در روزهای نخست سال ۲۰۲۰ هستیم و هنوز آمار رسمی تعداد توریست‌هایی که در سال ۲۰۱۹ به توریستی‌ترین شهرهای جهان سفر کرده‌اند منتشر نشده، اما با توجه به آمارهایی که از سال‌های پیش در دست است و همچنین با در نظر گرفتن آمارهای تخمینی‌ای که برای سال ۲۰۱۹ وجود دارند فهرست زیر را برای شما تهیه کرده‌ایم. فهرست زیر لیستی از ۲۰ شهر توریستی جهان است که در سال‌های اخیر نسبت به سایر شهرهای جهان توریستِ بیش‌تری به خود جذب کرده‌اند. در نظر داشته باشید که این فهرست، شهرهای پربازدیدِ جهان را دربرمی‌گیرد و نه کشورها را. ممکن است توریست‌های سه شهرِ یک کشور روی‌هم‌رفته موجب شوند که آن کشور در صدر پربازدیدترین کشورهای جهان باشد ولی در عین حال نام هیچ یک از آن سه شهر در فهرست زیر نباشد. بنابراین تعجب نکنید اگر کشور فرانسه و شهری از این کشور در زمره‌ی ۵ رتبه‌ی برتر پربازدیدترین شهرهای جهان نباشد.

پربازدیدترین شهرهای جهان

فهرست زیر از فهرست‌های چندساله‌ی اخیر شرکت Euromonitor برگرفته شده. به آمارهای چند سال اخیر این شرکت در زمینه‌ی توریستی‌ترین شهرهای جهان که نگاه کنید درمی‌یابید که عمدتاً رتبه‌های نخست شهرهای پرگردشگر از آنِ شهرهای آسیایی و خصوصاً شرق آسیایی هستند. کارشناسان Euromonitor بر این نظر اند که علت اصلی این قضیه تعدادِ فراوانِ گردشگرانِ چینی است، گردشگرانی که عمدتاً ترجیح می‌دهند به جای سفر به شهرهای آمریکایی و اروپایی به گشت‌وگذار در شهرهای نزدیک به محل زندگی خود بپردازند.

همچنین در میان آمارهای این شرکت چیزی که به شدت خود را نشان می‌دهد رشد سریعِ دولت‌شهر سنگاپور در جذب توریست است و احتمال می‌رود که در سال‌های نخستِ دهه‌ی ۲۰ قرن بیست‌ویکم شاهد آن باشیم که سنگاپور در زمره‌ی سه شهر پرگردشگر جهان قرار گیرد.

نکته‌ی جالب دیگری که در آمارهای چند سال اخیر یورومانیتور دیده می‌شود این است که در میان شهرهای خاورمیانه، جز شهر مکه که عمده‌ی بازدیدکنندگان خارجی‌اش مسلمانانی هستند که به قصد حج به آن سفر می‌کنند، فقط شهر دبی است که وضعیتی عالی از لحاظ گردشگری دارد. سایر شهرهای خاورمیانه از جمله شهرهای کشورهایی همچون ایران، قطر، عمان، بحرین، عراق و … در میان رتبه‌های نخست قرار ندارند، ولی آن‌گونه که پیش‌بینی می‌شود شهرهای مسقط [در کشور عمان] و دوحه [در کشور قطر] در سال‌های آتی به رتبه‌های بالا صعود می‌کنند. آمارها نشان از رشد سریع تعداد گردشگر در این شهرها در ناحیه‌ی خلیج فارس دارند.

با این مقدمه نوبت به آن رسیده که به معرفی پربازدیدترین شهرهای جهان بپردازم:

۲۰- شهر مکه در کشور عربستان

شهر مکه در کشور عربستان

شهر مکه در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خارجی را در خود دیده که البته اکثر قریب‌به‌اتفاق این ۹ میلیون و پانصد هزار نفر مسلمانان کشورهای مسلمان از جمله ایران هستند. برآورد می‌شود که این آمار برای سال ۲۰۱۹ حدود ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است.

