۷ جاذبه شکلاتی خارق العاده در سرتاسر جهان

شکلات‌ها در برخی مواقع بهترین هدایا هستند. چه بخواهید در روز ولنتاین به عشقتان هدیه بدهید چه بعنوان یک سوغاتی از سفر برای عزیزانتان بخرید. این هدایای شیرین و خوشمزه همیشه پرطرفدار بوده‌اند. اما خرید شکلات‌های قلبی و هدیه دادنشان را فراموش کنید چرا که در سفرتان می‌توانید از شکلات‌ها بعنوان جاذبه گردشگری دیدن کنید. ما نام آن را تجربه شکلاتی یا جاذبه‌های شکلاتی گذاشته‌ایم. تجربیات شیرینی که می‌توانید در تورهایی نظیر تور کارخانه شکلات در یک فرودگاه یا ماندن در هتلی که خودش شکلات می‌سازد بدست آورید. پس اگر شما هم به شکلات علاقه مند هستید این بار که از سفر بازگردید در کنار هدایای شکلاتی می‌توانید خاطرات شکلاتی نیز داشته باشید.

۷ جاذبه شکلاتی در سراسر جهان

  1. کارخانه و موزه شکلات رویس (Royce’ Chocolate Museum and Factory)- هوکایدو- ژاپن

شکلات رویس یکی از معروف‌ترین شکلات سازی‌های ژاپنی است که برخی از پیچیده‌ترین طعم‌های شکلات جهان را تهیه می‌کند. اما علاقه مندان به شکلات که به هوکایدو سفر می‌کنند بسیار خوش شانس هستند چرا که این کارخانه شکلات یک بخش جذاب و خلاقانه نیز دارد. در فرودگاه New Chitose که فرودگاه اصلی هوکایدو است، شرکت شکلات سازی رویس یک موزه شکلات راه اندازی کرده است. بنابراین افرادی که به این فرودگاه می‌روند می‌توانند حتی در آخرین لحظات سفرشان هم از جاذبه‌های هوکایدو دیدن کنند. این بار این جاذبه یک کارخانه شکلات سازی است که بازدیدکنندگانش را با تاریخچه این کارخانه و انواع شکلاتی که تهیه می‌بیند آشنا می‌سازد. اشکال مختلف شکلات‌ها از جمله خرس‌هایی که بسیار محبوب هستند نیز پشت یک شیشه بزرگ به نمایش گذاشته می‌شوند. می‌توانید از این کارخانه شیرین و شکلاتی عکس بگیرید و در نهایت از شکلات‌های تازه‌ای که همانجا تهیه می‌شود بعنوان سوغاتی خرید کنید.

7 جاذبه شکلاتی خارق العاده در سرتاسر جهان
در موزه شکلات رویس می‌بینید که چطور کارکنان این کارخانه شکلات سازی شکلات‌ها را به صورت دستی تزیین می‌کنند.
  1. شکلات‌های لیلاک (Li-Lac Chocolates)- بروکلین- نیویورک

شهر بروکلین یک شهر صنعتی محسوب می‌شود که فقط چهار کارخانه شکلات سازی دارد. بازدید از یکی از این کارخانه‌ها که لیلاک نام دارد می‌تواند شما را به دنیای قدیمی ساخت شکلات وارد کند. در این کارخانه از تکنیک‌های قدیمی استفاده می‌شود و می‌توانید تجهیزاتی ببینید که به سال ۱۹۲۰ باز می‌گردند. برای اینکه از چنین تجهیزات و امکانات تاریخی دیدن کنید باید با تورهای اختصاصی وارد کارخانه شوید، حین بازدید از شکلات‌های مختلف کارخانه بچشید، شکلات‌هایی که در کتری‌های مسی بزرگ با هم ترکیب می‌شوند را تماشا کنید و افرادی که این شکلات‌ها را روی میزهای مرمری با چاقو تکه تکه می‌کنند را ببینید. اما جذاب‌ترین بخش ماجرا اینجاست که شرکت کنندگان در این تور می‌توانند تجربه ساخت شکلات را نیز داشته باشند و شکلاتی که خودشان ساخته و شکل داده‌اند را با خود به خانه ببرند. یک تجربه شکلاتی جذاب و فراموش نشدنی.

بسته بندی شکلات‌های لیلاک با الهام از گل‌های بنفش طراحی شده‌اند که بسیار زیبا و جذاب هستند.
  1. شکلات اومنوم ریکیاویک (Omnom Chocolate Reykjavik)- ریکیاویک- ایسلند

شکلات سازی اومنوم اولین شرکت تهیه شکلات در ایسلند است که تمامی مراحل تهیه شکلات را بعهده دارد. این کارخانه در یک پمپ بنزین قدیمی راه اندازی شده است و از جمله شکلات سازی‌های محبوب شهر است که شکلات‌هایش را با طعم‌های متفاوتی همانند نمک دریایی و با دانه‌های اورگانیک که از ماداگاسکار، پاپوا گینه نو، بلیز و جمهوری دومینیکن وارد می‌شوند تهیه می‌کند. در طول هفته تورهایی برگزار می‌شود که این امکان را بوجود می‌آورد بازدیدکنندگان وارد این کارخانه شده و کل فرآیند تهیه شکلات از لحظه‌ای که دانه‌ها پودر می‌شوند تا زمانی که به تخته‌های شکلاتی تبدیل می‌شوند را ببینند. این تجربه شیرین با امتحان کردن شکلات‌ها به اتمام می‌رسد. اگر خوش شانس باشید شاید بتوانید نگاهی به آزمایشگاه این شکلات سازی نیز بیندازید.

