌ای جدید
 • اصل و کُپی شناسنامه که حتماً باید به زبان انگلیسی ترجمه شده‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی

اگر شما مسافر هند، متقاضی ویزای توریستی هند هستید علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شده است، باید مدارک زیر را نیز در پرونده اخذ روادید هندوستان خود قرار دهید:

 • ویزای توریستی هند که به مدت ۶ ماه اعتبار دارد، نیازمند کپی بلیط برگشت به میهن است که تضمین برنامه سفر متقاضی ویزای توریستی می‌باشد.

Indiaمدارک لازم برای ویزای تجاری

ویزای تجاری هند که به صورت یک‌بار ورود و یا چند بار ورود صادر می‌گردد، دارای اعتباری بین یک تا سه سال است که نیازمند مدارک زیر است:

 • فرم درخواست روادید تجاری هند
 • دعوت‌نامه از شرکت یا سازمانی که در هند مستقر است. این دعوت‌نامه باید دارای شماره ثبت شرکت باشد و به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 • نامه پشتیبانی از یک شرکت یا سازمان که بیانگر استخدام متقاضی ویزا در آن سازمان و تأیید سفر تجاری متقاضی می‌باشد. این نامه نیز باید دارای شماره ثبت شرکت باشد و به‌صورت ترجمه‌شده در پرونده درخواست ویزا موجود باشد.
 • مدرکی دال بر استطاعت مالی شرکت مانند گردش حساب بانکی سه ماه گذشته به همراه نامه تمکن مالی از بانک که باید حتماً به انگلیسی ترجمه شده باشد.

سفارت هنداخذ ویزای هند (چگونه ویزای هند بگیریم؟)

مرکز اخذ ویزای ساحل شنی درخشان نماینده رسمی اسکای‌لاین در ایران، یکی از معتبرترین مراکز اخذ روادید هندوستان است که توانسته تعداد بی‌شماری متقاضی روادید هند را همیاری کند تا به سفر هند بروند. شما مسافران سفر به هند می‌توانید تمام مراحل درخواست روادید هند را از صفر تا صد به ما بسپارید. برای دریافت مشاوره ویزای هند می‌توانید با شماره ۵۷۹۳۸ تماس بگیرد تا کادر مجرب اخذ ویزای ساحل شنی درخشان، شما عزیزان را راهنمایی کنند.

تصاویر

ارسال پاسخ

1 + 18 =