۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا یکی دیگر از کشورهای منطقه شینگن و قاره اروپا می‌باشد که شما برای سفر به آن نیاز به ویزای شینگن ایتالیا و برای اخذ ویزای ایتالیا نیاز به گرفتن وقت سفارت ایتالیا دارید. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید نسبت به اخد وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید.

در این چند سال اخیر که تعداد مسافران سفر به اروپا مخصوصاً مسافران حوزه شینگن بیشتر شده‌است، سخت‌گیری‌های کشور‌های حوزه شینگن مثل ایتالیا برای اخذ ویزای ایتالیا نیز بیشتر شده‌است. البته وجود مراکز اخذ ویزا و آژانس‌های مسافرتی و گردشگری مثل ساحل شنی درخشان، با داشتن چندین سال سابقه در دریافت اخذ ویزا، درگیری‌ها و مشکلات اخذ ویزای شنگن ایتالیا را برای متقاضیان هموار کرده است. امروز با خواندن این مطلب، می‌توانید از روند و مراحل وقت سفارت ایتالیا آگاه شوید.

وقت سفارت ایتالیامراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور‌های اروپایی و هم‌پیمان حوزه شنگن است که برای گرفتن ویزای ایتالیا ملزم به اقدام تعیین وقت سفارت هستید. برای درخواست وقت سفارت باید به‌صورت آنلاین اقدام کنید و نمی‌توانید در سفارت ایتالیا و دفاتر کنسولی ایتالیا به‌صورت حضوری درخواست خود را ثبت کنید.

متقاضیان ویزای ایتالیا با مراجعه به وب‌سایت شرکت Cox and Kings Global Services Management (Singapore) Pte Limited و دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران، می‌توانند اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و یا تحقیقاتی و کوتاه‌مدت ایتالیا الزامی است. که بعد از تعیین وقت سفارت و حضور متقاضی در سفارت در همان تاریخ تعیین‌شده و انجام امور انگشت‌نگاری، مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا، نتیجه بعد از تقریباً ۲ تا ۳ هفته به متقاضی ویزا اعلام می‌گردد. برای اطلاع از مدارک لازم برای ویزای شینگن ایتالیا می‌توانید به مطلب ویزای ایتالیا که توسط تیم ساحل شنی درخشان جمع آوری شده است، مراجعه کنید.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت که برای درخواست وقت سفات لازم است عبارت‌اند از: اسکن پاسپورت متقاضی و شماره موبایل وی. البته در روز وقت سفارت باید مدارک مورد نیاز اخذ ویزا از قبیل: مدارک هویتی (پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه)، مدارک شغلی (برگه مرخصی و …)، مدارک مالی (گردش حساب ۶ ماه اخیر متقاضی) و مدارک ملکی به همراه فُرم تکمیل‌شده درخواست ویزای شنگن از سفارت ایتالیا را همراه خود داشته باشید.

وقت سفارت ایتالیابه نکات زیر در خصوص مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا توجه داشته باشید:

 • مدارک حتماً ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی و دارای مُهر برجسته باشند.
 • از حساب‌سازی بانکی برای تکمیل مدارک مالی برای تکمیل مدارک ویزا خود به‌شدت پرهیز کنید.
 • ۴ تا ۶ هفته پیش از برنامه سفر خود برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید.
 • برنامه سفر خود را کاملاً مرور کنید تا در صورت پرسش افسر ویزا تناقضی با برنامه ارائه‌شده به سفارت نداشته باشید.
 • عکس درخواست ویزای خود را منطبق بر استانداردهای اعلام‌شده تهیه کنید. انداره این عکس باید ۳/۵ در ۴/۵ سانتی‌متر با پس‌زمینه سفید باشد.
 • حتماً پیش از تکمیل فُرم درخواست ویزای شنگن با افراد باتجربه (مثل کادر مجرب آژانس ساحل شنی درخشان) در این خصوص مشورت کنید.

