۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

نگاهی به پل معلق کاپیلانو ونکوور | تلفیق آرامش و هیجان

کسانی که خواهان فراغت از استرس‌‌های هرروزه هستند و به‌دنبال آن اند که – لااقل برای دو سه ساعتی – رها شوند از زندگی آهنی هرروزه می‌توانند به یک سری مکان‌های طبیعی بروند. اما در میان این مناطق طبیعی، یک مکان فوق‌العاده وجود دارد که می‌تواند هم هیجان را به همراه داشته باشد و هم آرامش طبیعی را. این مکان، پل معلق کاپیلانو ونکوور و پارک اطراف آن است. در ادامه در مورد این پل و موارد مربوط به آن خواهم پرداخت.

کلیت پل معلق کاپیلانو ونکوور

پل معلق کاپیلانو از بهترین دیدنی‌های ونکوور است و بسیاری از گردشگران و و بسیاری از اهالی خود شهر ونکوور و شهرهای اطراف به دیدن آن می‌روند. خوشبختانه این مکان، صرفاً یک مکانِ دیدنی نیست، بلکه از آن مناطق تفریحی است که باید در آن «عمل» کرد. یک پل ۱۳۷ متری در یکی از زیباترین مناطق ونکوور وجود دارد که از بیش از ۱۳۰ سال پیش ساخته شده است. این پل معلق است و راه‌رفتن بر روی آن و نگاه‌کردن به طبیعت اطراف‌اش صفا و جو بسیار خاص و منحصربه‌فردی دارد.

در ادامه به همراه یکدیگر همسفر با دو تن از کسانی که به این منطقه سفر کرده‌اند خواهیم شد و خواهیم دید که در این منطقه می‌توان چه کارهای مفرحی انجام داد.

ورودی پارک کاپیلانو
ورودی پارک

دیدنی‌های منطقه‌ی پل کاپیلانو

همانطور که در بالا گفتم، در اطراف پل معلق کاپیلانو منطقه‌ای طبیعی با عنوان پارک کاپیلانو وجود دارد. آن دو نفری که در بالا به آن‌ها اشاره کردم، به این منطقه سفر کرده‌اند و موارد زیر را به‌عنوان دیدنی‌ها و کردنی‌های این منطقه معرفی کرده‌اند:

۱- پل معلق کاپیلانو

پل معلق کاپیلانو ونکوور پل معلق کاپیلانو ونکوور پل معلق کاپیلانو ونکوور

طبیعتاً بهترین دیدنی آن منطقه، خودِ پل معلق کاپیلانو است. پل معلق کاپیلانو در سال ۱۸۸۹ ساخته شده، ولی بعدها یک بار در سال ۱۹۰۳ با استفاده از سیمان پل را تقویت کرده‌اند و یک بار هم در سال ۱۹۵۳ با استفاده از بتن، استحکام این پل را افزایش داده‌اند. پل معلق کاپیلانو، پلی طولانی با بیش از ۱۳۷ متر طول است. هنگامی که روی این پل می‌روید، می‌توانید فضای اطراف را مشاهده کنید، آن هم در ارتفاعی تقریباً ۷۰ متری [تقریباً به اندازه‌ی یک ساختمان ۲۰ طبقه] و در حالی که پل به‌سبب معلق‌بودن‌اش در حال لرزش است.

بنابراین زمانی که روی پل هستید، می‌توانید با دیدن طبیعت فوق‌العاده از ارتفاعی ۷۰ متری فارغ شوید از جنگل مدرن آهنی و در عین حال با لرزش پل، مقداری هیجان و شاید کمی هم استرس را تجربه کنید.

۲- ماجراجویی در بالای درختان

ماجراجویی در بالای درختان ماجراجویی در بالای درختان ماجراجویی در بالای درختان

مورد بالا، از دیدنی‌ها بود و این مورد از کردنی‌های منطقه‌ی پل معلق کاپیلانو است. در چند سال اخیر، پل معلق به درختان اطراف هم گسترش پیدا کرده. هفت پل معلق در حال حاضر میان درختان واقع شده‌اند که ارتفاع‌شان تا سطح زمین حول و حوش ۳۰ متر است. با قدم‌زدن بر روی این پل‌ها و رفت‌وآمد میان قله‌های درختان و تماشای مناطق اطراف می‌توان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی داشت. نکته‌ی جالب آن که این پل‌ها قابل تنظیم اند و دائمی و ثابت نیستند. در اطراف قله‌ی هر درخت، مناطقی به شکل خانه وجود دارند که می‌توان چند دقیقه‌ای در آن‌ها سَر کرد و به عکاسی پرداخت و هوای تازه تنفس کرد.


تصویر ۳۶۰ درجه از پل‌های میان درختان

۳- CliffWalk

CliffWalk CliffWalk

CliffWalk یک مسیر نیم‌دایره‌ای باریک بوده که در یک دیواره‌ی گرانیتی معلق است. این مسیر باریک است و بنابراین امکان آن که تعداد زیادی روی آن به قدم‌زدن بپردازند مهیا نیست. دو نفری که به آن‌ها همسفر شده‌ایم می‌گویند این قسمت مقداری از قسمت‌های دیگر ترسناک‌تر است و آن‌ها خیلی آن را تجربه نکرده‌اند. اما گویا مسیر از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است. شاید برای شما این قسمت هیجان‌انگیزتر از سایر قسمت‌های آن منطقه باشد.

