۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای کانادا

برای شناخت نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا و یا ویزای کانادا اگر متقاضی سفر به کشور کانادا هستید، باید بدانید که گرفتن وقت این سفارت به منظور مصاحبه نمی‌باشد، بلکه فقط به منظور انگشت‌نگاری و ثبت هویت شماست. پس مهم‌ترین مورد، کامل و بی‌نقص‌بودن مدارک شما به شمار می‌رود. زیرا ملاک اصلی برای قبول‌شدن (Accept) یا ردشدن (Reject) درخواست شما، مدارک شماست.

مدارک ارسالی جهت وقت سفارت کانادا باید کامل، دقیق، بروز و گویای کامل وضیعت فرد متقاضی باشد و افسر ویزا (روادید) را متقاعد نماید که شخص متقاضی واجد شرایط ویزای کانادا است. هم‌چنین این کشور در حال حاضر در ایران سفارت‌خانه و یا کنسولگری ندارد و ایرانیان متقاضی می‌بایست برای انگشت‌نگاری و ثبت هویت خود، از یکی از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور در یکی از شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، ابوظبی یا باکو وقت بگیرند.

فرایند اخذ وقت سفارت کانادا

گرفتن وقت سفارت کانادا به دو شیوه حضوری و آنلاین صورت می‌پذیرد که در ادامه به بررسی این دو روش می‌پردازیم.

درخواست حضوری ثبت‌نام ویزای (روادید) کانادا:

در این روش متقاضی پس ازآماده‌کردن و پُرکردن فرم‌ها، جهت ثبت‌نام می‌تواند به یکی از سفارت‌خانه‌های کشور کانادا مراجعه‌کرده و مدارک خود را جهت ثبت‌نام تحویل دهد. در این روش ثبت‌نام، وجه واریزی سفارت باید از طریق یکی از شعب بانک گارانتی (Garanti Bank) در ترکیه واریز شود و فیش واریزی ضمیمه مدارک باشد. پس از انجام امور ثبت‌نام و انگشت‌نگاری، متقاضی یک شماره از کارگزاری سفارت دریافت‌کرده و پیگیری‌های بعدی از طریق همین کد صورت می‌گیرد. در این حالت جواب ویزای متقاضی از طریق ایمیل برای او ارسال می‌گردد.

جهت درخواست وقت سفارت کانادا به صورت حضوری، شخص باید برای انجام انگشت‌نگاری و تحویل مدارک خود به سفارت کانادا مراجعه کند و امکان ارسال مدارک وجود ندارد. لازم است بدانید که انجام این کار حداکثر ۱ ساعت طول می‌کشد. پس از تحویل مدارک، سفارت، پاسپورت (گذرنامه) را به شما بازگردانده و تا آماده شدن جواب ویزا (روادید) می‌توانید به ایران بازگردید.

درخواست آنلاین ثبت‌نام ویزا یا روادید کانادا

درخواست آنلاین (بَرخط) وقت سفارت کانادا هم کاملاً شبیه به درخواست حضوری می‌باشد و تنها فرقشان این است که در درخواست‌های آنلاین به جای این‌که متقاضی مدارک خود را به‌صورت دستی تحویل سفارت دهد، به‌صورت آنلاین آن‌ها را در سایت رسمی‌ سفارت کانادا بارگذاری (Upload) می‌کند. پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام به‌صورت آنلاین، شخص تا ۳۰ روز زمان دارد که برای انجام انگشت‌نگاری به یکی از مراکز وک (VAC یا Visa Application Center) مراجعه کند و مراحل ثبت‌نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزا بماند.

فرایند وقت سفارت کانادا در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان به علت داشتن مزایا نسبت به روش کاغذی به صورت آنلاین انجام می‌شود. ابتدا باید ترجمه تمامی‌ مدارک مورد نیاز طبق چک‌لیست (Checklist) را برای ما ارسال کنید. پس از یک هفته تا ده روز ثبت‌نام شما در سفارت مورد نظر انجام می‌شود و پرینت تأیید (Confirm) به شما داده می‌شود، پس از آن حداکثر یک ماه مهلت دارید تا برای انگشت‌نگاری به یکی از سفارت‌خانه‌های کانادا در زمان دلخواه خود مراجعه کنید.

