۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

کریسمس در سوئیس

مردم سوئیس چطور کریسمس را جشن می گیرند؟

سوئیس کشوری بسیار زیبا و جذاب است، مردم این کشور رفاه اجتماعی نسبتاً بالایی دارند، از امکانات خوبی برخوردار هستند، فرهنگ بالایی دارند و برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش زیادی به خرج می‌دهند. این کشور جزو پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا است و بانک‌های سوئیس در همه جای دنیا معروف هستند. سوئیس دانشگاه‌های معتبری دارد و رونق اقتصادی بالای آن موجب شده افراد زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل و کار و یا برای گردشگری و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور بخواهند به سوئیس سفر کنند. البته سفر به سوئیس برای کشورهایی که نیاز به ویزا دارند چندان راحت نیست. و اما کریسمس زمانی است که زوئیس از هر وقت سال زیباتر می‌شود. ما در این مطلب نگاهی به فعالیت‌های مردم در ایام کریسمس در سوئیس می‌اندازیم و با سنت‌ها و رسوم مردم این کشور برای سال نو آشنا می‌شویم. پس همراه ما باشید.

از کریسمس چه می‌دانید؟

کریسمس یکی از جشن‌های بزرگ در سر تا سر دنیا است. با این حال در کشورهایی که مردم کریسمس را جشن نمی گیرند، هستند کسانی که با دلیل برگزاری جشنی به نام کریسمس آشنا نیستند و آن را با جشن‌هایی مانند جشن سال نو سا عید پاک اشتباه می گیرند و ما در اینجا برای شما تفاوت آنها را توضیح خواهیم داد.

کریسمس در تاریخ بیست و پنج دسامبر هر سال و بنا بر روز به دنیا آمدن حضرت عیسی مسیح بر پا می‌شود و مردم برای به دنیا آمدن او تا شش ژانویه جشن می گیرند. درست چند روز بعد از کریسمس یعنی آخرین شب ماه دسامبر هم برای جشن سال نو دور هم جمع می‌شوند و سال جدید را در کنار هم جشن می گیرند. و اما عید پارک در واقع روز رستاخیز مسیح و دوباره زنده شدن او از صلیب است. این عید هر سال از بیست و دو تا بیست و پنج ماه مارس جشن گرفته می‌شود. حالا که با کریسمس آشنا شدید بهتر است سری به کریسمس در سوئیس بزنیم.

کریسمس در سوئیس

سوئیس در ایام کریسمس یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین کشورها می‌شود و مردم و دولت دست در دست هم به آراستن خیابان‌ها، مغازه‌ها و خانه‌ها می‌پردازند تا بتوانند زیبایی این جشن را چند برابر کنند. در واقع تجربۀ حضور در سوئیس در این دوران می‌توان خاطره انگیزترین سفر را برای شما رقم بزند. شما میتوانید برای دیدن جاذبه های گردشگری سوئیس اینجا را کلیک کنید.

سوئیس در فصل زمستان با طبیعت و شهرهای پوشیده از برف به خودی خود زیبایی‌ها و جلوه‌های بی نظیر و منحصر به فردی دارد. حالا تصور کنید در این میان نور پردازی‌ها و تزئینات کریسمس در سوئیس هم اضافه شود تا زیبایی این کشور را به رخ همۀ دنیا بکشد. شهرهای سوئیس در ایام کریسمس پر از نور و رنگ و شگفتی هستند و مردم در مغازه‌ها، پاساژها، بازارها و خیابان‌ها مشغول خرید و خوشحالی کردن هستند. اما بیایید با فعالیت‌های مردم در این دوران بیشتر آشنا شویم.

کریسمس در سوئیس؛ دیدنی‌ها

از زیبایی‌های شهرهای سوئیس در دوران کریسمس گفتیم و در اینجا می‌خواهیم به شما بگوییم که اگر از سانش خوبتان کریسمس در سوئیس را تجربه کردید، بهتر است از چه جاهایی دیدن کنید. از اولین جاهایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم سر زدن به بازارهای سوئیس و بازدید از آنجاست. بازارهای سوئیس در تمامی شهرها بسیار پر شور و هیجان و سرشار از انرژی مثبت می‌شوند و برای همین دیدنشان حس خیلی خوبی به شما می‌دهد. برای مثال حتماً به بازار کریسمس مونترو بروید. بازار این شهر یکی از زیباترین بازارهای سوئیس است و جذابیت‌های زیادی دارد. همچنین بازار شهر بازل با نورپردازی‌ها و سبک خاصی که دارد بسیار عجیب و جالب است و به شما این حس را می‌دهد که وارد سرزمین عجایب شده‌اید و هر آن منتظر معجزه و جادو هستید.