۱۹- شهر تایپه در کشور تایوان

پربازدیدترین شهرهای جهان

تایپه رتبه‌ی نوزدهم فهرست ما در مورد پربازدیدترین شهرهای جهان را به خود اختصاص داده. تایپه پایتخت کشور تایوان است. کشور تایوان نزدیک کشور چین است و احتمالاً یکی از علل میزان بالای توریست‌های این کشور و شهر تایپه ورود تعداد زیادِ گردشگران چینی به آن‌جا باشد. تایپه در سال ۲۰۱۸ حدود ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گردشگر داشته و البته آنگونه که برآورد می‌شود احتمالاً در سال ۲۰۱۹ هم حدود ۱۰ میلیون گردشگر از این شهر بازدید کرده‌اند.

۱۸- شهر پاتایا در کشور تایلند

پربازدیدترین شهرهای جهان

قطب گردشگری کل آسیا را می‌توان کشور تایلند دانست. چند تا از شهرهای این کشور از توریستی‌ترین شهرهای آسیا هستند از جمله همین پاتایا. شهر پاتایا در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار بازدیدکننده داشته و این عدد احتمالاً برای سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون نفر بوده باشد.

خوشبختانه ما در آژانس ساحل شنی تورهای متعددی برای سفر به پاتایا تدارک دیده‌ایم. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور پاتایا و رزرو تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۱۷- شهر توکیو در کشور ژاپن

توکیو یکی دیگر از پربازدیدترین شهرهای جهان در چند سال اخیر است. این شهر در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۱۰ میلیون نفر بازدیدکننده داشته و برآورد می‌شود که در سال ۲۰۱۹ این میزان به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده باشد.

۱۶- شهر رم در کشور ایتالیا

کولوسئوم

کشور ایتالیا به‌واسطه‌ی تاریخ غنی خود پر از جاذبه‌های گردشگری است. در این بین شهر رم، پایتخت ایتالیا، نقشی اساسی در این کشور در زمینه‌ی صنعت گردشگری ایفا می‌کند. این شهر در سال‌های اخیر از پربازدیدترین شهرهای جهان بوده و حتی همین سال ۲۰۱۸ یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر، یعنی کولوسئوم، به پربازدیدترین جاذبه‌ی گردشگری کل جهان تبدیل شد.

رم در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ میلیون بازدیدکننده داشته و برآورد می‌شود که در سال ۲۰۱۹ این میزان به تقریباً ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده باشد.

می‌توانید از تور ایتالیای آژانس ساحل شنی برای سفر به رم، پایتخت ایتالیا، استفاده کنید.

۱۵- شهر پوکت در کشور تایلند

پربازدیدترین شهرهای جهان

گفتم که تایلند قطب گردشگری کل آسیا است چراکه تعداد شهرهای پربازدید آن از تمامی کشورهای آسیا بیش‌تر است. در بالا دیدیم که شهر پاتایا از این کشور در رتبه‌ی نوزدهم فهرست ما قرار دارد و رتبه‌ی پانزدهم را هم شهر پوکت، در جنوب تایلند، از آنِ خود کرده. جزیره‌ی پوکت به همراه جزیره‌های زیبایی که در اطراف خود دارد، خصوصاً جزایر فی فی، از بهترین و زیباترین مکان‌های جهان برای سفر است. در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از این شهر بازدید کرده‌اند.

تور پوکت و تور بانکوک+پوکت از تورهای ویژه‌ی آژانس گردشگری ساحل شنی برای سفر به پوکت و لذت‌بردن از این جزیره‌ی زیبا هستند. برای رزرو تورها و کسب اطلاعات کامل با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۱۴- شهر بمبئی در هند

بمبئی یا مومبای از توریستی‌ترین شهرهای هند و کل جهان است. تاریخ غنیِ بمبئی در کنار فرهنگ خاص آن موجب شده که آسیایی‌ها و اروپایی‌های زیادی هر ساله این شهر را به عنوان مقصد سفر گردشگری خود انتخاب کنند. بمبئی در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ میلیون نفر بازدیدکننده داشته و احتمالاً در سال ۲۰۱۹ این میزان به بیش از ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده باشد.