شکلات‌های اومنوم در طعم‌های بسیار متنوعی تهیه می‌شوند.
  1. بوکان هتل شکلات (Boucan by Hotel Chocolat)- روبوت استیت- سن لوسیا

هتل شکلات یک هتل وکارخانه تولید شکلات در جزیره سن لوسیا است که در زمین ۲۵۰ ساله کاشت کاکائو قرار گرفته است. بوکان هتل شکلات رویای عاشقان شکلات است که تاریخی چند صد ساله دارد. افرادی که در این هتل اقامت می‌کنند می‌توانند از نوشیدنی‌های کاکائویی لذت ببرند، صورتشان را با کاکائو ماساژ دهند و خودشان در کاشت دانه کاکائو شرکت کنند. در نهایت همراه با تور Bean to Bar شکلات سلیقه خودشان را تهیه کنند. برای رزرو این تور نیاز نیست حتما در هتل بمانید اما اگر در این هتل اقامت داشته باشید می‌توانید در استخری که شبیه به یک شکلات مایع طراحی شده به شنا کردن بپردازند.

7 جاذبه شکلاتی خارق العاده در سرتاسر جهان
در کنار لذت بردن از شکلات می‌توانید از مناظر زیبا و تماشایی این هتل نیز لذت ببرید.
  1. پویریکارد (Puyricard)- پروانس- فرانسه

پویریکارد توسط بلژیکی‌هایی که در جنوب فرانسه ساکن شدند تاسیس شده است. پس از راه اندازی کسب و کار در زمینه تولید شکلات در خارج از کشور، مهندس معدن ژان گای رولاندتس (Jean-Guy Roelandts) و همسرش ماری آن، کسب و کارشان در زمینه شکلات را به جایی بردند که لزوما ربطی به شکلات نداشت: پروانس در فرانسه. آن‌ها در روستای پویریکارد یک خانه خریدند و آشپزخانه خودشان را در تهیه شکلات راه اندازی کردند. امروزه این کسب و کار هنوز هم به صورت خانوادگی انجام می‌شود اما نسبت به روز اول گسترش چشمگیری داشته است. این برند امروزه چندین فروشگاه دارد که انواع شکلات‌های دست سازش را که به بیش از ۱۰۰ نوع مختلف می‌رسد به فروش می‌رساند. تور گردش در این آشپزخانه خانگی و تماشای تهیه سنتی و خانگی شکلات می‌تواند بسیار لذتبخش باشد.

7 جاذبه شکلاتی خارق العاده در سرتاسر جهان
آشپزخانه محلی این شکلات سازی پر از شکلات‌های دست سازیست که توسط این خانواده تهیه می‎شود.
  1. لادراخ (Laderach)- بیلتن- سوییس

سوییس و شکلات نام‌های جدا نشدنی هستند. و اگر شما از طرفداران شکلات‌هایی با طعم کاکائو باشید، باید به بازدید کارخانه شکلات سازی خانوادگی لادراخ (Laderach) بروید و شکلات‌های دست سازشان را امتحان کنید. مرکز تجربه شکلات که تقریبا ۴۵ دقیقه از شهر زوریخ فاصله دارد، شما از ابتدا تا انتهای تهیه شکلات را آموزش می‌بینید. این تور حتما نیاز به راهنما ندارد اما با داشتن راهنما می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این کارخانه و نحوه تهیه شکلات کسب کنید.

7 جاذبه شکلاتی خارق العاده در سرتاسر جهان
بازدید از کارخانه تهیه یکی از محبوب‌ترین شکلات‌های سوییس می‌تواند یک تجربه فراموش نشدنی باشد.
  1. TCHO- سانفرانسیسکو- کالیفرنیا

این کارخانه شکلات که «چو» خوانده می‌شود که به نوعی حروف اول کلمه شکلات (cho) است، یک شیرینی پزی در سانفرانسیسکو است که خلاقیت آن بیش از داشتن طعم‌های مختلف و متفاوت است، از جمله چیپس نعنا و تافی که با نمک دریایی تهیه می‌شود. با صاحبانی که به روی شاتل‌های فضایی ناسا کار کرده‌اند و حالا قدم در صنعت شکلات سازی گذاشته‌اند، تهیه شکلات به همین سادگی‌ها نخواهد بود چرا که آن‌ها تصمیم می‌گیرند رویکردی علمی‌تر در تهیه شکلات داشته باشند. آن‌ها مشارکت‌هایی را آغاز کرده‌اند که به آن‌ها کمک می‌کند دانه‌های کاکائو را به طور مستقیم از مبدا تهیه کنند و در آزمایشگاه‌های خود مکانی برای رشد کاکائو برپا کنند.

تورهایی که به داخل این کارخانه شکلات می‌روند شما را با پشت صحنه تهیه شکلات آشنا می‌کند. این پشت صحنه می‌تواند بسیار جذاب باشد چرا که در نهایت که همه فرآیند تهیه شکلات را سپری کردید می‌توانید آن را بچشید. طعم‌های مختلف را امتحان کنید و از همین کارخانه سوغاتی خودتان را تهیه کنید.

کارخانه چو شکلات سازی
کارخانه «چو» تهیه شکلات را با تکنولوژی خاص ادغام کرده است.

سخن پایانی

کارخانه‌های شکلات در سراسر جهان امکاناتی را برای بازدیدکنندگانشان فراهم می‌کنند که بتوانند با فرآیند تهیه شکلات آشنا شوند. این سفر یک تجربه شیرین و خوشایند برای علاقه مندان به شکلات خواهد بود چرا که آن‌ها را با یک جاذبه شکلاتی روبرو می‌کند. با شناخت این جاذبه‌ها در گوشه و کنار جهان، می‌توانید سفرتان را با یک تور گردشی در یک کارخانه شکلات، شیرین‌تر کنید.

ارسال پاسخ