۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه (آنکارا و استانبول)

مفهوم پیکاپ ویزا درواقع همان ارسال پاسپورت مسافر به سفارت کشور موردنظر و پس از انجام امور مربوط به ویزا و برگرداندن پاسپورت به صاحبش یا همان شخص درخواست‌کننده، می‌باشد. یکی از اموری که آژانس مسافرتی ساحل شنی برای مسافرین انجام می‌دهد پیکاپ ویزای انگلیس از کشور ترکیه می‌باشد که امروزه به یکی از دغدغه‌های مسافرین تبدیل‌شده است. بنابراین آژانس مسافرتی ساحل شنی به‌عنوان یکی از آژانس‌های معتبر و برتر درزمینه صدور و پیکاپ ویزا، امر پیکاپ ویزا را برای مشتریان و درخواست‌کنندگان با سهولت و سرعت بیشتر و البته با هزینه مناسب‌تر نسبت به سایر آژانس‌های همکار، انجام می‌دهد.

چرا پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه انجام دهیم؟

برای بسیاری از مسافرین که به آژانس ساحل شنی مراجعه می‌کنند این سؤال پیش می‌آید که درحالی‌که سفارت و کنسولگری انگلیس در ایران وجود دارد و می‌توان در تهران درخواست ویزای انگلیس را داد، چرا باید پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه انجام شود؟ در سال ۱۳۹۴ هجری شمسی زمانی که سفارت انگلیس در ایران بازگشایی شد درواقع امکان درخواست ویزا انگلیس نیز برای مسافرین این کشور فراهم شد و کسی که قصد سفر به کشور انگلیس را دارد می‌تواند با جمع‌آوری مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای انگلیس و تحویل آن به دفتر کارگزاری سفارت انگلیس در تهران یا همان VFS Global منتظر جواب ویزای خود شود.

دلیل استفاده از پیکاپ ویزا نیز دقیقاً از همین‌جا آغاز شد زیرا به خاطر شلوغی دفتر VFS Global و عدم امکان دریافت وقت فوری برای ویزا، بسیاری از مسافرین که برای دریافت ویزای انگلیس عجله داشته یا برای سفر خود با کمبود وقت مواجه هستند را بر آن داشت تا درخواست ویزای خود را از کشورهای هم‌جوار انجام دهند تا روند دریافت ویزای خود را سریع‌تر انجام دهند.

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه

برای دریافت ویزای انگلیس از کشورهای هم‌جوار انجام دو سفر برای درخواست‌کننده ضروری است. سفر اول برای تحویل حضوری مدارک و پاسپورت و ارائه درخواست صدور ویزا و انجام مراحل انگشت‌نگاری و سایر مراحل صدور ویزا، ضروری است. و اما سفر دوم در صورتی انجام می‌شود که جواب ویزای شما تأیید شود و باید مجدد به سفارت کشوری که درخواست ویزا را انجام دادید برای مهر کردن پاسپورت و دریافت ویزا بروید.

این دو سفر نیز به هرکدام از کشورهای همسایه هم که باشد هرکدام با هزینه‌هایی همراه است و البته تلف کردن مدت‌زمانی که مسافر برای هر سفر باید انجام دهد. زیرا از زمانی که شخص درخواست ویزا را به سفارت کشور ترکیه می‌دهد تا زمانی که جواب مثبت یا رد ویزا آماده شود مدت‌زمانی نزدیک به دو هفته زمان می‌برد و همین مدت طولانی دوهفته‌ای باعث می‌شود که مسافر نتواند این مدت را در ترکیه سپری کند و نیاز به انجام سفر دوم باشد. همچنین یکی از مشکلاتی که دراین‌بین وجود دارد این است که سفارتخانه‌ها از مسافر قبول نمی‌کنند که پاسپورت خود را جهت انجام مهر پس از تأیید ویزا برای سفارت انگلیس پست کننده و نیز سفارت انگلیس پاسپورت و ویزا را پس از آماده و مهر شدن برای گردشگر پست نمی‌کنند. به همین دلیل است که مسافر یا باید سفر دوم را شخصاً انجام دهد و یا اینکه به شخص دیگری برای انجام این کار وکالت بدهد.