از دیگر چیزهای تماشایی کریسمس در سوئیس می‌توان به بلندترین درخت کریسمس در این کشور اشاره کرد که بسیار دیدنی و جذاب است. این جشن مخصوص در شهر سن گالن برپا می‌شود. در این شهر درختی به بلندی بیست متر وجود دارد و تزئینات بسیار زیبایی روی آن خواهید دید. برای مثال برای تزئین این درخت حدود پنج هزار چراغ با رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود و بسیار با شکوه است. این درخت همیشه درست رو به روی صومعۀ سن گالن برپا می‌شود و خیلی راحت می توانید آن را پیدا کنید. اگر برای کریسمس به سن گالن رفتید می‌توانید لذت زیادی از بازدید از شهر هم ببرید؛ چراکه همه به خیابان می‌آیند و به آن شهر ستاره ها می گویند.

به عنوان آخرین مورد از دیدنی‌های سوئیس به شما بازدید از دامنۀ کوهستان‌ها را پیشنهاد می‌کنیم. البته این را هم بگوییم که دیدنی‌های کریسمس در سوئیس تمام نشده و ما فقط در این مطلب به چند مورد معدود اشاره کردیم. سوئیس و کوهستان‌هایش همیشه دو جزو جدا نشدنی از همدیگر هستند. اگر به دامنه‌های معروف بروید، تزئینات کریسمسی را خواهید دید، در فستیوال‌ها خوبی شرکت خواهید کرد و پیست‌های اسکی بسیار جذابی را می‌بینید که هم می‌توانید روی آنها اسکی بازی کنید و لذت ببرید و هم به تماشای اسکی بازی مهیج دیگران بپردازید و کیف کنید.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی با کارشناسان و مشاوران متبحر و باسابقه، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ویزای کانادا و ویزای کشورهای عضو اتحادیۀ شنگن را برای شما اخذ و نسبت به ثبت نام ویزا، اخذ وقت سفارت شنگن و نیز پیکاپ ویزا اقدام نماید. شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین نگرانی و با خیال راحت امور ویزای خود را به متخصصان ما بسپارید. برای این کار فقط کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

کریسمس در سوئیس؛ فعالیت‌ها

و اما می‌رسیم به فعالیت‌هایی که می‌توانید برای کریسمس در سوئیس انجام دهید. شاید برایتان جالب باشد که مردم سوئیس خصوصاً در شهرهای مرکزی رژۀ مخصوصی برای این روز دارند و سنت خاص و جالبی را برگزار می‌کنند که می‌توانید به آنها بپیوندید. برای مثال در روز کریسمس آنها همه به خیابان‌ها می‌آیند، زنگوله‌های گاوی بزرگی را به گردنشان می‌اندازند، به صورتشان نقاب‌های عروسکی می‌زنند، روی طبل می‌کوبند، آواز می‌خوانند و می‌رقصند. این سنت قدیمی و جذاب برای این است که در این روز ارواح پلید از مردم و شهر دور شوند.

به علاوه می‌توانید برای ساختن یک کریسمس بی نظیر و جذاب با ویژگی‌های منحصر به فرد به دهکده‌هایی در سوئیس بروید که کلبه‌های اسکیمویی دارند. در این کلبه‌ها که ایگلو نام دارند می‌توانید شبی خاطره انگیز را بگذرانید. البته این کلبه‌ها خیلی هم بدوی نیستند و مجهز به سیستم گرمایش هستند تا شما احساس سرما نکنید. حتی می‌توانید با پرداخت پول بیشتر تخت‌های لوکسی هم در ایگلویتان داشته باشید. اما بدانید تجربۀ یک شب خوابیدن در ایگلو و تماشای زیبایی آسمان و محیط اطراف همیشه در یادتان می‌ماند.

