۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

۱۶ نکته در مورد پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان یا لاورز پارک یکی از مشهورترین پارک‌های ایروان و کل کشور ارمنستان است. در این پارک در طی هر سال جشن‌ها و فستیوال‌های متعددی برگزار می‌شوند و خود دولت ارمنستان نیز اهمیتی نسبتاً زیاد به آن می‌دهد. در این نوشتار از مجله ساحل شنی درخشان به همراه یکدیگر مروری بر تصاویر پارک عشاق ایروان و همچنین ۱۶ نکته در مورد این پارک خواهیم داشت.

پارک عشاق ایروان

نکاتی در مورد پارک عشاق ایروان

۱- قدمت پارک به قرن هجدهم بازمی‌گردد، زمانی که نام پارک، Kozern Park بود. Kozern در آن زمان جزو حومه‌ی ایروان بود و به سبب گورستان‌های قرون‌وسطایی‌اش و همچنین کلیساهای خاص‌اش مشهور بود.

۲- پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۹ با نظر مسئولان شوروی، به سبب ۱۵۰ سالگی پوشکین، نویسنده و شاعر روسی، پارک به پارک پوشکین تغییر نام داد.

۳- بعدها، در سال ۱۹۷۰، در راستای احترام به دوستی کشورهای جماهیر شوروی، نام پارک به پارک Barekamutyun یعنی پارک دوستی تغییر پیدا کرد.

۴- اما در سال ۱۹۹۵ بود که پس از استقلال جمهوری ارمنستان از شوروی، نام پارک به پارک عشاق ایروان تغییر پیدا کرد. این امر به سبب تعداد زیاد پسران و دخترانی بود که دست در دست هم در این پارک به قدم‌زدن می‌پرداختند.

lovers park

۵- در دهه‌ی ۹۰ میلادی توجه بسیار کمی به فضاهای سبز ارمنستان می‌شد، تا این که در اوایل قرن بیست و یکم باری دیگر توجهات به طبیعت و فضای سبز ارمنستان فزونی گرفت. در همین دوران بود که در سال ۲۰۰۶ بنیاد بوغوسیان به سرپرستی آلبرت بوغوسیان مسئولیت بازسازی پارک عشاق را بر عهده گرفت و به‌خوبی از پسِ آن برآمد.

۶- بنیاد بوغوسیان برای بازسازی پارک از معماری فرانسوی Pierre Rambach کمک گرفت. Pierre Rambach طرح خود برای بازسازی پارک را به شورای شهر ایروان داد و پس از دریافت تأیید سعی کرد با بررسی جغرافیا و چشم‌اندازهای ارمنستان، ترکیبی از اصول زیبایی ژاپنی و ارمنی به دست دهد.

lovers park

۷- سرانجام پارک عشاق در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد. در این پارک یک کافه و کلی صندلی در فضای باز وجود دارد.

۸- در سال ۲۰۱۰ مجسمه‌ای از شاعر برجسته‌ی ارمنی یعنی گئورگ امین در این پارک نصب شد. این مجسمه توسط Ashot Aramyan طراحی و ساخته شده بود.

مجسمه‌ی گئورگ امین در پارک عشاق ایروان

۹- از سال ۱۹۸۱ ایستگاه مترو باقرامیان در گوشه‌ی پارک لاورز ارمنستان قرار دارد و بنابراین بی هیچ دردسری می‌توان با مترو خود را به این پارک رساند.

۱۰- در سال ۲۰۱۴، بنیاد بوغوسیان یک مجسمه‌ی دیگر را در پارک نصب کرد با نام Othoniel. این مجسمه کاملاً از ابسیدین ساخته شده است.

۱۱- همانطور که در بالا هم گفته شد این پارک میزبان برخی جشن‌ها و مراسم‌ها است از جمله:

  • جشن‌های تعطیلات ملی ارمنستان
  • جشنواره‌های موسیقی
  • کنسرت‌های خواننده‌های مختلف
  • نمایشگاه‌های متعدد

پارک عشاق ارمنستان

۱۲- در تمامی روزهای سال، پارک عشاق ارمنستان باز است. در طی شب هم بسیاری از دختران و پسران در این پارک در کنار یکدیگر می‌نشینند و فضایی غیرخانوادگی رقم می‌زنند. بنابراین اگر قرار است با خانواده به پارک عشاق برید سعی کنید این کار را در ساعات روز انجام دهید.

۱۳- متأسفانه در پارک عشاق فضایی برای گردش بی دردسر ویلچر نیست بنابراین کسانی که با ویلچر حرکت می‌کنند نمی‌توانند وارد این پارک شوند. این یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف پارک عشاق است که به نظر می‌رسد باید مسئولان پارک و خصوصاً بنیاد بوغوسیان چاره‌ای برای آن بیاندیشند.

۱۴- در پارک عشاق مراسم‌های عروسی هم برگزار شده و می‌شوند. فقط پیش از آن باید با مسئولان پارک هماهنگ شود. این پارک به خوبی پتانسیل‌های لازم برای میزبانی از یک مراسم عروسی را داراست.

lovers park

۱۵- همانطور که در بالا هم گفته شد در این پارک یک کافه وجود دارد. این کافه انواع نوشیدنی‌ها – خصوصاً قهوه – را به خوبی ارائه می‌دهد. میز و صندلی‌های آن نیز در فضای باز قرار گرفته‌اند و خلاصه مکانی عالی برای نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی‌ها در فضایی رمانتیک و آرامش‌بخش است.

۱۶- در این پارک دو آبشار و چند حوض هم وجود دارند و همچنین فضای پارک نیز بسیار زیبا و دلنشین است. بنابراین هم می‌توانید از کلیت فضای پارک عکس بگیرید و هم در کنار آبشارها بایستید و ضمن لذت‌بردن از طراوت و تازگی، به عکس‌برداری مشغول شوید.

پارک عشاق ایروان

سخن آخر

پارک عشاق ایروان به عنوان یکی از بهترین و مشهورترین پارک‌های ارمنستان می‌تواند میزبان شما برای یک عصر پاییزی باشد. با تور ایروان اگر به این شهر سفر کنید امکان دیدن از این پارک نیز برای‌تان فراهم خواهد بود. پیشنهاد ما این است که از تور ایروان ساحل شنی درخشان استفاده کنید و سفری امن را در پیش بگیرید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه‌ی تور ایروان روی لینک کلیک کنید یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرد.

ارسال پاسخ

5 + نه =