۱۳- شهر شنژن در کشور چین

شنژن

شنژن یکی دیگر از شهرهای آسیایی در فهرست پربازدیدترین شهرهای جهان است. این شهر در جنوب شرقی کشور چین قرار گرفته و یک مکان آزاد تجاری به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر وارد این شهر شدند و بر طبق تخمین‌ها احتمالاً این رقم برای سال ۲۰۱۹ هم تقریباً همین مقدار بوده است.

۱۲- شهر آنتالیا در کشور ترکیه

کشور ترکیه در چند سال اخیر به یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و این به‌واسطه‌ی شهرهای متعددی همچون آنکارا، قیصریه، وان، استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و مارماریس است.

از میان این شهرها توریستی‌ترین‌شان استانبول است و پس از استانبول شهر آنتالیا دومین شهر توریستی ترکیه محسوب می‌شود. این شهر با بیش از ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر گردشگر در سال ۲۰۱۸ توانسته رتبه‌ی دوازدهم فهرست ما در مورد پربازدیدترین شهرهای جهان را از آنِ خود کند.

اگر متقاضی سفر به آنتالیا هستید پیشنهاد می‌کنم که از تور آنتالیای ما استفاده کنید.

۱۱- شهر دهلی در کشور هند

دهلی پربازدیدترین شهر کشور هند است و در فهرست ما رتبه‌ی یازدهم را از آنِ خود کرده. این شهر به همراه دو شهر دیگر، یعنی شهرهای آگرا و جیپور، تشکیل یک مثلث به نام مثلث طلایی داده‌اند. این مثلث طلایی پر است از جاذبه‌های گردشگری تاریخی از جمله تاج‌محل، معابد زیبای دهلی، آرامگاه همایون و سایر شاه‌های سلسله‌ی گورکانیان، قلعه‌ی آگرا و کلی جاذبه‌ی گردشگری دیگر.

دهلی در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گردشگر داشته و احتمال می‌رود که این رقم در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۵ میلیون نفر بوده باشد.

خوشبختانه این امکان را دارید که برای سفر به دهلی و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این شهر و شهرهای آگرا و جیپور از تور مثلث طلایی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای رزرو تور و دریافت اطلاعات کامل در مورد تور مثلث طلایی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ استفاده کنید.

۱۰- شهر استانبول در کشور ترکیه

دلایل سفر به استانبول

توریستی‌ترین شهرِ کشورِ ترکیه در رتبه‌ی دهم پربازدیدترین شهرهای جهان قرار دارد. استانبول تاریخی غنی دارد و به‌واسطه‌ی آن که برای چند قرن پایتخت امپراتوری عثمانی بوده پر است از جاذبه‌های گردشگری تاریخی. افزون بر این جاذبه‌های گردشگری تاریخی [از جمله مسجد ایاصوفیه، برج گالاتا و باسیلیکا سیسترن] کلی هم مرکز خرید در استانبول هستند و چندین خیابان خوب از جمله خیابان استقلال برای گردشگران در این شهر وجود دارند و خلاصه فضا در استانبول برای سر کردن روزهایی عالی و فراموش‌نشدنی به خوبی مهیا است.

شهر استانبول در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بازدیدکننده داشته و احتمالاً در سال ۲۰۱۹ این میزان بیش از ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده است.

این خبر خوب را دارم که تور استانبول از تورهای ویژه‌ی آژانس ساحل شنی است. شما می‌توانید از خدماتی ویژه در طی تور استانبول بهره‌مند شوید و سفری فراموش‌نشدنی را در استانبول تجربه کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور استانبول می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۹- شهر کوالالامپور در کشور مالزی

کوالالامپور

مالزی در چند دهه‌ی اخیر در بسیاری زمینه‌ها روند صعودی داشته و صنعت گردشگری این کشور هم جزو همین زمینه‌هایی بوده که صعود و پیشرفت را تجربه کرده‌اند. پنانگ و لنکاوی از جمله زیباترین مناطق مالزی برای توریست‌ها هستند اما این شهر کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی، است که توانسته پربازدیدترین شهر کل کشور مالزی و نهمین شهر پربازدید جهان در سال‌های اخیر باشد.