مزایای روش آنلاین به روش کاغذی یا دستی

جهت وقت سفارت کانادا یا اخذ ویزای کانادا باید توجه داشته‌باشید که در روش آنلاین اگر در مدارک شما ایراد یا نقصی وجود داشته‌باشد، این فرصت به شما داده می‌شود تا مدارک خود را کامل و یا تصحیح نمایید. اما اگر نحوه درخواست ویزای شما به صورت کاغذی یا دستی باشد، چنین فرصتی را ندارید و در صورت وجود کوچک‌ترین مشکل یا خطا رد (Reject) می‌شوید در روش آنلاین جواب درخواست شما بسیار زودتر از روش کاغذی اعلام خواهد شد.

وقت سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت کانادا

 • مدارک شناسایی: پاسپورت (گذرنامه) جدید با حداقل یک سال اعتبار، کپی تمام صفحات پاسپورت و پاسپورت‌های قدیمی‌
 • ترجمه شناسنامه، عکس رنگی 4*3 با زمینه روشن
 • مدارک دارایی: اسناد منگوله‌دار یا غیرمنگوله‌دار مانند مبایعه‌نامه، قرارداد پیش‌خرید و …، گواهی بانکی از حساب‌های سپرده و …، گردش حساب سه ماه و یا شش ماهه
 • تکمیل و تأیید فرم درخواست ویزا (Application form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (Family information)
 • گواهی‌های اشتغال به تحصیل یا کار (در صورت وجود)
 • مدارک کاری متقاضی: گواهی اشتغال به‌کار، فیش حقوقی، حکم کارگزینی، فیش بازنشستگی، حکم بازنشستگی و …
 • مدارک دعوت‌کننده، در صورت وجود، شامل: دعوت‌نامه با تاریخ و امضا، نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن فرد، نسبت شخص با شما، کپی کارت اقامت دعوت‌کننده، سند ملکی و گواهی کاری دعوت‌کننده و…
 • رزرو هتل و بلیت (اختیاری)
 • ترجمه سند ازدواج (اختیاری)

لازم به ذکر است که تمامی‌ مدارک فارسی که به سفارت تحویل می‌دهید باید از طریق دارالترجمه یا دفتر ترجمه رسمی، ترجمه شوند و دارای تأیید دادگستری باشند.

نکات مهم درباره تکمیل مدارک جهت وقت سفارت کانادا

 • مدارک شما به طور کلی باید نشانگر برگشت شما به ایران باشد. باید افسر مربوطه را متقاعد کنید که در موقع مقرر کانادا را ترک خواهید کرد.
 • باید نشان دهید که توان مالی لازم را برای هزینه‌های مربوط به سفر و مدت زمان اقامت در کانادا را دارید.
 • فرد قانون‌مندی هستید و سوابق جنایی ندارید.
 • در صورت نیاز معاینات پزشکی را انجام دهید.
 • توجه داشته باشید که هرچه مدارک شما کامل‌تر باشد، شانس پذیرش شما بیشتر می‌شود.

گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه

کارگزار سفارت کانادا در ترکیه شرکت VAC یا Visa Application Center می‌باشد. لازم است بدانید از نظر بهتر ویزا دادن هیچ فرقی بین درخواست‌های آنکارا و استانبول نیست، زیرا تنها یک کنسولگری در مورد درخواست‌ها تصمیم‌گیری می‌کند. هیچ فرقی بین درخواست روادید کانادا از آنکارا و استانبول وجود ندارد ولی بدلیل نبود پرواز روزانه برای آنکارا، متقاضیان حداقل 2 شب و 3 روز باید در آنکارا اقامت داشته باشند. در صورتی‌که انجام کارهای درخواست روادید شما حداکثر یک ساعته تمام می‌شود. لازم به ذکر است که امکان پرواز تهران به استانبول و استانبول به تهران در یک روز وجود دارد و متقاضیان صبح وارد استانبول می‌شوند و همان شب می‌توانند به ایران بازگردند. پس استانبول گزینه هوشمندانه‌تری نسبت به آنکارا است. متقاضیان پس از ثبت‌نام، بین روزهای دوشنبه تا جمعه بین ساعات 8:30 تا 16:30 با مدارک کامل خود به آدرس‌های زیر مراجعه کنند.

آدرس کارگزاری‌های سفارت کانادا در ترکیه

آدرس سفارت کانادا (VAC یا Visa Application Center) در آنکارا، ترکیه:

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no: 154 Çankaya / Ankara, Turkey

آدرس سفارت کانادا (VAC یا Visa Application Center) در استانبول، ترکیه:

Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Sisli /, Istanbul, Turkey

گرفتن وقت سفارت کانادا در ابوظبی، امارات متحده عربی

در حال حاضر کارگزار رسمی‌ سفارت کانادا در ابوظبی وی‌اف‌اس گلوبال (VFS GLOBAL) می‌باشد.

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی، امارات متحده عربی:

Canada Visa Application Centre VFS (GCC) LLC, Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, Mina Road, Abu Dhabi

وقت سفارت کانادا

مراجعه به سفارت برای انگشت‌نگاری جهت وقت سفارت کانادا

پس از تکمیل ثبت‌نام، 1 ماه فرصت دارید تا به سفارت مراجعه کنید. پس از انجام انگشت‌نگاری در سفارت‌خانه باید منتظر جواب باشید. که معمولاً بین هفته 1 الی 3 ماه ممکن است به طول بیانجامد.

افراد معاف از انگشت‌نگاری جهت وقت سفارت کانادا

 • افراد بالای 80 سال و کمتر از 14 سال
 • افرادی که ویزای مهاجرتی دارند.
 • افراد مقیم کانادا و یا دارای پاسپورت کانادایی
 • افرادی که در حین درخواست ویزای کانادا هستند.
 • دیپلمات‌ها و افراد دولتی

پیکاپ ویزا درصورت مثبت‌بودن جواب سفارت‌خانه

اگر جواب سفارت‌خا‌نه به شما مثبت باشد، تا یک ماه فرصت دارید پاسپورت را به آن‌ها تحویل دهید تا مهر ویزا بر روی آن بخورد. به این فرایند پیکاپ گفته می‌شود. برای پیکاپ ویزای کانادا (یا پیکاپ پاسپورت کانادا)، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته امکان پرواز وجود دارد که حداکثر تا ساعت 11 روز قبل پرواز باید مدارک و پاسپورتتان را تحویل شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان بدهید.

مشاوره اختصاصی ساحل شنی درخشان

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان از طریق شماره تلفن 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

17 پاسخ
 1. نسیم سلطانی

  سلام.ویزای سرمایه گذاری کانادا حذف شده است از طریق ویزای Skill Worker و یا Work Permit میتوان اقدام کرد که قابل تبدیل نیز هستند.

 2. حسین شفیعی

  سلام بنده ورزشکار هستم میخواستم ببینم ویزای ورزشی میتونم بگیرم ؟ چطور میشه به کانادا رفت ؟ هزینه اش به تومن چقدره ؟ چند وقت میتونم بمونم ؟ شرایط چیه ؟

  1. نسیم سلطانی

   سلام باید از مربی یا باشگاهی در کانادا دعوتنامه دریافت کنید و تحت عنوان ویزای توریستی برای کانادا اقدام بفرمایید ویزای توریستی کانادا مولتی ۵ساله هست.برای اطلاعات بیشتر میتونید با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ در ارتباط باشید.