چند نکته مهم در زمان ثبت درخواست تعیین وقت سفارت که هنگام انگشت‌نگاری باید مورد توجه قرار دهید:

 • کشور ایتالیافرم درخواست ویزای شینگن ایتالیا باید حتماً به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه رسمی شده‌باشد.
 • شماره پاسپورت و کلیه اطلاعات در نامه تعیین وقت سفارت ایتالیا، می‌بایست دقیق و کاملاً منطبق با اطلاعات مندرج در پاسپورت فرد متقاضی باشد، به خصوص شماره پاسپورت چون تعیین وقت سفارت شما با این شماره ثبت شده‌است.
 • هر فردی که درخواست ویزای ایتالیا دارد باید به‌صورت جداگانه درخواست تعیین وقت سفارت کند. حتماً در سفارت جهت انگشت‌نگاری و مصاحبه حضور داشته باشید. البته کودکان زیر ۱۲ سال از این قائده مستثنی هستند.
 • وقت سفارت بر اساس شمارۀ پاسپورت صادر می‌شود و قابلیت انتقال به فرد دیگری را ندارد پس در وارد کردن آن در مدارک تعیین وقت سفارت دقت کنید.
 • آوردن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی در روز تعیین وقت سفارت ممنوع است.
 • حداقل ۴ هفته پیش از زمان سفر برای تعیین وقت سفر ایتالیا اقدام کنید. البته آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان می‌تواند برای شما اقدام به دریافت تعیین وقت سفارت ایتالیا به‌صورت فوری کند که در صورت نیاز می‌توانید با شماره تلفن ۵۷۹۳۸-۰۲۱ تماس بگیرید و اطلاعات لازم جهت وقت فوری سفارت ایتالیا را کسب کنید.

ایتالیا

دریافت وقت سفارت ایتالیا چه مدت زمانی نیاز دارد؟

مدت زمان دریافت وقت سفارت ایتالیا به عوامل بسیاری مثل فصل گردشگری ایتالیا که تعداد مسافران بیشتر است بستگی دارد چون در این بازه تعداد درخواست‌کنندگان ویزای شینگن ایتالیا زیاد هستند و سفارت نیاز به زمان بیشتری دارد تا نتیجه درخواست ویزای توریستی مسافران کشور ایتالیا را اعلام کند؛ چون متقاضیان ویزای شینگن ایتالیا ملزم به درخواست وقت سفارت خواهند بود. اما در صورت نیاز به وقت فوری سفارت با مشاوران اخذ ویزای ایتالیا تماس بگیرید. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای این‌که دچار مشکل برای اخذ ویزا نشوید حداقل ۴ تا ۶ هفته قبل از زمان سفر خود به ایتالیا برای وقت سفارت اقدام کنید.

وقت سفارت ایتالیا

خدمات وقت سفارت ایتالیا (عادی و فوری)

آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان، نماینده رسمی اسکای‌لاین در ایران با چندین سال سابقه در دریافت اخذ ویزا و صنعت گردشگری با بکارگیری کارشناسان اجرایی باتجربه و بروز در زمینهٔ قوانین ویزای حوزه شینگن، آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات تخصصی برای اخذ وقت سفارت به متقاضیان ویزای ایتالیا می‌باشد و در تعیین وقت سفارت ایتالیا خدمات زیر را انجام می‌دهند:

 • ایجاد حساب کاربری از طریق یکی از کانال‌های تعیین وقت سفارت ایتالیا
 • تکمیل اطلاعات متناسب با برنامه سفر درخواست‌کننده ویزای ایتالیا
 • مشاوره برای تکمیل فُرم‌های مربوطه
 • ارائه خدمات VIP در صورت درخواست مسافر

در صورت هرگونه سؤال و ابهام در تعیین وقت سفارت ایتالیا و جهت درخواست اخذ ویزای ایتالیا می‌توانید با شماره تلفن ۵۷۹۳۸-۰۲۱ تماس بگیرید.

می‌توانید جهت مشاوره و اطلاع از شرایط و سایر موارد مربوط به اخذ وقت سفارت ایتالیا با متخصصین ما در زمینه وقت سفارت در آژانس ساحل شنی درخشان با شماره تلفن ۵۷۹۳۸ تماس حاصل کنید.

مطالب مرتبط

تصاویر

ارسال پاسخ

پنج − دو =