کوالالامپور شهری مدرن با جاذبه‌های گردشگری متعدد است. این شهر توانسته در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر را به خود بخواند و احتمالاً این رقم برای سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۴ میلیون نفر بوده باشد.

ایرانیان زیادی هرساله به کوالالامپور سفر می‌کنند و خوشبختانه این امکان برای شما عزیزان فراهم است که برای سفر به کوالالامپور از تورهای کوالالامپور آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. تور مالزی، تور ترکیبی کوالالامپور+پنانگ و تور ترکیبی کوالالامپور+لنکاوی از جمله تورهای ما برای سفر به پایتخت مالزی هستند. برای دریافت اطلاعات کامل و رزرو تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۸- شهر نیویورک در کشور ایالات متحده

پربازدیدترین شهرهای جهان

نیویورک توریستی‌ترین شهر کل کشور آمریکا است. جاذبه‌های گردشگری بسیاری در نیویورک هستند و فضای این شهر هم به‌گونه‌ای است که از جای‌جای جهان و خصوصاً از اروپای غربی و آسیای شرقی سالانه میلیون‌ها نفر به این شهر سفر می‌کنند. در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به نیویورک سفر کرده‌اند و این مقدار احتمالاً در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۴ میلیون نفر بوده است.

۷- شهر دبی در کشور امارات متحده‌ی عربی

دبی مارینا

دبی از پیشرفته‌ترین شهرهای آسیاست و با سرمایه‌گذاری بسیار زیادی که روی مناطق آن شده توانسته در سال‌های اخیر گردشگران زیادی را به خود بخواند. جاهای دیدنی دبی بسیار زیاد هستند و خصوصاً این شهر جاذبه‌های جدید زیادی برای اروپایی‌ها و در کل کسانی که با فرهنگ عربی خاورمیانه آشنا نیستند دارد.

مراکز خرید دبی هم آنقدر زیاد و بزرگ و شیک هستند که این شهر را به یکی از بهترین شهرها برای خرید تبدیل کرده‌اند. این شیخ‌نشین در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۶ میلیون بازدیدکننده از کشورهای مختلف داشته و این رقم برای سال ۲۰۱۹ احتمالاً ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر باشد.

برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری دبی و گشت‌وگذار در این شیخ‌نشین مدرنِ کشور امارات می‌توانید از تور دبی مرکز ساحل شنی استفاده کنید.

۶- شهر پاریس در کشور فرانسه

عکاسی در پاریس

اگر قرار بود فهرست پربازدیدترین کشورهای جهان را آماده می‌کردیم کشور فرانسه در صدر فهرست قرار می‌گرفت، چراکه شهرهای مختلف این کشور – روی‌هم‌رفته – از گردشگران زیادی برخوردار هستند، اما در فهرست پربازدیدترین شهرهای جهان این شهر پاریسِ فرانسه است که رتبه‌ی نخست شهرهای پربازدید فرانسه و رتبه‌ی ششم شهرهای پربازدید و توریستی جهان را به خود اختصاص می‌دهد.

پاریس پر از جاذبه‌های گردشگری فرهنگی، تجاری، تاریخی، شهری و … است و از زیباترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. این شهر در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر را به خود جذب کرده و این رقم برای سال ۲۰۱۹ احتمالاً بیش از ۱۹ میلیون نفر بوده است.

خوشبختانه تورهای خارجی ما شامل تورهای پاریس هم هستند. تور پاریس+بارسلون و تور پاریس+آمستردام از جمله تورهای ویژه‌ی ما برای سفر به پاریس هستند. با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ که تماس بگیرید کارشناسان ما در مورد این تورها تمامی توضیحات را خدمت شما ارائه می‌دهند.