سفر اول برای مسافر درخواست‌کننده ضرری است زیرا درخواست‌کننده خود شخصاً باید مدارک را تحویل دهد و امور انگشت‌نگاری و باقی مراحل درخواست ویزا را انجام دهد. اما انجام سفر دوم برای درخواست‌کننده اجباری نیست و راه‌هایی وجود دارد که درخواست‌کننده ویزا می‌تواند راحت‌تر به ویزای خود دست پیدا کند، اینجاست که مفهوم پیکاپ ویزا و آژانس‌ها و شرکت‌هایی که این امر را برای مسافر تسهیل می‌کنند اهمیت پیدا می‌کند. و یکی از آژانس‌های معتبر و محبوب در این زمینه آژانس مسافرتی ساحل شنی است که باسابقه کار طولانی در این زمینه جایگاه ویژه‌ای نزد مسافران و گردشگران به‌دست آورده است.

کشور بریتانیاشخص درخواست دهنده ویزای کشور انگلیس پس‌ازآنکه مدارک را شخصاً تحویل سفارت انگلیس در ترکیه یا آنکارا داد و مراحل انگشت‌نگاری را انجام داد به کشور خود بازمی‌گردد و پس از دو هفته که جواب ویزا حاضر شد درصورتی‌که جواب مثبت باشد می‌تواند به‌جای اینکه مجدد شخصاً اقدام به انجام سفر کند از طریق وکالت دادن به آژانس ساحل شنی با عنوان پیکاپ ویزا، مراحل بعدی را به عهده این آژانس می‌گذارد.

پس‌ازآن آژانس مسافرتی ساحل شنی بقیه مراحل را انجام داده و پاسپورت مهرشده و ویزای آماده‌شده را به مسافر تحویل می‌دهد و تمامی این امور را در اسرع وقت و با دریافت حق الزحمه ناچیزی برای مسافرین انجام می‌دهد. برای پیکاپ ویزای انگلیس مسافر باید ترجمه مدارک زیر را به آژانس ساحل شنی تحویل دهد تا مراحل پیکاپ ویزا برایش انجام داده شود:

  • پاسپورت امضاشده درخواست‌کننده
  • ایمیل جواب سفارت انگلیس که برای درخواست‌کننده ارسال‌شده
  • رسید بارکددار سفارت انگلیس که در سفر اول به درخواست‌کننده تحویل داده‌شده است
  • فرم وکالت‌نامه پیکاپ ویزای انگلستان

زمان لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس در ترکیه معمولا دو الی سه هفته می‎باشد مگر اینکه پاسپورت شما در کنسولگری بماند و با برگه عبور به ایران برگردید، در چنین حالتی پیکاپ پاسپورت‎تان ۳ روز الی یک هفته به طول می‎انجامد. در صورتی که با ابهامات و مسائل مختلف در زمینه پیکاپ پاسپورت انگلستان مواجه هستید، کافیست با مشاوران ما در آژانس ساحل شنی در تماس باشید تا از راهنمایی‎های لازم بهره‎مند شوید.

به ما بسپارید

هزینه‌ها در این مورد برای شهرهای مختلف و نیز کشورهای مختلف متفاوت است اما ما در آژانس مسافرتی ساحل شنی به جهت رضایت مشتری و به حداقل رساندن هزینه‌های سفر و به‌صرفه بودن پیکاپ ویزا بجای انجام سفر دوم، سعی نمودیم تا کمترین هزینه‌ها را برای پیکاپ ویزا در نظر بگیریم. جهت اطلاع از آخرین وضعیت هزینه‌های پیکاپ ویزای استانبول و آنکارا با همکاران ما در بخش پیکاپ ویزا در آژانس ساحل شنی تماس بگیرید.

توصیه ویژه آژانس مسافرتی ساحل شنی به متقاضیان دریافت ویزای انگلستان از طریق کشورهای خارجی مجاور، کسب اطلاع از مدت‌زمان دریافت پیکاپ ویزا و نیز ساعت و روزهای کاری وقت سفارت انگلیس در این کشورهاست و قبل از انجام سفر اول و استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، حتماً با این موارد توجه کنند و در این مورد اطلاع کسب کنند تا در کشور موردنظر به مشکل برنخورند و موجب اتلاف وقت و هزینه‌های خود نشوند.

ارسال پاسخ

4 × پنج =