ادامۀ فعالیت‌های کریسمس در سوئیس…

مگر می‌شود برای کریسمس در سوئیس باشید؛ اما هدیۀ سوئیسی نگیرید یا برای کسی نخرید؟ سوئیس کشور هدیه‌های نفیس و جذاب است و شما با هر مقدار پولی که داری می‌توانید بهترین هدایا را برای دوستان و عزیزان خود انتخاب کنید. در سوئیس رسم است که برای هدیۀ کریسمس یک زنگولۀ تزئینی هدیه می‌دهند و دلیل این زنگوله هم همان طور که در بالا گفته شد دور داشتن فرد از شر روح‌های پلید و انرژی منفی است. به علاوه شما می‌توانید برای کریسمس در سوئیس شکلات و شیرینی هدیه دهید یا حتی اگر دوست دارید یک ساعت سوئیسی بی نظیر کادو بخرید.

شما می‌توانید در تمامی شهرهای سوئیس در ایام کریسمس پیس‌های پاتیناژ پیدا کنید و اسکیت روی یخ را تجربه نمایید. هم می‌توانید از اسکیت کردن دیگران لذت ببرید، هم خودتان همان جا تا حدی یاد بگیرید و کیف کنید و هم اگر بلد هستید به تنهایی یا دو نفره بهترین رقص‌های روی اسکیت را انجام دهید. برای مثال می‌توانید به پیست لوکارنو بروید و یا به مجموۀ دولدر آیس سر بزنید و یک بعد از ظهر عالی را بگذرانید.

همچنین می‌توانید شهر مورد نظرتان را با توجه به اتفاق‌هایی که در آنها رخ می‌دهد انتخاب کنید. برای مثال شهرهای بزرگی مثل ژنو یا زوریخ پر از هیجان و رفت و آمد است و اگر دوست دارید اوقات خود را کنار آدم‌های دیگر و در میطی پر از اتفاق‌های جور و واجور بگذرانید، به این شهرها بروید. اما هستند کسانی که دنبال محیطی آرام و دلنشین یا رمانتیک می گردند تا مدتی را دور از هیاهوی شهری خلوت کنند. در این صورت کریسمس در سوئیس برای شما خیلی مناسب است و می‌توانید به شهرهای کوچکتر بروید تا در دل طبیعت باشید، مناظر شگفت آوری را تجربه کنید و در محیطی آرام و دل انگیز کریسمس خود را جشن بگیرید.

از جمله جاهایی از دنیا که می‌توانید پیاده روی‌های طولانی مدت داشته باشید و اصلاً هم متوجه گذر زمان نشوید سوئیس است. چه در شهرهای بزرگ و هیاهوی آنها و چه در شهرهای کوچک و آرامشی که در پی دارند، بهترین فعالیت شما می‌تواند پیاده روی باشد تا محیط اطراف را خوب بگردید و از دیدن جاذه‌های اطراف، محیط پوشیده از برف، مغازه‌های تزئین شده و اماکن تاریخی که در این جشن سهیم هستند لذت ببرید.

کریسمس در سوئیس؛ خوردنی‌ها

مگر می‌شود برای کریسمس در سوئیس بود و به فکر خوراکی‌های خوشمزه نیفتاد؟ در واقع سوئیسی‌ها در این موقع از سال بیشتر از هر وقت دیگری به شیرینی و شکلات و خوراکی‌ها خوشمزه اهمیت می‌دهند. آنها بهترین میز ممکن را برای شام کریسمس می‌چینند و روی آن بوقلمون شکم پر و انواع دسر و پیش غذا را می گذارند و هر کسی در حد خود بهترینش را فراهم می‌کند. در این میان حتماً پنیر آب شدۀ فوندو را امتحان کنید. این پنیر یکی از خوشمزه‌ترین چیزهایی است که امتحان می‌کنید و جزو غذاهای ملی سوئیس است؛ برای همین حتماً آن را در میان میز خواهید دید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزا و وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا، اخذ ویزاهای شینگن و وقت سفارت فوری شنگن و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

ارسال پاسخ

1 × 3 =