۵- شهر سنگاپور در کشور سنگاپور

پربازدیدترین شهرهای جهان

سنگاپور از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای آسیاست و میزبان کلی شرکت غربی و شرقی است. این شهر از لحاظ گردشگری هم در وضعیتی عالی به سر می‌برد و توانسته رتبه‌ی پنجم فهرست را از آنِ خود کند و احتمال می‌رود در سال‌های نه‌چندان دور یکی از رتبه‌های اول تا سوم را از آنِ خود کند.

این شهر در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر داشته و این رقم احتمالاً برای سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده است.

تور سنگاپور آژانس ساحل شنی گزینه‌ای عالی برای سفری امن و ارزان به سنگاپور است. برای رزرو تور و دریافت اطلاعات کامل با ما تماس بگیرید.

۴- ماکائو

پربازدیدترین شهرهای جهان

ماکائو در جنوب شرقی چین یکی دیگر از شهرهای پربازدید جهان است. ماکائو البته گاه به عنوان یک کشور هم شناخته می‌شود. کازینوهای ماکائو مشهورترین جاذبه‌های این قسمت از شرق آسیا هستند. در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۹ میلیون نفر از ماکائو بازدید کرده‌اند که این رقم البته احتمالاً در سال ۲۰۱۹ به حدود ۲۰ میلیون نفر رسیده است.

۳- شهر لندن در کشور انگلستان

با وجود قوانین نسبتاً سخت ویزای انگلیس، شهر لندن در چند سال اخیر از میلیون‌ها گردشگر برخوردار بوده و در واقع توریستی‌ترین و پربازدیدترین شهر در کل قاره‌ی اروپا و در کل نیم‌کره‌ی غربی است. لندن پر است از مناطق زیبا و تفریحات بسیار زیادی می‌توان در این شهر انجام داد. این شهر خصوصاً برای کسانی که در شرق کره‌ی زمین زندگی می‌کنند جذابیت‌های بیش‌تری دارد.

لندن در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار بازدیدکننده داشته و توانسته رتبه‌ی سوم فهرست ما در مورد پربازدیدترین شهرهای جهان را از آنِ خود کند.

۲- شهر بانکوک در کشور تایلند

پربازدیدترین شهرهای جهان

از فهرست بیست‌تایی ما در مورد پربازدیدترین شهرهای جهان سه شهر مختص به کشور تایلند هستند. دو شهر را در بالا دیدیم [پاتایا و پوکت] و سومین شهر که رتبه‌ی دوم شهرهای توریستی جهان را به خود اختصاص داده پایتخت کشور تایلند یعنی شهر بانکوک است. بانکوک جذابیت‌های فرهنگی، تاریخی و شهری بسیاری برای غیرتایلندی‌ها و حتی خود تایلندی‌ها دارد.

در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۴ میلیون نفر از بانکوک بازدید کرده‌اند و احتمالاً این رقم برای سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده است.

سفر به بانکوک در میان ایرانی‌ها هم بسیار رایج است و از همین رو است که تورهای بانکوک ما از محبوب‌ترین تورهای خارجی‌مان هستند. تور بانکوک، تور بانکوک+پوکت و تور بانکوک+پاتایا از تورهای ویژه‌ی ما برای سفر به بانکوک هستند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد هر یک از تورها و رزرو آن‌ها با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۱- هنگ کنگ

hong kong

هنگ کنگ هم همچون ماکائو شهری از جمهوری خلق چین است، اما به عنوان یک کشور مستقل هم شناخته می‌شود. هنگ کنگ در سال ۲۰۱۸ ماجراهای سیاسی بسیاری را تجربه کرد و میلیون‌ها شهروند این منطقه در ماه‌های مختلف سال ۲۰۱۸ و سال ۲۰۱۹ به خیابان‌ها آمدند. با این حال، هنوز هم هنگ کنگ پربازدیدترین شهر جهان است. این شهر در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار بازدیدکننده داشته که البته با توجه به ناآرامی‌های سیاسی این منطقه احتمالاً این رقم برای سال ۲۰۱۹ کمتر بوده باشد.

ارسال پاسخ