 3. ناشناس

  بسته به شرایط شما ممکن است
  به مدارک بیشتری نیاز داشته
  باشید که در این صورت مدارک شما معمولاً در طول ۱۴ روز برگردانده میشوند.

 4. hsn moeini

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من برای تحصیل در رشته دندانپزشکی برای کانادا پیش ی مشاور رفتم گفتن ک یه راه هم هست که میشه ما اونجا دستیار پزشک ثبت نامت کنیم و بعد سه سال کار کنی و اقامت اونجا رو بگیری
  بعد ک اقامت گرفتی میتونی وارد دانشگاه بشی با هزینه خیلی پایین که خودت دولت هم ماهانه پول برای کمک خرجی بهت میدن

  میخواستم بدونم این سه سال کار رو میشه همراه درس خوندن با دانشگاه انجام داد ؟؟؟

 5. وقت سفارت کانادا

  بیشترین مدت اقامت برای این حالت ۱ ماه و هزینه آن
  ۹۳ پوند است. بیشترین مدت اقامت برای این حالت ۶ ماه و
  هزینه آن ۹۳ پوند است.

 6. وقت سفارت کانادا

  ۵. دعوتنامه: دعوتنامه باید از طریق فردی
  که متقاضی را میشناسد و مقیم آلمان است، برای فرد
  ارسال شود.

 7. وقت سفارت کانادا

  در قسمت my reservation گزینه کنسل هم وجود داره.به نظر شما اگه این وقت
  رو کنسل کنم میتونم برایه زمان دیگه وقت بگیرم یا دیگه امکانپذیر نیست.

 8. وقت سفارت کانادا

  در نهایت بعد از این دوره ۵ ساله متقاضیان
  می توانند برای اخذ پاسپورت انگلستان
  اقدام نمایند.

 9. Sara abedini

  با سلام من از رم درخواست ویزا کانادا کردم خواستم بدونم از سفارت کانادا در رم هم امکان پیکاپ پاسپورت برای شرکت شما وجود دارد؟
  با تشکر

  Sent from my iPhone

 10. وقت سفارت کانادا

  من آسوده خاطری هستم که داخل
  کامل اینترنت پیغام مشابه بوسیله این نبا بود ندارد
  زیرا مطلب طولانی و کمال یافته ی پیرامون این مبحث است

 11. وقت سفارت کانادا

  در ویزای ویزیتور موارد متعددی توسط سفارت بررسی می شود که از
  مهمترین آن ها می توان به بررسی
  شرایط مالی، خانوادگی و اطمینان از
  ترک خاک.

 12. مهندس علی خداجو

  سلام مهندس علی خداجو کارشناس حشره شناسی پزشکی مبارزه با ناقلین بیماریها واگیر ۱۴ سال استخدام رسمی مرکز بهداشت رشت هستم۴۳ سال سن دارم و خانمم لیسانس مترجمی زبان انگلیسی ۳۴ ساله برای ویزا تحصیلی ارشد کامپیوتر بدون نیاز به ایلتس در شهر اتاوا- تورنتو- کلگری- ونکوور کانادا ویزا دانشجویی اتاوا در اولویت باشد تمکن مالی دارم . هزینه شما چقدر میشه جهت عقد قرار دارد به ایمیلم بفرمایید . ممنونم .
  Ali_khodajou@yahoo.com
  ۰۹۰۳۹۵۷۹۰۶۴
  ۰۹۹۱۰۱۵۱۵۷۷
  شنبه تا پنج شنبه ۸ صبح تا ۱۳ بیمارستانم تماس بفرمایید

 13. رحمان ابراهیمی

  سلام خسته نباشید،ایا شما مدارک مورد نیاز جهت ویزای کانادا انجام میدین؟برای قبولی بالا چه چیزهایی لازم هست

 14. ساحل پيشگر

  سلام من citizen هستم اما باید برم از سفارت ترکیه پاس موقت بگیرم باید برم استانبول یا آنکارا

ارسال پاسخ

پنج × چهار =