۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ویزای کار کانادا (Work Permit)

اگر دارای توانمندی خاصی در حرفه خود هستید، و به دنبال یک پیشرفت فوق‌العاده در عرصه کاری خود هستید، حتماً به فکر این افتاده‌اید که با دریافت ویزای کار کانادا به این کشور پیشرفته و مدرن بروید؛ گاهاً دیده شده که این فکر در ذهن متقاضیان آنقدر پُر قدرت است که فقط به یک راهنمایی نیاز دارند که همین حالا اقدام به درخواست روادید کار کانادا می‌کنند تا در یک کشور پیشرفته به درجات عالی در کسب‌وکار خود ادامه دهند. آژانس ساحل شنی درخشان، در عرصه اخذ ویزا در این مقاله شما را با مدارک لازم و شرایط مورد نیاز ویزای کار کانادا بیشتر آشنا می‌کند. با ما همراه باشید!

درخواست ویزای کار کانادا (Apply for Canada Work Permit)

هرساله تعداد بی‌شماری از افراد در اقصی نقاط جهان، کشور کانادا را برای شروع کار انتخاب می‌کنند تا با اقتصاد قوی و امکاناتی که در این کشور موجود است آینده درخشانی برای خود رقم بزنند. اخذ ویزای کاری کانادا یکی از چند راه ورود به این کشور است که باید دید آیا شما متقاضی روادید کاری کانادا شرایط آن را دارید یا خیر؟ کسانی که شهروند و مقیم کانادا نیستند، تنها با اجازه کار در کانادا می‌توانند روادید کار کانادا را دریافت کنند. البته باید به شما یادآوری کنیم که شما با گرفتن ویزای کار کانادا نمی‌توانید ویزای دائم دریافت کنید، ولی این ویزا این امکان را به شما می‌دهد تا برای همسرتان ویزای کار و برای فرزندانتان ویزای تحصیلی دریافت کنید.

مجوز کار (Work Permit) ویزای کانادا چیست؟

مجوز کار کانادا هر ساله تنها برای تعداد کمی از افراد و در برخی از فعالیت‌های کاری صادر می‌گردد و شما برای کسب این ویزا نیاز دارید که یک کارفرمای کانادایی (Canadian employer) به شما پیشنهاد کار دهد. البته این در صورتی است که از طرف ادارهٔ مهاجرت کانادا برایتان مجوز کار صادر گردد، و دیگر نیازی به داشتن پیشنهاد کار نخواهید داشت. این را فراموش نکنید که ویزای کار کانادا موقت است اما در کانادا قادر خواهید بود که این ویزا را تمدید کنید.

ویزای کار کانادا

کار پیشنهادی کارفرما (Canadian employer) باید از طرف اداره منابع انسانی و توسعهٔ کانادا تأیید شده باشد و یا تأثیر منفی بر روی تجارت کانادا نداشته باشد. اما چه موارد کاری به تأییدیه اداره منابع انسانی و توسعه کانادا نیاز ندارد:

 • کارهای تحت پیمان‌های بین‌المللی
 • کارهای دارای مزایای اقتصادی، فرهنگی یا اجتماعیِ قابل توجه
 • کار ۲۰ ساعت در هفته برای دارندگان ویزای تحصیلی کانادا
 • مجوز کار برای همسران دارندگان ویزای کاری یا تحصیلی کانادا
 • کارهای خیریه و عام‌المنفعه
 • نیاز به حمایت برای پناهنده‌ها

اگر یکی از شرایط بالا را دارید نیازی به پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی (Canadian employer) ندارید. البته کارفرمایان ممکن است برای استخدام کردن شما یک ارزیابی بازار کار داشته باشند تا نشان دهند منصبی دارند که هیچ فرد کانادایی برای انجام آن وجود ندارد و نیازمند یک نیرو کار خارجی است. البته این سند حتماً باید از طرف دولت کانادا صادر گردد.

اما بعد از ویزای کار کانادا، چگونه ویزای کار همراه دریافت کنیم؟ ویزای همراه شما متقاضی روادید کار کانادا در سه حالت صادر می‌گردد که مشروط بر داشتن ویزای تحصیلی و یا کاری است:

 • همراهی همسر در موراد خاص
 • همراهی فرزندان در موارد خاص
 • شرکت‌کردن در آزمون‌های بین‌المللی کانادا

برای دریافت ویزای کار کانادا چه مراحلی را باید طی کنیم؟

جهت دریافت ویزای کاری کانادا و دریافت اجازه کاری کانادا، باید از خارج از این کشور درخواست بدهید. برای این درخواست باید خودتان یا یکی از وابستگانتان ویزای موقتی (توریستی) داشته باشید. در غیر‌این‌صورت، ابتدا باید نسبت به دریافت ویزای موقت اقدام کنید. درصورتی‌که فرزندانتان زیر ۱۸ سال می‌باشند، باید برای آن‌ها ویزای تحصیلی کانادا بگیرید، سپس می‌توانید درخواست ویزای کاری بدهید. داشتن معاینات پزشکی یا شرکت در یک آزمون بین‌المللی کانادایی معتبر هم می‌تواند دلیلی برای دریافت ویزای کاری این کشور باشد که تعداد بی‌شماری از متقاضیان از این راه اقدام می‌کنند.

