۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت

قبل از بررسی پیکاپ ویزای کانادا و یا پیکاپ پاسپورت کانادا و شرح توضیحات و موارد مربوطه لازم است ابتدا توضیحاتی در خصوص پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت داده‌شود. هنگامی که متقاضی قصد مهاجرت و یا سفر به کشوری دارد که برای رفتن به آن کشور نیاز به ویزا می‌باشد، می‌بایست ابتدا با گرفتن وقت سفارت و سپس مراجعه به سفارت کشور مربوطه، مدارک مورد نیاز خود را به سفارت آن کشور تحویل دهد و پس از مصاحبه حضوری، سفارت آن کشور تصمیم می‌گیرد که آیا فرد متقاضی اجازه ورود به آن کشور را دارد یا خیر.

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت از سفارت کشور مربوطه در کشور واسط

برای دریافت روادید از برخی از کشورها می‌بایست به کشور دیگر سفر کرد و به سفارت کشور مقصد در کشور واسط مراجعه‌نمود. در این مورد امکان دو حالت وجود دارد: یا سفارت با ویزای متقاضی موافقت می‌کند و یا درخواست ویزا را رد می‌کند. در صورتی‌که سفارت با ویزای متقاضی موافقت کند، شخص باید به کشور واسطه و سفارت مربوطه برود و در جهت الصاق ویزا درون پاسپورت خود اقدام نماید. و در حالتی که سفارت با درخواست ویزای متقاضی مخالفت کرده‌باشد، شخص می‌بایست به منظور بررسی و اعتراض به عدم صدور ویزا و ارائه مدارک تکمیلی در صورت لزوم و تسلیم درخواست مجدد به سفارت مراجعه‌نماید.

برای پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت نیازی به حضور متقاضی در سفارت نمی‌باشد.

در حالتی که سفارت با درخواست ویزای متقاضی موافقت‌کرده برای درج ویزا درون پاسپورت نیازی به حضور شخص و متقاضی نمی‌باشد و پاسپورت می‌توانید از طریق یک کارگزار تحویل سفارت داده‌شود. به این مرحله ارسال پاسپورت (گذرنامه) به سفارت و درج ویزا (روادید) درون پاسپورت و سپس بازگرداندن آن به متقاضی را پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت می‌گویند.

پیکاپ ویزا و پاسپورت سفارت کانادا

متقاضیان درخواست ویزای کانادا و پیکاپ ویزای کانادا پس از تحویل ارائه آنلاین مدارک و انجام انگشت‌نگاری تا مراحل تصمیم‌گیری در مورد ویزای متقاضی، می‌توانند به ایران بازگشته و منتظر جواب ویزای خود بمانند. برای تصمیم‌گیری در مورد ویزا، بین ۱ تا ۳ ماه زمان نیاز است، در درخواست‌های مهاجرتی تصمیم‌گیری در مورد ویزا بین ۱ تا ۳ سال ممکن است طول بکشد. سفارت کانادا در ایمیلی فرد را از وضعیت ویزا دادن و یا ندادن مطلع می‌سازد. در صورت ویزا ندادن، علت آن را در همان ایمیل نوشته و توضیح می‌دهد و در صورت موافقت با ویزا ایمیلی با موضوع Passport Request برای شخص ارسال می‌شود تا متقاضی، پاسپورت خود را جهت الصاق ویزا ارسال نماید. از زمان ارسال این ایمیل، متقاضی حداکثر ۱ ماه زمان جهت ارسال پاسپورت فرصت دارد.

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا را می‌توان از کشورها و شهرهای زیر انجام داد:

 • پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)
 • پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از امارات متحده عربی (ابوظبی و دبی)
 • پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ارمنستان (ایروان)

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ترکیه در شهرهای آنکارا و استانبول انجام می‌پذیرد. معمولاً پیکاپ ویزای کانادا از زمان تحویل به کارگزار سفارت کانادا در ترکیه (شرکت VAC یا Visa Application Center) سه تا چهار روز کاری زمان می‌برد. پاسپورت‌ها (گذرنامه‌ها) با پروازهای هفتگی (یکشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها) توسط نماینده این مرکز به ترکیه فرستاده می‌شود و پس از آماده‌شدن ویزا، پاسپورت ویزاخورده متقاضی با پروازهای هفته بعد به ایران ارسال می‌شوند و در نهایت در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد. به طور کلی پروسه انجام پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت در حدود یک هفته طول می‌کشد.

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از امارات متحده عربی (ابوظبی و دبی)

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از امارات متحده عربی در شهرهای ابوظبی و دبی انجام می‌پذیرد و معمولاً دو تا سه هفته زمان می‌برد. جهت پیکاپ ویزای کانادا در اولین فرصت، پاسپورت‌ها و یا گذرنامه‌ها با اولین پرواز هفتگی به ابوظبی و یا دبی ارسال می‌شوند و پس از یک تا دو روز کاری وارد سفارت کانادا می‌شوند. پس از آماده‌شدن پاسپورت و تحویل آن، نماینده این مرکز با اولین پرواز هفتگی به ایران باز می‌گردد.

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ارمنستان (ایروان)

پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ارمنستان در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان صورت می‌پذیرد.

مدارک مورد نیاز جهت پیکاپ ویزای کانادا یا پیکاپ پاسپورت کانادا

جهت ویزای مهاجرتی کانادا:

 • پرینت ایمیل سفارت کانادا
 • پاسپورت و یا گذرنامه امضاشده
 • دو قطعه عکس ۵*۷ (مُهر، تاریخ، آدرس و شماره عکاسی لازم می‌باشد.)
 • قد و رنگ چشم متقاضی
 • تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت (ایمیل شخصی، آدرس و شماره تلفن)

جهت ویزای غیرمهاجرتی کانادا:

 • پرینت ایمیل سفارت کانادا
 • پاسپورت و یا گذرنامه امضاشده

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

هر شخص پس از اتمام مصاحبه مدت یک ماه زمان نیاز دارد تا اقدام به پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت خود نماید، برای پیکاپ پاسپورت از آن‌جایی که نیازی به حضور خود شخص برای انجام کارهای آن نمی‌باشد، لذا بعضی از متقاضیان اقدام به انجام پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت خود از طریق نماینده خود می‌نمایند. شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان با سابقه طولانی در این زمینه می‌تواند گزینه مناسبی برای انجام مریوط به خدمات پیکاپ ویزای کانادا برای متقاضیان عزیز باشد. درصورت نیاز به اطلاع دقیق و بروزشده قیمت‌ها با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا یا پیکاپ پاسپورت کانادا توسط شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان

اگر جواب سفارت کانادا مثبت باشد، تا یک ماه فرصت دارید پاسپورت را به سفارت تحویل دهید تا مُهر ویزا بروی آن بخورد. به این فرایند پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت می‌گویند. برای پیکاپ ویزای کانادا و یا پیکاپ پاسپورت کانادا در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته امکان پرواز وجود دارد که حداکثر تا ساعت 11 روز قبل از پرواز باید مدارک و پاسپورتتان (گذرنامه) را تحویل شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان دهید.

مشاوره اختصاصی ساحل شنی درخشان

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان از طریق شماره تلفن 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

1 پاسخ
 1. وقت سفارت کانادا

  امیدوارم در سال نود و هشت به همه اهداف و آرزوهاتون برسید
  لینک عضویت
  خرید اینترنتی بلیط هواپیما… …

ارسال پاسخ

19 − 14 =