۴- پیاده‌روی در جنگل

در پارک و جنگل اطراف پل هم می‌توان پیاده‌روی داشت و آرامشی فوق‌العاده را در جنگلی زیبا تجربه کرد. در آن منطقه چند راهنمای تور هم وجود دارد که می‌توان با پرداخت مبلغی اندک، با تورها و راهنماها همراه شد و به بهترین شکل به پیاده‌روی در جنگل آن منطقه پرداخت.

برای کسانی که به دنبال هیجان نیستند و در پی آن اند که در سکوت و شکوه جنگل غرق شوند، پیاده‌روی در جنگل می‌تواند آلترناتیوی برای پیاده‌روی بر روی پل معلق کاپیلانو باشد.

********

این موارد، مواردی اند که آن دو تن که به این منطقه سفر کرده‌اند ذکر کرده‌اند، در ادامه به یک سری نکته‌ی دیگر در ارتباط با پل معلق کاپیلانو و منطقه‌ی اطراف آن ذکر خواهند شد.

چند نکته در ارتباط با پل معلق کاپیلانو

۱- تا کنون مواردی از این که افرادی از این پل سقوط کرده‌اند، ثبت شده. فی‌المثل در اواخر قرن بیستم، کودکی از پل سقوط می‌کند و مادر آن کودک می‌گوید که کودک به سبب بد بودن ساختار پل سقوط کرده و باید صاحبان پل به او غرامت پرداخت کنند. البته این کودک زنده ماند و پس از آن هم آن مادر حق سرپرستی‌اش را بر کودک از دست داد. یا مثلاً در همین ده دوازده سال گذشته دو جسد بی‌جان که از پل سقوط کرده بودند در پایین پل پیدا شده‌اند. البته اگر کسی حرکات عجیب و غریب بر روی این پل انجام ندهد مشکلی پیش نخواهد آمد.

۲- در منطقه‌ی پارک، وای‌فای رایگان وجود دارد.

۳- پارک فاصله‌ی چندانی با مرکز شهر ونکوور ندارد و بنابراین هیچ مشکلی از بابت دسترسی به آن وجود ندارد. از مرکز شهر ونکوور هم به راحتی با خودرو می‌توان به این منطقه آمد و هم آن که تاکسی‌های مختلفی به مقصد این پارک وجود دارند.

۴- اگر به این منطقه رفتید و بر روی پل خواستید به عکاسی بپردازید، سعی کنید گوشی یا دوربین‌‌تان را به یک بند متصل کنید و بند را دور گردن‌تان بیاندازید، چراکه اگر گوشی یا دوربین به هر دلیلی از دست‌تان سقوط کند دیگر امکان بازگرداندن آن وجود ندارد.

۵- درون پارک، چند فروشگاه و کافه وجود دارند و بنابراین امکان نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی‌ها در این منطقه و خوردن خوراکی‌ها در آن فراهم است.

پل معلق کاپیلانو ونکوور

۶- در نزدیکی عید مسیحیان، کریسمس، در منطقه‌ی پارک کاپیلانو مراسمی باشکوه برگزار می‌شود. درختان این منطقه بسیار زیبا می‌شوند و بسیاری از کسانی که در آن منطقه زندگی می‌کنند و حتی کسانی که در سایر شهرها و استان‌های کانادا می‌زیند به این منطقه می‌آیند و کریسمس را در آن جشن می‌گیرند.

capilano suspension bridge

۷- نانسی استیبارد مالک فعلی این پل است. خانم استیبارد در سال ۱۹۸۳ این پل و کل پارک را خریداری کرد.

۸- آدرس پارک کاپیلانو:

Capilano Trading Post, 3735 Capilano Rd, North Vancouver, BC V7R 4J1, Canada

سخن آخر

در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری داشتیم بر یکی از بهترین دیدنی‌های ونکوور: پل معلق کاپیلانو. اگر تا کنون به این منطقه سفر کرده‌اید یا در ونکوور زندگی می‌کنید، خوشحال می‌شویم اگر تجربیات‌تان و خصوصاً نکاتی که در این نوشتار به آن‌ها اشاره نشد را از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران درمیان بگذارید.

ضمناً اگر هم تا کنون به کانادا سفر نکرده‌اید و به هر دلیلی خواهان سفر به این کشور هستید، پیشنهاد می‌کنم اولاً حتماً به دیدن این منطقه بروید و ثانیاً از خدمات ویزای کانادا مرکز ساحل شنی استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد ویزای کانادا و سایر خدمات ساحل شنی در مورد سفر به کانادا [چه سفر مسافرتی و چه سفر مهاجرتی] می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

منابع: themandagies | viator | getyourguide

ارسال پاسخ

هفت + ده =