مجوز کار کانادامدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کانادا به قرار زیر هستند:

 • فرم پُرشده درخواست مجوز کار
 • فرم پُرشده IMM 5645 (مربوط به اطلاعات اعضای خانواده)
 • ۲ عدد عکس پاسپورتی
 • فیش پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • تأییدیهٔ اداره منابع انسانی (توسط ادارهٔ کار و توسعهٔ اجتماعی صادر می‌شود.)
 • پیشنهاد شغلی کارفرمای کانادایی شما (همراه با عنوان شغل، میزان حقوق و شرایط کار)
 • تأییدیه صلاحیت کار در کانادا (مدارک تحصیلی و حرفه‌ای)
 • گواهی تمکن مالی

تمامی این مدارک باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی باشند؛ در غیراین‌صورت، شما باید همهٔ آن‌ها را به یکی از این زبان‌ها ترجمه رسمی کنید. مراقب باشید که فُرم‌ها و اطلاعات ارائه‌شده به‌هیچ‌وجه دارای اشتباه نباشند و از گفتن هرگونه دروغ یا ارائه مدارک جعلی جداً بپرهیزید.

یک روش دیگر برای دریافت مجوز کار در کانادا، استفاده از ویزای تحصیلی و مشغول‌شدن به کار به مقدار ۲۰ ساعت در هفته است که پیش‌نیاز این روش هم دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد.

پاسپورت کاناداچند نکته درباره ویزای کاری کانادا که باید بدانید:

 • مدت اعتبار روادید کار کانادا حداکثر ۲ سال است؛ اما می‌توانید آن را در کشور کانادا تمدید کنید.
 • سن متقاضی برای دریافت ویزای کار کانادا باید بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشد و هر شخص فقط سالی یک بار می‌تواند برای دریافت ویزای کار کانادا درخواست بدهد.
 • اقدام برای مهاجرت و اخذ ویزای کار کانادا با دشواری‌های بسیاری همراه است که نیازمند صبوری و زمان است، پس در روند دریافت روادید کاری کانادا عجله نداشته باشید.
 • چهار پارامتر اصلی مثل سن خوب، مدرک زبان خوب، مدرک تحصیلی خوب و سابقه کار بالا در اخذ ویزای کاری کانادا اهمیت بسیاری دارد و باعث می‌شود روند دریافت ویزای کانادا تسریع پیدا کند.
 • اختراع بین‌المللی و داشتن مقاله جهانی و ثبت‌شده، باعث می‌شود که دولت کانادا به توانایی شما در کار پی‌ببرد؛ پس این موارد تأثیر بسزایی در دریافت ویزای کار کانادا خواهد داشت. هم‌چنین اگر در عرصه کاری خود اقدام به دریافت مدارک بین‌المللی کنید، به شما کمک می‌کند تا نشان ‌دهید که شما در حرفه و شغل مورد نظر توانایی‌های لازم برای انجام کار را دارید و در کشور کانادا مفید هستید.

مشاوره برای دریافت ویزای کانادا

مرکز اخذ ویزای ساحلی شنی، نماینده رسمی اسکای‌لاین در ایران یکی از معتبر‌ترین مراکز اخذ ویزا است که تمام قوای خود را جمع‌کرده تا شما را در دریافت ویزای کانادا همیاری کند. اگر در دریافت ویزای کانادا نیاز دارید که کسی همراهتان باشد می‌توانید با کادر مجرب مرکز اخذ ویزای شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرد. برای مشاوره با کادر با تجربهٔ ما در خصوص ویزای کانادا با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

سایر خدمات ساحل شنی درخشان برای ویزای کانادا

شما همراهان عزیز می‌توانید از سایر خدمات شرکت خدمات مسافرتی ساحل شنی درخشان برای ویزای کانادا که شامل پیکاپ ویزای کانادا (پیکاپ پاسپورت کانادا)، وقت سفارت کانادا، ثبت‌نام ویزای کانادا و ویزای تضمینی کانادا نیز فقط با یک تماس از طریق شماره تلفن ۵۷۹۳۸ بهره‌مند شوید. متخصصان ویزای کانادا در انتظار شما هستند.

مطالب مرتبط

تصاویر

1 پاسخ
 1. Mohammad

  با سلام،بنده مکانیک،برق خودرو،الکترونیک و سوخت رسانی خودرو،مربی ورزش البته رزمی،جوشکار،طراح موتوروزیربندی خودروهستم دوتا فرزند پسر هفده و سیزده ساله و همسر دارم ولی سنم ۴۱ است چگونه میتوان ویزا گرفت

ارسال پاسخ

دو × 1 =